Avatar użytkownika

MUDA Talks

1
patron
50 
miesięcznie
6 279 
łącznie
1
patron
50 zł 6 279 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

6 zł miesięcznie
Kapucynka czubata – wyjątkowo inteligentna bestyjka, niestety zagrożona wyginięciem przez wycinki lasów i wykorzystywanie ich w celach rozrywkowych. Kapucynki żyją w sporych grupach liczących od kilku do czterdziestu osobników. Grupom przewodzi kilku, najważniejszych samców bądź jeden przewodnik stada. Kapucynki są poligamiczne, wzajemnie się sobą opiekują i żyją ok 15-20 lat. Zostań moją kapucynką, jeśli będzie Was 15 pokryję koszty montażu jednego odcinka. Jeśli 20 dokupię MUDA Talks dodatkowe godziny do nagrywania online.
12 zł miesięcznie
Goryl Górski- gatunek krytycznie zagrożony, jest podgatunkiem goryla wschodniego, ssaka z rodziny człowiekowatych. Jest największą małpą człekokształtną. Dorosły samiec może ważyć od 150 do 200 kg oraz osiągać do 1,9 m wzrostu. Szacuje się, że zostało ich na świecie około 900. Największym zagrożeniem jest dla nich kłusownictwo. Jeśli zostaniesz moim gorylem będziesz mieć wpływ pytania zadawane gościom i gościniom i będziesz mógł/ mogła regularnie proponować tematy dla MUDA Talks.
25 zł miesięcznie
Słoń afrykański- narażony na wyginięcie, największy lądowy pacyfista i wegetarianin. Określając go jednym słowem można powiedzieć DUŻO- dużo waży, bo do 6 ton, długo żyje, bo do 80 lat i ma długą ciąże, bo trwa aż 22 miesiące. Zagrożony oczywiście przez kłusownictwo i polowanie na ich największe klejnoty czyli kły. Z powodu konfliktów i właśnie kłusownictwa ww Afryce liczba słoni spadła z 10 mln w 1930 roku do około 400 tysięcy. Jeśli zostaniesz słoniem MUDY będziesz miała/ miała wpływ na treści MUDY , otrzymasz podziękowania w moich social mediach i jakiś bonus - niespodziankę.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
9 dostępnych miejsc
Morświn- niezwykle rzadki okaz w polskim morzu. Żyje ich dziś już tylko 500. To urodzeni włóczykije, podobnie jak ich krewni delfiny. Są indywidualistami, ale czasem łączą się w grupy. Podczas gdy delfin jest wiecznie radosny i otwarty na ludzi, morświna jest raczej skryty i płochliwy. Jeśli będziesz moim morświnem wyślę Ci spersonalizowaną wiadomość głosową z podziękowaniem i jakimiś ciekawostkami (nawet się postaram żeby były pozytywne).
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
5 dostępnych miejsc
Żubr- tak jak to duże zwierze jesteś dobrem narodowym skoro chcesz wspierać moje treści. Żubr to sukces polskiej ochrony przyrody, nadal jednak bliski jest zagrożeniu wyginięcia. W 1919 r. zginął w Polsce ostatni osobnik, a 10 lat później dzięki przyrodnikom żubry wróciły do zwierzyńca Puszczy Białowieskiej i tam rozmnażały się do momentu ich wypuszczenia do środowiska naturalnego w 1952 r. Jeśli zostaniesz moim żubrem zapraszam na kawę, wirtualnie albo w realu. Pogadamy o życiu, biznesie, klimacie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora MUDA Talks w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć tu Ania Pięta, od dwóch lat prowadzę podcast- Muda Talks, który pokazuje, że bardziej zrównoważone i etyczne podejście do przyrody, energii, architektury, pracy, edukacji, jedzenia czy ubrań jest możliwe. Mówię odważnie o tym co w systemie nie działa i staram się inspirować Was do działania.

Nazywam się Ania Pięta. Jestem aktywistką / sygnalistką społeczną z serca, a ekspertką ds. zrównoważenia w modzie z wykształcenia.

Byłam odpowiedzialna za strategię zrównoważenia i łańcuch dostaw marki NAGO. Wcześniej przez kilka lat organizowałam targi rzemiosła i mody autorskiej HUSH Warsaw, jako dyrektor artystyczna i współwłaścicielka marki. Byłam także odpowiedzialna za program eksportu polskich marek za granicę - HUSH Warsaw International. Jestem absolwentką Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych i Milano Fashion Institute. Swoje teksty o świadomej konsumpcji i odpowiedzialnej modzie publikowałam w VOGUE.PLNOIZZ.PL.

Dziś wierzę głównie w obywatelskie nieposłuszeństwo, łączenie sił i moc sprawczą kobiet oraz w to, że każdy z nas może być zmianą, którą chce zobaczyć w otaczającym świecie. 

Życiowe motto: bądź głosem nie echem. 

Moimi gośćmi i gościniami w MUDA Talks są osoby, których działanie i głos jest wyraźny, odważny i mam nadzieję również Was zainspiruje do działania. Zapraszam aktywistów/ aktywistki, badaczy/ badaczki, naukowców/ naukowczynie, artystów/ artystki, przedsiębiorców/ przedsiębiorczynie i innych pionierzy i pionierki nowego myślenia, którzy/re nie boją się zadawać trudnych pytań i poszukują niestandardowych odpowiedzi. 

Do tej pory w MUDA Talks gościli/ ły m.in: Marta Dymek (o diecie bez mięsa), Areta Szpura (o tym jak zacząć ratować świat), Natalia Przybysz (o życiu slow i małych koncertach), Filip Springer (o narracji katastrofy klimatycznej), Franek Sterczewski (o wjechaniu rowerem do sejmu), Jan Mencwel (o betonowaniu polskich miast). 

MUDA Talks możecie słuchać co tydzień na Waszej ulubionej platformie: spotify, anchor, youtube, spotify, anchor, apple podcasts, google podcasts, breaker, radio public. 

 

 

Cele Autora

MUDA works
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 450 zł brakuje
3%
Jeśli osiągnę z Wami ten cel będę mogła regularnie (co tydzień) dzielić się z Wami nową dawką wiedzy. Dzięki Waszemu wsparciu będę miała czas na dokładny research, szukanie i porównywanie źródeł, rozmowy z ekspertami/tkami i aktywistami/tkami. Ta kwota pozwoli na pokrycie podstawowych kosztów związanych z produkcją podkastu (litry kawy, które przy tym wypijam + kilka nowych książek + koszt pracy Kuby, który to montuje).
MUDA Helping hands
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 3 450 zł brakuje
1%
Dzięki osiągnięciu tego celu będę mogła w końcu zatrudnić kogoś do pomocy. Co pozwoli mi być z Wami w regularnym kontakcie, słuchać Waszych propozycji a propos pytań, wysyłać newsletter z ciekawostkami, petycjami czy źródłami, z których korzystam. Dodatkowo chciałabym regularnie co miesiąc 1/3 tej kwoty wpłacać na 2 wybrane organizacje, zajmujące się szeroko pojętą ochroną całego środowiska (Wy pomagacie mi je wybrać).

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora MUDA Talks już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
50 zł
magda hajduk
magda hajduk
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.