Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru

W Patronite od 07.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1156

Liczba Patronów: 919

Zostań Patronem
Kup na prezent
13 patronów
240 miesięcznie
2 515 łącznie
Gra książkowa, gra paragrafowa, gamebook… Co to oznacza? Otóż przyjdzie Ci dzielić na czas lektury podwójną rolę: bohatera i czytelnika zarazem. Historię opowiesz sobie na różne sposoby, w zależności od podjętych w jej trakcie decyzji. Działamy niekomercyjnie od 2010!

O Autorze

Książki, w których to TY jesteś bohaterem! To nasze hasło już od wielu, wielu lat.

Gra książkowa, gra paragrafowa, gamebook… Co to oznacza? Otóż przyjdzie Ci dzielić na czas lektury podwójną rolę: bohatera i czytelnika zarazem. Historię opowiesz sobie na różne sposoby, w zależności od podjętych w jej trakcie decyzji. Całość podzielona jest na numerowane paragrafy. Nie czytasz ich jednak według kolejności numeracji! W każdym paragrafie znajdziesz jeden (lub kilka do wyboru) odnośników do innych paragrafów. Podejmujesz decyzję, którą z dróg chcesz obrać i udajesz się do wskazanego numeru. To wszystko!

Od 2010 roku za pośrednictwem witryny www.masz-wybor.com.pl aktywnie działamy na rzecz promowania kultury interaktywnej w Polsce. Wydaliśmy do tej pory blisko czterdzieści gier książkowych! Większość naszych interaktywnych dzieł jest dostępna za darmo w formatach PDF, EPUB i MOBI. Pliki w wersji PDF posiadają podlinkowane paragrafy, więc zapomnijcie o konieczności ciągłego przewijania treści w poszukiwaniu właściwego paragrafu – wystarczy tylko kliknąć! Nieźle, prawda? I to za darmo! :) Tylko w zamian za niektóre prosimy o bezpośrednią wpłatę na konta wybranych organizacji charytatywnych. Nie zarabiamy na tym!

10 lat walki z przeciwnościami losu, brakiem czasu, środków, a nawet chorobami - wszystko to wykruszyło naszą Redakcję. Zaczynaliśmy jako magazyn internetowy, aby następnie publikować kolejne artykuły na łamach naszej witryny, ostatecznie zaś skupiając się tylko na działalności wydawniczej. Daliśmy z siebie, ile tylko mogliśmy - więcej nie mamy. Na szczęście jesteście WY - nasi czytelnicy i sympatycy!

Prosimy o wsparcie, dzięki któremu - przede wszystkim - zdołamy przetrwać. Potrzebujemy środków na stałe opłaty, koszt domeny, hostingu, a także - zwyczajnie - życia. Angażowanie się w sprawy redakcyjne dla niektórych z nas to czas wykrojony z pracy zawodowej, mniej zleceń, mniej czasu dla siebie i bliskich. Nasze hobby sprawia nam wielką przyjemność, ale, niestety, ilość spraw do ogarnięcia i konieczność wykupywania na nie czasu kosztem “życia” u niektórych było kroplą, która przelała czarę - zaczęły się poważne problemy emocjonalne. Nie tak to powinno wyglądać!

Chcemy też rozwijać się w przyszłości, nadal wydawać gry książkowe, pisać o nich, pisać dla WAS! Tylko że bez Was nie będziemy w stanie tego osiągnąć. Prosimy o wsparcie, tak aby można było za kolejne 10 lat wspominać nie fajną inicjatywę, która upadła, ale świętować kolejną rocznicę działalności.

Chwalimy się!

Na łamach naszej witryny skrzydła rozwinęli Mikołaj Kołyszko i Beniamin Muszyński, którzy w 2010 roku założyli nieformalne Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru, aby przez wiele lat aktywnie wspierać i promować polską scenę autorskich gier książkowych.

Beniamin Muszyński. Zasłynął jako najpłodniejszy i najpopularniejszy polski pisarz prozy interaktywnej, niektóre jego gamebooki zostały przetłumaczone przez fanów na język rosyjski i bułgarski (a także – oficjalnie – na angielski – aplikacja Lost in Innsmouth). Opublikował blisko dwadzieścia gier książkowych oraz kilka powieści i liczne opowiadania. Jego utwory oscylują wokół problemów społecznych oraz odsłaniania mrocznej strony ludzkiej natury, niekiedy wzbudzając kontrowersje swoim ponurym przesłaniem.

Pod koniec 2021 roku nakładem wydawnictwa Black Monk ukaże się jego monumentalny, interaktywny horror rozciągnięty na dwa tomy A4 i ponad 1000 paragrafów!

Mikołaj Kołyszko. Religioznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w mitoznawstwie, a w szczególności w badaniu mitów Cthulhu (ich genezie, konsolidacji, rozwoju). Jest twórcą cyklu gier książkowych „Tajemne Oblicze Świata”, a także rozprawy naukowej “Groza jest święta”, która opisuje i analizuje mitologię literacką Howarda Phillipsa Lovecrafta, rekonstruując ją od podstaw. W fabuły swoich powieści wplata prawdziwe, uniwersalne i niezwykłe fenomeny religijne. Researcher Marka Krajewskiego.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika