Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Medycy na Ulicy w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyDwa razy w tygodniu patrole wolontariuszy-streetworkerów, w skład których wchodzą ratownicy medyczni na co dzień pracujący w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne, ratownicy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, ratownicy pola walki z doświadczeniem zdobytym podczas pracy w służbach mundurowych, pielęgniarka, psycholog – specjalista interwencji kryzysowej oraz studenci kierunków medycznych, starają się nawiązać kontakt z osobami potrzebującymi pomocy w miejscach ich przebywania. Często są pierwszym ogniwem łączącym potrzebujących i instytucje mogące udzielić im profesjonalnej pomocy… Bo chcą i mogą pomagać.
Twórcą projektu jest Anna Jastrzębska. "Matka" - taki ma przydomek - już od kilku lat poświęca swój czas w poniedziałkowe i piątkowe wieczory aby pomagać tym, których nikt już nie chce.
Przez lata prowadziliśmy działania dzięki uprzejmości innych fundacji. Z początkiem roku 2018 powstała Fundacja FORTIOR i pod jej skrzydłami działa projekt Medycy na Ulicy.
Przez wiele lat inicjatywa opłacana była z naszych kieszeni albo przy wykorzystaniu środków otrzymanych w drodze zbiórki (np. bandaże, opatrunki, maści). Niestety nasze prywatne możliwości nie są wystarczające do zaspokajania bieżących potrzeb coraz większej liczby osób, które przychodzą do nas po pomoc...
Zakres naszych działań to udzielanie pierwszej pomocy, pomoc w zmianie opatrunków, interwencja kryzysowa lub, kiedy trzeba, praca metodą redukcji szkód. Mamy swoje malutkie sukcesy i cieszymy się z każdej sytuacji, gdy udaje nam się skutecznie wesprzeć podopiecznego w procesie wychodzenia z bezdomności albo uratować zaniedbaną nogę przed amputacją.
Zebrane pieniądze posłużą nam do bieżącego zakupu środków opatrunkowych, sprzętu medycznego (nożyczki, pincety jednorazowe) oraz preparatów medycznych, które są kosztowne i niezbędne do naszej pracy.
Specjalnie dla cierpiących na zaburzenia potraumatyczne byłych przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych, którzy doświadczają bezdomności, stworzyliśmy projekt Dach nad Głową: nasi podopieczni są objęci kompleksową pomocą zespołu interdyscyplinarnego, a po przejściu specjalistycznej psychoterapii mogą skorzystać z mieszkania treningowego.
Prowadzimy również projekt badawczy dotyczący rozpowszechnienia zaburzeń potraumatycznych i urazowych uszkodzeń mózgu w populacji osób w kryzysie bezdomności. Niestety to wszystko wymaga nakładów finansowych, a my mamy do dyspozycji tylko własne ręce...
Jeżeli chciałbyś / chciałabyś zobaczyć jak pracujemy - zapraszamy na Dworzec Centralny w poniedziałki i piątki po 20.00.
Jeżeli chciałbyś / chciałabyś przekazać środki opatrunkowe lub inne przedmioty przydatne przy udzielaniu pierwszej pomocy - prosimy o kontakt mailowy: bartek@fundacja-fortior.org
http://wyborcza.pl/10,82983,24934601,robcie-co-chcecie-wazne-zeby-noga-zostala-medycy-na-ulicy.html
https://www.facebook.com/DzienDobryTVN/videos/347778399398796/
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.