Michał Włodarczyk

W Patronite od 25.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 879

Liczba Patronów: 856

Zostań Patronem
Kup na prezent
19 patronów
555 miesięcznie
14 930 łącznie

Produkcja i bieżąca obsługa

1 000 zł

miesięcznie

55%

osiągnięto

445 zł

brakuje

Kiedy zaczynaliśmy ten projekt, wszystko było bardzo skromne i razem z Mileną (która od samego początku współtworzy ten kanał) nie mieliśmy pojęcia, że rozwinie się on tak szybko i tak sprawnie. Dzisiaj to jest już praca zespołowa kilku osób (to nie jest tajemnica - ja nie mam pojęcia o montażu, elektronice, miksowaniu dźwięku, oświetleniu i kamerach), które w każdym miesiącu wkładają serce, talent i czas (co najmniej kilkadziesiąt godzin), żeby przygotować nowe odcinki, nagrać podcasty, obsłużyć serwisy na YT i Spotify.

A to jeszcze nie koniec - dopiero się rozkręcamy i wciąż mamy głowy pełne pomysłów, jak współcześnie opowiedzieć Ewangelię w nowy i kreatywny sposób. Pracy jest tyle, że sam nasz entuzjazm nie wystarczy. Część pracy musimy zlecać odpłatnie. I to jest trzeci cel - żeby kanał się rozwijał, musimy płacić za montaż, produkcję i techniczną obsługę kanału.

Przyjęta w tym celu kwota wygląda mega skromnie. Nie dziw się - od czegoś trzeba zacząć, jeszcze przed chwilą nie było jej wcale. Chciałbym, żeby wizja zapełnienia internetu dobrymi treściami była w nas tak silna, że wszyscy Patroni będziemy dumni, zatrudniając do produkcji najlepszych z najlepszych, i wiedząc że w rozwój tego kanału wkładają nie tylko swój talent, ale przede wszystkim serce!

Realizacja podcastów - eksperckich i naukowych łamaczy mitów i uprzedzeń

1 000 zł

miesięcznie

55%

osiągnięto

445 zł

brakuje

Po kilku próbach zauważyłem, że właśnie te podcasty, do realizacji których zapraszam ekspertów w swojej dziedzinie, są najbardziej 'misyjne'. W naszych Wspólnotach i Kościołach zbyt często do głosu dochodzą tak naprawdę uprzedzenia oraz szkodliwe i niebezpieczne opinie nieuków i dyletantów, tylko dlatego, że wygłaszane są z nabożną miną i podparte wyrwanymi z kontekstu wersetami.

Po odcinkach z lekarzem psychiatrii albo profesorem astronomii, wiele osób pisało, że bardzo czekało na takie treści, argumenty i merytoryczną rozmowę, która z jednej strony jest bardzo rzetelna, a z drugiej głęboko zakorzeniona w chrześcijańskiej duchowości. Ok, to jest nasz drugi cel - więcej eksperckich podcastów!

W świecie, w którym ekspertem od wszystkiego jest anonimowa influenstrka, albo przypadkowy jutuber, chcę co najmniej dwa razy w tygodni nagrywać podcasty, w których gośćmi będą ludzie, którzy na poznanie i zgłębienie określonej dziedziny nauki, poświęcili nierzadko całe swoje życie. Ich wiedza i mądrość dodaje nam odwagi w dostrzeżeniu, że skomplikowany i złożony świat daje się poznać w racjonalny sposób, a przykazanie czynienia sobie ziemi poddaną zyskuje zupełnie nowy wymiar.

Rozprawiając się z mitami i dyletanctwem, nie chcemy nikogo ani obrazić, ani skrzywdzić. Przeciwnie, wierzę, że w ten sposób tak naprawdę "stajemy w prawdzie" i możemy sobie naprawdę pomóc. Znacie na pewno to powiedzenie "Łyk z kielicha wiedzy odurza, ale kiedy wypijesz go do dna, znajdziesz Boga."

Rozwój kanału i zwiększenie zasięgów

500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Co jakiś czas ktoś pisze - "no wreszcie znalazłam/znalazłem Twój kanał, dlaczego tak późno". A potem zaraz opisuje historię o tym, jak odkrywa piękno i zaskakującą współczesność chrześcijaństwa! I o to chodzi, właśnie po to jest ten kanał.

Wszyscy doradzający nam "znawcy yt" mówią - zacznijcie wreszcie opłacać reklamy, pokażcie się w sieci, zwiększcie zasięgi - dajcie się zobaczyć! Ok, no to jest nasz pierwszy cel - reklama i zwiększenie zasięgów!

Co miesiąc chcemy przeznaczyć 500 zł, żeby dać się znaleźć tym, którzy szukają. Chcemy zwiększać nasze zasięgi, wykupować reklamy, pokazać to, co robimy jak najszerzej w sieci! Im więcej, tym lepiej, ponieważ za piękna jest Ewangelia, żeby ją przemilczeć.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Pani Mama TIK
Pani Mama TIK
Próg: 30 zł
Krzysztof Swed
Krzysztof Swed
Próg: 30 zł
Ika Bobrowicz
Ika Bobrowicz
Próg: 30 zł
Karolina Bojar-Cichocka
Karolina Bojar-Cichocka
Próg: 30 zł
Ważna i Odważna
Ważna i Odważna
Próg: 10 zł