Avatar użytkownika

MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia

6
patronów
75 
miesięcznie
5 865 
łącznie
6
patronów
75 zł 5 865 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt!
10 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie.
20 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt.
50 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt oraz torbę z sitodrukiem przygotowanym przez nasz zespół. Zaprosimy Cię na wspólne spotkanie dla patronów do przestrzeni MiserArt!
100 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt oraz torbę z sitodrukiem przygotowanym przez nasz zespół. Zaprosimy Cię na wspólne spotkanie dla patronów do przestrzeni MiserArt!
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
8 dostępnych miejsc
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt oraz torbę z sitodrukiem przygotowanym przez nasz zespół. Przy minimum rocznym wsparciu, odwdzięczymy się lampą z naszej kolekcji EcoBauhaus. Zaprosimy Cię na wspólne spotkanie dla patronów do przestrzeni MiserArt!
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
5 dostępnych miejsc
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt oraz torbę z sitodrukiem przygotowanym przez nasz zespół. Przy minimum rocznym wsparciu, odwdzięczymy się lampą z naszej kolekcji Ecobauhaus. Zaprosimy Cię na wspólne spotkanie dla patronów do przestrzeni MiserArt!
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
5 dostępnych miejsc
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt oraz torbę z sitodrukową grafiką wykonaną przez nasz zespół. Przy minimum rocznym wsparciu, odwdzięczymy się jednym, wybranym przez nas stołem-ogrodem z kolekcji Ecobauhaus. Zaprosimy Cię na wspólne spotkanie dla patronów do przestrzeni MiserArt!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Domni i bezdomni razem. Strefa kultury poza patosem i etykietą – z marzeń, pasji i wrażliwości, tworząca przejścia pomiędzy skrajnościami w labiryncie wykluczenia.

Sztuka i bezdomność

MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia istnieje na wrocławskim Nadodrzu od 2014 roku, w ramach działalności Fundacji Homo Sacer. Tworzymy przestrzeń spotkania i wspólnej pracy osób doświadczających bezdomności, streetworkerów, artystów i rzemieślników. W strukturze biosfery MiserArt funkcjonuje m.in. pracownia streetworkingu z Ambulatorium Ulicznym (współfinansowanym przez miasto Wrocław), Dom Integracji oraz rozmaite pracownie: chleba, rzemiosła, sitodruku. Tworzymy pracownię dizajnu EcoBauhaus realizując stoły-ogrody oraz innego przedmioty upcyklingowe. W przestrzeni MiserArt założona została galeria z salą koncertową, warsztatową, sceniczną i gabinet medyczny. MiserArt to również idea eksperymentalnego miejsca, w którym tworzymy procesy możliwe do przełożenia na pracę innych grup zorientowanych na problem wykluczenia społecznego oraz na aktywizację osób bezdomnych. Jesteśmy także operatorem programu Housing First - Najpierw Mieszkanie.

Planujemy w MiserArt rozwój naszej działalności, dlatego mamy nadzieję, że z Waszym wsparciem to się uda. :) Regularne wpłaty zapewnią nam przetrwanie i spokój funkcjonowania.

Wypiekane u nas podpłomyki, fot. Sylwia Bukowicka
 
Wieczerza wigilijna dla Zespołu MiserArt oraz Uczestniczek i Uczestników programu Housing First - Najpierw Mieszkanie

proj. arch. Agnieszka Wierzbicka
 
Warsztaty ze Studentkami i Studentami Akademii Sztuk Teatralnych

Streetworking i Ambulatorium Uliczne – pomoc osobom na ulicy

Pomagamy osobom w kryzysie bezdomności także bezpośrednio na ulicy, stosując metodę tzw. streetworkingu. W naszym ambulansie udzielamy pomocy przedmedycznej. Rocznie docieramy do około 400 osób przebywających w miejscach niemieszkalnych, na naszej mapie znajduje się około 150 takich lokalizacji.

Ważną inicjatywą MiserArt jest StreetBus, który ruszył jeszcze przed pandemią koronawirusa, a w trakcie pandemii działał w nieco zmienionej formule. Nazwa nawiązuje do innych projektów: streetworkingu oraz StreetHome. Projekt realizowany jest przez Wydział Partycypacji Społecznej oraz MOPS, a wsparcie logistyczne zapewnia MPK Wrocław. W czasach przed pandemią koronawirusa, autobus obsługiwał osoby z doświadczeniem bezdomności. Do StreetBusa każdy możę wsiąść i zjeść zupę, a także przejechać całą trasę, żeby się ogrzać. Końcowym przystankiem jest ogrzewalnia, gdzie potrzebujący mogą spędzić noc. Podczas pandemii StreetBus codziennie wieczorem wyjeżdżał w trasę z gorącym posiłkiem i prowiantem, które były wydawane potrzebującym. Do końca marca 2023 roku znów jesteśmy w trasie - codziennie.

Pracownia dizajnu EcoBauhaus

EcoBauhaus łączy upcykling, ekologię, relacyjność i życiowe doświadczenia w jednym obiekcie sztuki, nadając codzienności niecodzienny wymiar.

Powstanie pracowni dizajnu upcyklingowego EcoBauhaus wynikało z potrzeby zapewnienia członkom zespołu z doświadczeniem bezdomności pasjonującego i twórczego zajęcia, dającego poczucie sensu i spełnienia. Tworzymy w nich m.in. stoły-ogrody ze starych drzwi więziennych oraz lampy z klisz rentgenowskich czy butelek. Pracownie czerpią z potencjału osobistych doświadczeń, nierzadko traumatycznych czy osobliwych, skupionych na sztuce przetrwania. Te doświadczenia z jednej strony niosą skrajnie negatywny wymiar zakłócający normalność, z drugiej wyjątkowo cenny kapitał. Sukces naszego eksperymentu zależny jest zatem od możliwości przeobrażenia tego niecodziennego doświadczenia w twórczy wymiar realizacji siebie. Meble powstające w MiserArt to przedmioty wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że powstają z materiałów zapomnianych, odrzuconych i że każdy z nich powstaje jako niepowtarzalny obiekt sztuki, lecz dlatego, że proces powstawania stołu-ogrodu jest integralną częścią przeistaczania się jego twórców. Przemianą, dokonującą się od chwili, gdy stare, nikomu niepotrzebne drewno spotyka się z dłońmi osób równie odrzuconych. Stół-ogród staje się częścią żywej historii, miejscem odnalezienia siebie.

fot. Sylwia Bukowicka
 

fot. Sylwia Bukowicka
 

Nowe otwarcie po remoncie

Po niemalże dwuletniej przerwie w kulturalnej działalności, spowodowanej pracami remontowymi jak również koronawirusową rzeczywistością, w październiku 2021 roku zorganizowaliśmy nowe otwarcie w postaci 7. urodzin MiserArt. Zaprezentowaliśmy wystawę sztuki społecznie wrażliwej, koncerty, warsztaty i inne wydarzenia. To, na czym szczególnie nam zależy, to Wasza obecność w przestrzeni MiserArt – w której najważniejsze są relacje. O wszystkim będziemy informować na naszych mediach społecznościowych. Liczymy, że będziemy iść tą drogą razem!

Koncert zespołu Sutari, fot. Sylwia Bukowicka
 
Kolacja zrealizowana we współpracy z kolektywem Food Think Tank
 
Czytanie wierszy Małgorzaty Lebdy na głos, fot. Sylwia Bukowicka
 
Koncert jazzowy

 

Cele Autora

Śpimy spokojnie!
  • 7 000 zł miesięcznie
  • 6 925 zł brakuje
1%
Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli opłacić wszystkie bieżące rachunki oraz czynsz za przestrzeń MiserArt, znajdującą się przy ul. Cybulskiego 35A we Wrocławiu.
Działamy sprawniej!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 925 zł brakuje
0%
Uzyskanie tego progu pozwoli nam rozszerzyć działania Ulicznego Ambulatorium z Pracownią Streetworkingu. Lepiej je wyposażymy oraz będziemy mieć środki na utrzymanie zespołu specjalistów.
Jesteśmy dla Was!
  • 17 000 zł miesięcznie
  • 16 925 zł brakuje
0%
MiserArt to również miejsce dla sztuki i designu, które są integralną częścią naszej działalności. Stałe środki pozwolą nam na organizację wystaw poruszających tematykę społeczną, koncertów, pokazów filmów i innych wydarzeń. Będzie nas stać na wymianę nagłośnienia oraz zakupienie sprzętu potrzebnego do działania profesjonalnej galerii (nawilżaczy i osuszaczy powietrza). Realizacja tego celu umożliwi nam również wypłacanie honorariów artystkom i artystom. Będziemy mogli spokojnie tworzyć upcyklingowe produkty i stoły-ogrody w naszej pracowni EcoBauhaus, do której rozwoju potrzebujemy zakupić wyposażenie.
Mieszkamy stabilnie!
  • 40 000 zł miesięcznie
  • 39 925 zł brakuje
0%
Oficyny, w których mamy siedzibę, wymagają remontu - przede wszystkim dachów nad całym kompleksem. Osiągnięcie tego progu pozwoli nam na stopniowe naprawy i wymianę materiałów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Karolina Siwkowska
Karolina Siwkowska
10 zł
Monika Kozica
Monika Kozica
5 zł
Justyna Chlebowska
Justyna Chlebowska
10 zł
Anonimowy patron
20 zł
Justyna Chlebowska
Justyna Chlebowska
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.