Avatar użytkownika

MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia

9
patronów
135 
miesięcznie
6 395 
łącznie
9
patronów
135 zł 6 395 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt!
10 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie.
20 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt.
50 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt oraz torbę z sitodrukiem przygotowanym przez nasz zespół. Zaprosimy Cię na wspólne spotkanie dla patronów do przestrzeni MiserArt!
100 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt oraz torbę z sitodrukiem przygotowanym przez nasz zespół. Zaprosimy Cię na wspólne spotkanie dla patronów do przestrzeni MiserArt!
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
8 dostępnych miejsc
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt oraz torbę z sitodrukiem przygotowanym przez nasz zespół. Przy minimum rocznym wsparciu, odwdzięczymy się lampą z naszej kolekcji EcoBauhaus. Zaprosimy Cię na wspólne spotkanie dla patronów do przestrzeni MiserArt!
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
5 dostępnych miejsc
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt oraz torbę z sitodrukiem przygotowanym przez nasz zespół. Przy minimum rocznym wsparciu, odwdzięczymy się lampą z naszej kolekcji Ecobauhaus. Zaprosimy Cię na wspólne spotkanie dla patronów do przestrzeni MiserArt!
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
5 dostępnych miejsc
Ogromnie dziękujemy za wsparcie naszych działań w MiserArt! Umieścimy Twoje nazwisko w zakładce patronów na naszej stronie. Raz w roku wyślemy autorską grafikę z MiserArt oraz torbę z sitodrukową grafiką wykonaną przez nasz zespół. Przy minimum rocznym wsparciu, odwdzięczymy się jednym, wybranym przez nas stołem-ogrodem z kolekcji Ecobauhaus. Zaprosimy Cię na wspólne spotkanie dla patronów do przestrzeni MiserArt!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Domni i bezdomni razem. Strefa kultury poza patosem i etykietą – z marzeń, pasji i wrażliwości, tworząca przejścia pomiędzy skrajnościami w labiryncie wykluczenia.

Sztuka i bezdomność

MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia istnieje na wrocławskim Nadodrzu od 2014 roku, w ramach działalności Fundacji Homo Sacer. Tworzymy przestrzeń spotkania i wspólnej pracy osób doświadczających bezdomności, streetworkerów, artystów i rzemieślników. W strukturze biosfery MiserArt funkcjonuje m.in. pracownia streetworkingu z Ambulatorium Ulicznym (współfinansowanym przez miasto Wrocław), Dom Integracji oraz rozmaite pracownie: chleba, rzemiosła, sitodruku. Tworzymy pracownię dizajnu EcoBauhaus realizując stoły-ogrody oraz innego przedmioty upcyklingowe. W przestrzeni MiserArt założona została galeria z salą koncertową, warsztatową, sceniczną i gabinet medyczny. MiserArt to również idea eksperymentalnego miejsca, w którym tworzymy procesy możliwe do przełożenia na pracę innych grup zorientowanych na problem wykluczenia społecznego oraz na aktywizację osób bezdomnych. Jesteśmy także operatorem programu Housing First - Najpierw Mieszkanie.

Planujemy w MiserArt rozwój naszej działalności, dlatego mamy nadzieję, że z Waszym wsparciem to się uda. :) Regularne wpłaty zapewnią nam przetrwanie i spokój funkcjonowania.

Wypiekane u nas podpłomyki, fot. Sylwia Bukowicka
 
Wieczerza wigilijna dla Zespołu MiserArt oraz Uczestniczek i Uczestników programu Housing First - Najpierw Mieszkanie

proj. arch. Agnieszka Wierzbicka
 
Warsztaty ze Studentkami i Studentami Akademii Sztuk Teatralnych

Streetworking i Ambulatorium Uliczne – pomoc osobom na ulicy

Pomagamy osobom w kryzysie bezdomności także bezpośrednio na ulicy, stosując metodę tzw. streetworkingu. W naszym ambulansie udzielamy pomocy przedmedycznej. Rocznie docieramy do około 400 osób przebywających w miejscach niemieszkalnych, na naszej mapie znajduje się około 150 takich lokalizacji.

Ważną inicjatywą MiserArt jest StreetBus, który ruszył jeszcze przed pandemią koronawirusa, a w trakcie pandemii działał w nieco zmienionej formule. Nazwa nawiązuje do innych projektów: streetworkingu oraz StreetHome. Projekt realizowany jest przez Wydział Partycypacji Społecznej oraz MOPS, a wsparcie logistyczne zapewnia MPK Wrocław. W czasach przed pandemią koronawirusa, autobus obsługiwał osoby z doświadczeniem bezdomności. Do StreetBusa każdy możę wsiąść i zjeść zupę, a także przejechać całą trasę, żeby się ogrzać. Końcowym przystankiem jest ogrzewalnia, gdzie potrzebujący mogą spędzić noc. Podczas pandemii StreetBus codziennie wieczorem wyjeżdżał w trasę z gorącym posiłkiem i prowiantem, które były wydawane potrzebującym. Do końca marca 2023 roku znów jesteśmy w trasie - codziennie.

Pracownia dizajnu EcoBauhaus

EcoBauhaus łączy upcykling, ekologię, relacyjność i życiowe doświadczenia w jednym obiekcie sztuki, nadając codzienności niecodzienny wymiar.

Powstanie pracowni dizajnu upcyklingowego EcoBauhaus wynikało z potrzeby zapewnienia członkom zespołu z doświadczeniem bezdomności pasjonującego i twórczego zajęcia, dającego poczucie sensu i spełnienia. Tworzymy w nich m.in. stoły-ogrody ze starych drzwi więziennych oraz lampy z klisz rentgenowskich czy butelek. Pracownie czerpią z potencjału osobistych doświadczeń, nierzadko traumatycznych czy osobliwych, skupionych na sztuce przetrwania. Te doświadczenia z jednej strony niosą skrajnie negatywny wymiar zakłócający normalność, z drugiej wyjątkowo cenny kapitał. Sukces naszego eksperymentu zależny jest zatem od możliwości przeobrażenia tego niecodziennego doświadczenia w twórczy wymiar realizacji siebie. Meble powstające w MiserArt to przedmioty wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że powstają z materiałów zapomnianych, odrzuconych i że każdy z nich powstaje jako niepowtarzalny obiekt sztuki, lecz dlatego, że proces powstawania stołu-ogrodu jest integralną częścią przeistaczania się jego twórców. Przemianą, dokonującą się od chwili, gdy stare, nikomu niepotrzebne drewno spotyka się z dłońmi osób równie odrzuconych. Stół-ogród staje się częścią żywej historii, miejscem odnalezienia siebie.

fot. Sylwia Bukowicka
 

fot. Sylwia Bukowicka
 

Nowe otwarcie po remoncie

Po niemalże dwuletniej przerwie w kulturalnej działalności, spowodowanej pracami remontowymi jak również koronawirusową rzeczywistością, w październiku 2021 roku zorganizowaliśmy nowe otwarcie w postaci 7. urodzin MiserArt. Zaprezentowaliśmy wystawę sztuki społecznie wrażliwej, koncerty, warsztaty i inne wydarzenia. To, na czym szczególnie nam zależy, to Wasza obecność w przestrzeni MiserArt – w której najważniejsze są relacje. O wszystkim będziemy informować na naszych mediach społecznościowych. Liczymy, że będziemy iść tą drogą razem!

Koncert zespołu Sutari, fot. Sylwia Bukowicka
 
Kolacja zrealizowana we współpracy z kolektywem Food Think Tank
 
Czytanie wierszy Małgorzaty Lebdy na głos, fot. Sylwia Bukowicka
 
Koncert jazzowy

 

Cele Autora

Śpimy spokojnie!
  • 7 000 zł miesięcznie
  • 6 865 zł brakuje
1%
Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli opłacić wszystkie bieżące rachunki oraz czynsz za przestrzeń MiserArt, znajdującą się przy ul. Cybulskiego 35A we Wrocławiu.
Działamy sprawniej!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 865 zł brakuje
1%
Uzyskanie tego progu pozwoli nam rozszerzyć działania Ulicznego Ambulatorium z Pracownią Streetworkingu. Lepiej je wyposażymy oraz będziemy mieć środki na utrzymanie zespołu specjalistów.
Jesteśmy dla Was!
  • 17 000 zł miesięcznie
  • 16 865 zł brakuje
0%
MiserArt to również miejsce dla sztuki i designu, które są integralną częścią naszej działalności. Stałe środki pozwolą nam na organizację wystaw poruszających tematykę społeczną, koncertów, pokazów filmów i innych wydarzeń. Będzie nas stać na wymianę nagłośnienia oraz zakupienie sprzętu potrzebnego do działania profesjonalnej galerii (nawilżaczy i osuszaczy powietrza). Realizacja tego celu umożliwi nam również wypłacanie honorariów artystkom i artystom. Będziemy mogli spokojnie tworzyć upcyklingowe produkty i stoły-ogrody w naszej pracowni EcoBauhaus, do której rozwoju potrzebujemy zakupić wyposażenie.
Mieszkamy stabilnie!
  • 40 000 zł miesięcznie
  • 39 865 zł brakuje
0%
Oficyny, w których mamy siedzibę, wymagają remontu - przede wszystkim dachów nad całym kompleksem. Osiągnięcie tego progu pozwoli nam na stopniowe naprawy i wymianę materiałów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Maria Zieba
Maria Zieba
20 zł
Artur Stepien
Artur Stepien
10 zł
Anonimowy patron
20 zł
Karolina Siwkowska
Karolina Siwkowska
10 zł
Monika Kozica
Monika Kozica
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.