Avatar użytkownika

Rafał Chudy

1
patron
10 
miesięcznie
6 085 
łącznie
1
patron
10 zł 6 085 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
„ZIARNKO DO ZIARNKA...”

Dziękuję za Twoje wsparcie mojej pasji do leśnictwa! Każdą "piątkę" postaram się jak najlepiej wydać na rozwój Monitora Leśnego i moich badań naukowych! To dla mnie naprawdę wiele znaczy.

W ramach tego wsparcia otrzymasz ode mnie:

- dedykowany kalendarz do samodzielnego wydruku z moimi autorskimi zdjęciami lasów z całego świata.
10 zł miesięcznie
BRĄZOWY PATRON

Twoje wsparcie na tym poziomie pozwoli mi, aby wpisy oraz Vlogi na Monitorze Leśnym pojawiały się regularnie, w lepszej jakości obrazu i dzwięku, z dodatkowymi pomysłami, być może ze specjalnymi gośćmi?

Za tak chojne wsparcie otrzymasz ode mnie zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebooku dla Patronów, gdzie:

- będę publikować moje Vlogi na tydzień przed ich publiczną premierą na YouTube i naszym blogu. Będziecie mieli możliwość przesłać mi Wasz feedback.

- pojawią się również zdjęcia które nie były wcześniej publikowane nigdzie indziej

- będziecie mogli jeszce raz obejrzeć materiały, które z różnych względów zostały usunięte z naszych kanałów :)

- grupa stanie się również platformą dyskusji i wymiany myśli
25 zł miesięcznie
SREBRNY PATRON

Wsparcie na tym poziomie to już poważna sprawa – zatem otrzymasz ode mnie zaproszenie na wirtualne spotkania ze mną co 2 miesiące (albo częściej jak czas pozwoli), na których będę:

- dokonywał podsumowania ostatnich leśnych doniesień

- starał się odpowiadać na Wasze pytania bezpośrednio

- poznamy się i będziemy mogli podyskutować o sprawach istotnych dla polskiego i nie tylko leśnictwa, ochrony przyrody czy biznesu leśnego.

Masz też oczywiście dostęp do nagród z progu 10 złotych :)

50 zł miesięcznie
ZŁOTY PATRON

Prawdę mówiąc, nigdy nawet nie marzyłem, że pojawi się ktoś taki jak Ty!

Na tym poziomie wsparcia będziesz miał wpływ na tworzony przez nas kontent. Masz pomysł na posta/vloga? Jestes na tropie jakiejs afery? Pomożemy Ci ją nagłośnić.

Masz też oczywiście dostęp do nagród z progu 10 i 25 złotych :)
100 zł miesięcznie
PLATYNOWY PATRON

Wielkie dzięki! W ramach podziękowania za wsparcie na tym poziomie, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na planszy końcowej Vlogów, publikowanych na naszym kanale na YT jeśli oczywiście tego zechcesz.

Masz też oczywiście dostęp do nagród z progu 10, 25 i 50 zł :)
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
10 dostępnych miejsc
PATRON VIP

Dla moich Patronów VIP mam specjalne nagrody:

- Twoje imię i nazwisko lub logo Twojej firmy znajdą się na naszym portalu Monitor Leśny (ponad 382 tysiące wyświetleń rocznie).

- otrzymasz również zaproszenie na osobiste spotkanie ze mną i innymi VIPami w Łodzi, w ustalonym wspólnie terminie. Przy dobrej kawie porozmawiamy o leśnictwie, ochronie przyrody czy obecnych konfliktach w sektorze leśno-drzewnym i co jeszcze można poprawić, aby było po prostu lepiej. Tematów do rozmowy nam nie zabraknie.

- dodatkowo otrzymasz 10% zniżkę na International Forest Business Conference, którą współorganizuję w Sopocie co 2 lata. Konferencja przyciąga najbardziej wpływowych interesariuszy sektora leśno-drzewnego oraz technologicznego z całego świata. Kolejna edycja już 24-25 maja 2022 roku.

Masz też oczywiście dostęp do nagród z progu 10, 25, 50 i 100 zł :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Rafał Chudy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Twórca i jeden z autorów bloga Monitor Leśny. ML to niezależny blog oraz videoblog poświęcony tematyce gospodarki leśnej, łowieckiej, przemysłu drzewnego oraz ochrony przyrody w Polsce i na świecie.

Witajcie Drodzy Patroni! 

Jak doszło do założenia bloga Monitor Leśny?

Po dwóch latach pracy w Lasach Państwowych stwierdziłem, że nie jest to miejsce w którym chciałbym się dalej rozwijać i spełniać swoje zawodowe ambicje. Powszechnie panujący nepotyzm, korupcja polityczna oraz nieumiejętne zarządzanie zasobami naturalnymi i finansowymi każdego dnia utwierdzały mnie w przekonaniu, że nie jest to właściwe miejsce dla mnie. Na początku 2015 roku, na własne życzenie, odszedłem z Lasów Państwowych i wyemigrowałem do Norwegii, gdzie rozpocząłem doktorat z ekonomiki leśnictwa. Można powiedzieć, że zrobiłem to w idealnym momencie przed nadejściem tzw. "dobrej zmiany", która nie tylko pogłębiła kryzys wewnątrz Lasów Państwowych, ale jeszcze rozpoczęła otwartą wojnę z organizacjami przyrodniczymi, niezależnymi środowiskami naukowymi, zakładami usług leśnych czy przemysłem drzewnym. Polska scena leśna nie była jeszcze nigdy tak bardzo skonfliktowana jak w ostatnich kilku latach.

Niestety, ale tym konfliktom towarzyszyły i dalej towarzyszą manipulacje, przekłamania, dezinformacja i celowe wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Nie wytrzymałem i w połowie 2015 roku poprosiłem żonę, aby stworzyła mi miejsce gdzie mogę wyrażać swoje opinie, poglądy i komentować aktualne wydarzenia dziejące się w sektorze leśnym. Zauważyłem również, że brak jest w Polsce niezależnych od Lasów Państwowych mediów, które w sposób merytoryczny i obiektywny będą komentować to co się dzieje w polskim leśnictwie. Tak narodził się właśnie blog Monitor Leśny (Forest Monitor). 

http://www.forest-monitor.com/pl/

Wkrótce po stworzeniu bloga, dołączył do mnie pan Tadeusz Ciura - leśnik z wykształcenia i zamiłowania, mieszkający na stałe w Szwecji. Pan Tadeusz zaczął dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą przybliżając jak zarządza się zasobami leśnymi w krajach rozwiniętych. Przez ostatnie 5 lat nasz blog zdobywał coraz większą publikę i w chwili obecnej posiadamy 4 wersje językowe tworzone przez międzynarodowych ekspertów leśnictwa. W roku 2020 przebiliśmy granicę ponad 380 tysięcy wyświetleń oraz 200 tysięcy indywidualnych odwiedzających

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Chudy, obecnie pracuję na stanowisku starszego konsultanta w norweskim zrzeszeniu prywatnych właścicieli lasów - NORSKOG,  gdzie odpowiadam za międzynarodowy rozwój firmy w dziedzinie usług związanych z inwestycjami w aktywa leśne.

Od 5 lat działam aktywnie w mediach społecznościowych gdzie rozwijam naszego bloga Monitor Leśny na Facebooku oraz videbloga na YouTubie. Wybieram tematy, które uważam, że nie są odpowiednio przeanalizowane oraz opisane w polskich mediach. Często wybieram informacje, które są dla mnie absurdalne, zaskakujące, czasem żenujące i smutne, po czym staram się znaleźć dla nich kontekst i właściwy komentarz. 

Wspieraj!

Mam nadzieję, że dzięki Waszemu finansowemu wsparciu będę mógł nawiązać stałą współpracę z wartościowymi ekspertami, profesjonalistami, którzy będą mogli podzielić się swoim doświadczeniem z ochrony przyrody, leśnictwa czy biznesu leśnego. Bardzo zależy mi, aby wejść we współpracę z młodymi, nieznanymi jeszcze twórcami, którzy znajdą przyjemność w niezależnej pracy blogera/dziennikarza/badacza, chcącego lepiej opisać i zbadać sytuację w sektorze leśnym w Polsce. Zależy mi, aby Monitor Leśny stał się miejscem dla każdego, kto ceni sobie wolność i niezależność i kto mówi dość, taniej propagandzie, informacyjnym manipulacjom czy nawet zastraszaniu i szantażowi. Niestety przykład mojego taty pokazał mi bardzo dobrze do czego zdolni są niektórzy ludzie, którzy za wszelką cenę chcą zataić prawdę, zabić dziennikarską niezależność i "zamieść pod dywan" wszystkie możliwe skandale z ich udziałem. 

Aby zrealizować moje pomysły muszę zbudować profesjonalne studio nagraniowe i wyposażyć je w niezbędny sprzęt. Potrzebuję rónież zaplecze techniczne i redakcyjne. Jednakże najważniejsi dla mnie są współpracownicy, bez których sam nie dam sobie rady, aby dalej rozwijać nasz portal Monitor Leśny. Za zgromadzone pieniądze chciałbym wynagradzać autorów wpisów na naszym blogu. Chciałbym podsuwać im tematy, które pomogą nam wszystkim lepiej rozumieć interakcje między ochroną przyrody, gospodarką leśną czy rolą lasów i drewna w łagodzeniu zmian klimatycznych. 

Moim wielkim marzeniem jest również zorganizować polskie forum leśne, gdzie przedstawiciele organizacji działających w ochronie przyrody, przemyśle drzewnym, zakładach usług leśnych, czy leśnictwie będą mogli swobodnie i w kulturalny sposób wymieniać się swoimi poglądami, by chronić naszą polską przyrodę lepiej oraz efektywnie zarządzać zasobami przyrodniczymi w Polsce. 

Dzięki Waszemu finansowemu wsparciu będę mógł również prowadzić swoje niezależne badania naukowe na temat ekonomiki leśnictwa, inwestycji w aktywa leśne czy analizy rynku drzewnego w Polsce i na świecie. 

Jeżeli chcesz współtworzyć Monitora Leśnego i budować naprawdę niezależne i solidne leśne dziennikarstwo i badania naukowe- zostań naszym Patronem!

Kilka dodatkowych informacji o mnie, tytułem uzupełnienia:

  • Ponad 11 lat doświadczenia w sektorze leśno-drzewnym
  • Doświadczenie zdobywane po przez pracę dla różnych instytucji publicznych i prywatnych, wliczając fundusze typu private-equity w USA czy Australii lub pracę badawczą dla Komisji Europejskiej.
  • Studia leśne oraz z zarządzania zasobami przyrodniczymi w Polsce, Niemczech, Szwecji, Finlandii oraz USA
  • Tytuł doktora ekonomiki leśnictwa z Norweskigo Uniwersytetu Nauk Przyrodniczych. 
  • Zrealizowane studia podyplomowe z zakresu kontrolingu finansowego w grupach kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej (SGH). 

Móje filmy:

Wybrane artykuły naukowe:

Mój występ w Dobrym Radiu:

Całe nagranie dostępne jest tutaj (Odcinek 4): https://dobre.radio/audycje/gospodarka-przede-wszystkim

Cele Autora

Monitor Leśny Vlog raz w tygodniu
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 990 zł brakuje
0%
Po osiągnięciu tego celu, "Monitor Leśny VLog" będzie pojawiał się raz w tygodniu! Czym jest Vlog Monitor Leśny i jakie zagadnienia poruszam? Jest to NIEZALEŻNY kanał, który pozwala mi dzielić się z Wami materiałami wideo na temat lasów, leśnictwa, zarządzania i inwestycji w aktywa leśne w Polsce i na świecie. Jest to jest mój autorski wybór tematów, sytuacji o których chcę powiedzieć, i które chcę - w sposób autorski - skomentować.

Wsparcie w takiej wysokości będzie paliwem napędowym, gdyż do tej pory, czyli blisko 5 lat wszystkie wpisy na naszym blogu, nagrane odcinki oraz komentarze finansowałem wyłącznie z własnej kieszeni.

Z Waszą pomocą będę mógł ruszyć mocno do przodu i:

* opłacić profesjonalnego montażystę - odcinki będą nie tylko lepiej wyglądać, ale i pojawiać się częściej (a ja będę mógł spokojnie zająć się badaniami, śledztwem w Lasach Państwowych i przygotowywaniem newsów!)

* przyspieszyć proces tworzenia odcinków (dzięki Waszemu wsparciu, będę mógł poświęcić na Vloga znacznie więcej czasu - który do tej pory musiałem przeznaczyć na inne projekty czysto zarobkowe)

* stopniowo poprawić jakość video i dźwięku poprzez zakup dodatkowego sprzętu

* po osiągnięciu tego progu pojawi się specjalny film, dostępny tylko dla Patronów! Będzie się działo!

Jeśli podoba Ci się cały nasz blog i vlog Monitor Leśny, jeśli daje Ci choćby nieco radości i wartości - zostań Patronem i twórzmy tę serię wspólnie!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Rafał Chudy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Paweł Piłat
Paweł Piłat
10 zł
Dariusz Bączek
Dariusz Bączek
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.