Avatar użytkownika

Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego

0
patronów
0 
miesięcznie
70 
łącznie
0
patronów
0 zł 70 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

14 zł miesięcznie
Czołem!

Dziękuję za wsparcie. Każda wpłacona przez Ciebie kwota to część kolejnego eksponatu który wzbogaci inwentarz Muzeum. Dzięki niej dołączyłeś do grona Szanownych sponsorów. W zamian za to, z przyjemnością umieszczę Twoje nazwisko na liście darczyńców na stronie internetowej Muzeum.
28 zł miesięcznie
Czołem!

To dopiero ciekawa kwota. Ofiarowując ją regularnie co miesiąc dajesz możliwość Muzeum realnego planowania wydatków na eksponaty. Twoje nazwisko zostanie umieszczone na liście patronów, a w podziękowaniu za Twoją pomoc odwzajemnię się jeszcze cięższą pracą oraz okolicznościowym listem do Ciebie drogi Patronie.
50 zł miesięcznie
Czołem Wielkiej Polsce!

Wpłacając tak znacząca kwotę stajesz się częścią Muzeum. Jak wiesz pomagam wielu wydawnictwom w doborze tekstów do wydania. W zamian za pomoc z przyjemnością podzielę się z Tobą raz na jakiś czas ciekawymi książkami ze specjalną imienną dedykacją.
100 zł miesięcznie
Czołem Wielkiej Polsce!

Sądząc po wysokości wpłat jakie Zdeklarowałaś/Zdeklarowałeś, stajesz się poważnym motorem napędowym pracy narodowej. Twoje wpłaty pozwolą mi z większą swobodą konkurować na trudnym rynku antykwarycznym. Miło będzie mi wysłać imienne zaproszenie, oraz gościć Cię osobiście na organizowanych konferencjach naukowych jako Gościa Specjalnego i przedstawić wszystkim zebranym jako Patrona, dzięki któremu Muzeum idzie do przodu.
200 zł miesięcznie
Czołem Wielkiej Polsce!

Właściwie to nie wiem jak mogę Ci podziękować za tak ogromną pomoc. Ale na pewno wymyślę coś ekstra, co sprawi Ci taką samą przyjemność jak mi sprawia Twoja nieoceniona pomoc. Zawsze jesteś mile widzianym gościem w progach Muzeum.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego w Jelczu-Laskowicach, to pierwsze w historii Polski miejsce, gdzie w jednym miejscu znajdują się przedmioty związane z szeroko rozumianą Ideą Narodową. Pamiątki związane z założycielem ruchu Wszechpolskiego - Romana Dmowskiego oraz późniejszych działaczy tego Obozu.

 

Czołem Wielkiej Polsce!

Nazywam się Mateusz Kotas i jestem Kustoszem pierwszego w Polsce - Prywatnego Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego.

Co to takiego?

Jest to prywatne Muzeum, działające legalnie w oparciu o Ustawę o Muzeach. Samo Muzeum TRN wpisane jest na listę placówek muzealnych w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działając  od 2017 roku udało mi się zgromadzić kilka tysięcy eksponatów związanych z tradycją najpotężniejszego ruchu ideowego działającego na terenie Polski.

Jakie działania prowadzę jako Muzeum?

- pomoc merytoryczna dla wydawnictwa przy wznawianiu książek przedwojennych klasyków myśli narodowej

- organizacja oraz uczestnictwo w konferencjach naukowych

- stworzenie darmowej, wirtualnej biblioteki z dziełami narodowymi

- działalność popularyzatorska idei narodowej

- gromadzenie artefaktów związanych z Ideą Narodową

Codzienna praca Muzeum to pozyskiwanie, gromadzenie, opracowywanie i w końcu najważniejsze - prezentacja zbiorów. Zarówno wirtualnie jak i stacjonarnie w siedzibie Muzeum. 

Ponieważ zakup nowych eksponatów do Muzeum wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi, kieruję swą prośbę do Was: wesprzyjcie tą szczytną ideę Waszymi dobrowolnymi wpłatami.

Wasze wpłaty w połączeniu z moim zaangażowaniem oraz wiedzą, pozwolą ukazać prawdę o wkładzie Romana Dmowskiego oraz Obozu Wszechpolskiego w kształtowanie nowoczesnego społeczeństwa obecnie, a kiedyś w odzyskanie niepodległości.

Zapraszam do współpracy.

Z narodowym pozdrowieniem

Mateusz Kotas

Kustosz Prywatnego Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego

 

 

Cele Autora

Konserwacja eksponatów
  • 500 zł miesięcznie
  • 500 zł brakuje
0%
Utrzymanie eksponatów w odpowiedniej kondycji to jeden z głównych i cyklicznych procesów. Prawidłowe utrzymanie polega na zabezpieczeniu zbiorów poprzez oprawy introligatorskie, osuszanie, odgrzybianie, itd. W tym celu Muzeum zleca prace na zewnątrz firmom specjalizującym się w konserwacji muzealiów.
Pozyskiwanie nowych eksponatów
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 500 zł brakuje
0%
To najważniejsza forma wsparcia, dzięki comiesięcznej kwocie przeznaczanej na "Cele statutowe Muzeum", jestem w stanie konkurować na rynku kolekcjonerskim z innymi podmiotami. To dzięki tym środkom Muzeum regularnie wzbogaca się o nowe, często unikalne w skali kraju eksponaty.
Zakupy specjalne
  • 13 000 zł miesięcznie
  • 13 000 zł brakuje
0%
To jednorazowa kwota potrzebna na zakup dwóch eksponatów, obecnie znajdujących się u prywatnych sprzedawców i czekających aż Muzeum udźwignie ciężar finansowy przedsięwzięcia. To zakupy najcięższego kalibru, wiadomo iż powstały tylko w jednym egzemplarzu. Muszą być w Muzeum aby świat je zobaczył, inaczej znikną u prywatnych kolekcjonerów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kacper Lamentowicz
Kacper Lamentowicz
14 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.