Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego

W Patronite od 10.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
70 łącznie
Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego w Jelczu-Laskowicach, to pierwsze w historii Polski miejsce, gdzie w jednym miejscu znajdują się przedmioty związane z szeroko rozumianą Ideą Narodową. Pamiątki związane z założycielem ruchu Wszechpolskiego - Romana Dmowskiego oraz późniejszych działaczy tego Obozu.

O Autorze

 

Czołem Wielkiej Polsce!

Nazywam się Mateusz Kotas i jestem Kustoszem pierwszego w Polsce - Prywatnego Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego.

Co to takiego?

Jest to prywatne Muzeum, działające legalnie w oparciu o Ustawę o Muzeach. Samo Muzeum TRN wpisane jest na listę placówek muzealnych w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działając  od 2017 roku udało mi się zgromadzić kilka tysięcy eksponatów związanych z tradycją najpotężniejszego ruchu ideowego działającego na terenie Polski.

Jakie działania prowadzę jako Muzeum?

- pomoc merytoryczna dla wydawnictwa przy wznawianiu książek przedwojennych klasyków myśli narodowej

- organizacja oraz uczestnictwo w konferencjach naukowych

- stworzenie darmowej, wirtualnej biblioteki z dziełami narodowymi

- działalność popularyzatorska idei narodowej

- gromadzenie artefaktów związanych z Ideą Narodową

Codzienna praca Muzeum to pozyskiwanie, gromadzenie, opracowywanie i w końcu najważniejsze - prezentacja zbiorów. Zarówno wirtualnie jak i stacjonarnie w siedzibie Muzeum. 

Ponieważ zakup nowych eksponatów do Muzeum wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi, kieruję swą prośbę do Was: wesprzyjcie tą szczytną ideę Waszymi dobrowolnymi wpłatami.

Wasze wpłaty w połączeniu z moim zaangażowaniem oraz wiedzą, pozwolą ukazać prawdę o wkładzie Romana Dmowskiego oraz Obozu Wszechpolskiego w kształtowanie nowoczesnego społeczeństwa obecnie, a kiedyś w odzyskanie niepodległości.

Zapraszam do współpracy.

Z narodowym pozdrowieniem

Mateusz Kotas

Kustosz Prywatnego Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kacper Lamentowicz
Kacper Lamentowicz
Próg: 14 zł