Avatar użytkownika

Marek Szurawski Muzyka Mórz i Oceanów

1
patron
39 
miesięcznie
6 022 
łącznie
1
patron
39 zł 6 022 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
🎵🌊🍋 A to już kilka "plasterków cytryny"! Wielkie dzięki! Twoja wpłata przyczynia się do rozwoju naszej działalności, oraz wspiera propagowanie i kultywowanie kultury morskiej i ruchu szantowego w Polsce. Wspierając nas tą kwotą, na koniec każdego odcinka "Szantowych Opowieści", oraz w przerwach między audycjami w naszym radiu otrzymasz od autorów pisemne i słowne podziękowania. Znajdziesz się też na liście naszych patronów, oraz otrzymasz dostęp do wszystkich emitowanych przez nas audycji.
10 zł miesięcznie
🎵🌊🍹 I... Kieliszek "Don Papy" przeleciał Ci koło nosa... co za poświęcenie. Dziękujemy! Twoja wpłata przyczynia się do rozwoju naszej działalności, oraz wspiera propagowanie i kultywowanie kultury morskiej i ruchu szantowego w Polsce. Dziękujemy! Wspierając nas tą kwotą, na koniec każdego odcinka "Szantowych Opowieści", oraz w przerwach między audycjami w naszym radiu otrzymasz od autorów pisemne i słowne podziękowania. Znajdziesz się też na liście naszych patronów, oraz otrzymasz dostęp do wszystkich emitowanych przez nas audycji.
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
5 dostępnych miejsc
🎵🍹💵 No, No! To już jeden Painkiller w Soggy Dollar Bar! Dziękujemy! Twoja wpłata przyczynia się do rozwoju naszej działalności, oraz wspiera propagowanie i kultywowanie kultury morskiej i ruchu szantowego w Polsce. Wspierając nas tą kwotą, na koniec każdego odcinka "Szantowych Opowieści" otrzymasz od autorów pisemne i słowne podziękowania, znajdziesz się na liście naszych patronów, oraz otrzymasz dostęp do książki 'Razem bracia, do lin!' w formie cyfrowej.
39 zł miesięcznie
Wybierz 39 zł
9 dostępnych miejsc
🎵🥃🥴Ho, Ho, Ho! Naprawdę cenisz naszą pracę skoro jesteś w stanie dla nas odpuścić sobie buteleczkę dobrego rumu! Dziękujemy Wilku Morski! Twoja wpłata przyczynia się do rozwoju naszej działalności, oraz wspiera propagowanie i kultywowanie kultury morskiej i ruchu szantowego w Polsce. Wspierając nas tą kwotą, na koniec każdego odcinka "Szantowych Opowieści" otrzymasz od autorów pisemne i słowne podziękowania, znajdziesz się na liście naszych patronów. Ponadto otrzymasz specjalnie przygotowany rysunek autorstwa Marka Szurawskiego z dedykacją dla Ciebie!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Marek Szurawski Muzyka Mórz i Oceanów w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Celem istnienia tej strony jest kultywowanie i przekazywanie wiedzy na temat szeroko rozumianej marynistyki i folkloru morskiego. Założycielem i pomysłodawcą tej inicjatywy jest Marek Szurawski żeglarz, marynista i szantymen.

Marek Szurawski (ur. 3 czerwca 1948 w Białogardzie) – dziennikarz, tłumacz i szkoleniowiec z zawodu, żeglarz i marynista z pasji, wykonawca szant, współtwórca i animator polskiego ruchu szantowego. Wraz z Ryszardem Muzajem, Jerzym Porębskim i Januszem Sikorskim współzałożyciel i członek grupy szantowej Stare Dzwony (obchodzącej w 2017 r. 35-lecie istnienia), od której zaczęła się moda na profesjonalne śpiewanie szant w Polsce. Po śmierci Janusza Sikorskiego w 1995 roku, do zespołu dołączył Andrzej Korycki.

Marek Szurawski jest autorem i tłumaczem na język polski wielu popularnych pieśni o tematyce żeglarskiej i morskiej. Jest również autorem książki, opisującej nie tylko historię szant, ale i sposób ich wykonywania, pt. Szanty i szantymeni – pieśni i ludzie z wielkich żaglowców, wyd. Glob, 1990, napisanej jeszcze pod nazwiskiem Siurawski, zwanej powszechnie w polskim środowisku szantowym Biblią Siurawskiego. Sam i z przyjaciółmi z zespołu nagrał cztery kasety i pięć płyt kompaktowych z polskimi wersjami klasycznych szant i pieśni morskich, wiele z nich własnego tłumaczenia i autorstwa. Laureat prestiżowej nagrody „Rejs Roku” 2002 (wraz z zespołem), przyznawanej co roku przez tygodnik „Głos Wybrzeża”, nagrody specjalnej za wieloletnie propagowanie żeglarstwa i kultury morskiej na polu muzycznym i estradowym.

Znawca historii wielkich żagli, tradycji, obyczajowości i dziedzictwa kulturowego ludzi morza. W nielicznym gronie w kraju specjalista od gry na koncertinie i kościach, oryginalnych instrumentach dawnego pokładu. Przez ponad 10 lat kierownik artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Shanties” w Krakowie, uczestnik wszystkich liczących się festiwali i spotkań szantowych na świecie.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Marek Szurawski Muzyka Mórz i Oceanów w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Utworzenie i utrzymanie unikalnego marynistycznego radia internetowego.
  • 400 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Jednym z naszych celów jest stworzenie jedynego w swoim rodzaju marynistycznego radia internetowego. Mamy dostęp do setek audycji, szant, artykułów i wywiadów o charakterze marynistycznym, jednak ich edycja i porządkowanie jest pracochłonne i kosztowne. Potrzebujemy wsparcia abyśmy mogli stworzyć miejsce w którym moglibyśmy umieścić i przekazywać całą gromadzoną od dekad wiedzę dotyczącą ludzi dawnego pokładu, szant i morskiego folkloru.
Stworzenie i utrzymanie strony internetowej.
  • 400 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Planujemy stworzyć stronę internetową na której będziemy mogli umieszczać nagrania (m.in. Szantowe Opowieści), audycje, tworzyć galerie z występów i koncertów, a także prowadzić zajęcia online (warsztaty gry na kościach, koncertinie, warsztaty marynistyczne)
Wznowienie serii "Szantowe Opowieści"
  • 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Szantowe Opowieści to seria krótkich filmów opowiadających o folklorze, kulturze, legendach i zwyczajach na dawnych pokładach, prezentowanych przez żeglarza, dziennikarza, szantymena, tłumacza i pisarza Marka Szurawskiego oraz Jego syna.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Marek Szurawski Muzyka Mórz i Oceanów już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marian Słomiak
Marian Słomiak
39 zł
Dariusz Jędrzejczyk
Dariusz Jędrzejczyk
10 zł
Dariusz Jędrzejczyk
Dariusz Jędrzejczyk
20 zł
Krzysztof Gawrecki
Krzysztof Gawrecki
39 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.