Karolina Nicpoń

W Patronite od 11.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1438

Liczba Patronów: 1537

Zostań Patronem
4 patronów
105 miesięcznie
1 220 łącznie
Blog kulinarny z przepisami dla osób na diecie eliminacyjnej. Bez nabiału, jajek glutenu i cukru. Wspieram osoby na diecie w codziennym funkcjonowaniu z alergią czy nietolerancją pokarmową i udowadniam, że kuchnia bez alergenów może być prosta i smaczna!

O Autorze

Cześć!

Nazywam się Karolina Nicpoń.

Prowadzę bloga kulinarnego o nazwie, która z uwagi na moje nazwisko nie mogła być inna: Nicpoń w Kuchni.

Na blogu publikuję autorskie przepisy głównie na dania bez nabiału, glutenu, jajek i białego cukru.

Gotuję i piekę bez alergenów i glutenu od prawie 8 lat. Tyle lat ma mój najstarszy alergik. Od niego się zaczęło całe to moje gotowanie bez alergenów.

Mam trójkę dzieci i tak się złożyło że cała trójka choruje na Atopowe Zapalenie Skóry. Choroba ta zaostrza się przez kontakt z alergenami, dlatego stosowanie diety eliminacyjnej jest dla nas bardzo ważne.

Od 3,5 roku dzielę się moim doświadczeniem z czytelnikami, pomagając im ogarnąć kuchnię dla alergika. Informacja o konieczności wprowadzenia restrykcyjnej diety u dziecka jest dla wielu dużym wyzwaniem.

Moim celem jest pokazanie, że kuchnia bezglutenowa, bez nabiału, jajek i cukru nie jest wcale trudna i skomplikowana, jak może się wydawać na początku.

Moimi prostymi przepisami, z których korzysta dziesiątki tysięcy osób miesięcznie, udowadniam, że dieta eliminacyjna może być nie tylko prosta, ale i bardzo smaczna!


 

KURS ON-LINE

Właśnie wystartował mój pierwszy kurs on-line "Jak wyhodować zakwas i cieszyć się udanymi wypiekami bez glutenu".

Kurs składa się z 3 modułów, które krok po kroku nauczą Cię, w jaki sposób przejść drogę od zakwasu do upieczenia pysznego chleba bezglutenowego oraz pomoże nabrać odwagi w kuchni bezglutenowej.

 

 


 

Czym się zajmuję?

 

 • Przede wszystkim, opiekuję się moją trójką Nicponi. Aktualnie jestem na urlopie macierzyńskim w mojej etatowej pracy.

 • Jak już wiesz z tekstu powyżej, prowadzę bloga kulinarnego Nicpoń w Kuchni.

 • Mam też grupę na Facebooku, na której udzielamy sobie wzajemnie wsparcia w pieczeniu i gotowaniu bez glutenu i nabiału.
 • Piszę ebooki, mam w planach również wydanie książki oraz kurs on-line, który będzie uczył od podstaw kuchni bez glutenu i alergenów.

 • Prowadzę działalność gospodarczą, na którą składa się praca na blogu oraz fotografia.
 • Fotografia to moja pasja. Rozwijam ją, szkolę się i inwestuję, z nadzieją, że będzie to moja praca marzeń.

Dlaczego Patronite?

 

Długo zastanawiałam się, czy mogę prosić o wsparcie moich działań. Przez lata dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem za darmo. Czasem uda się pozyskac partnerów wpisów, jednak to jest dochód nieregularny i bardzo różny.

Jeden przepis na blogu to często co najmniej 2 dni pracy. Wymyślenie przepisu, zakupy, gotowanie, zdjęcia, sprzątanie, obróbka zdjęć, napisanie tekstu i publikacja na blogu, posty na Facebooku i Instagramie, promocja itp)

Jeśli pracuję nad jakimś nowym przepisem, to ten czas sie wydłuża, gdyż robię przynajmniej kilka prób i testów. Często produkty lądują w koszu. Nie wszytko udaje się za pierwszym razem. Zanim powstanie idealny przepis na bezglutenowe i wegańskie np. pączki, ciasto czy pierogi, jest wiele tych, które nie wyszły. Moje przepisy to proces twórczy. Dostosowuję proporcje, zamieniam mąki, kombinuję tak, by efekt końcowy zachwycił podniebienia małych (i dużych) alergików.

Chcę to robić dalej. Chcę Tworzyć dla Ciebie. Chcę pisać i wydawać ebooki i książki. To jednak kosztuje.

Bez Twojego wsparcia, pewnie będę to robić dalej, ale z nim, będzie mi o wiele łatwiej.

Dziękuję!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Monika Michalak
Monika Michalak
Próg: 35 zł
Wojtek Prokopowicz
Wojtek Prokopowicz
Próg: 50 zł
Agnieszka Drożyńska
Agnieszka Drożyńska
Próg: 10 zł
Monika Zgondek
Monika Zgondek
Próg: 10 zł