Obserwator Gospodarczy

W Patronite od 18.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1573

Liczba Patronów: 953

Zostań Patronem
Kup na prezent
13 patronów
139 miesięcznie
7 576 łącznie
Portal ekonomiczny, którego autorzy starają się budować świadome i obywatelskie społeczeństwo

O Autorze

Obserwator Gospodarczy to portal stworzony z myślą o budowaniu świadomego i obywatelskiego społeczeństwa, którego wiedza będzie się opierać na rzetelnych i merytorycznych analizach, a nie na clickbaitowych tytułach i fałszywych informacjach.

Portal powstał 11 lutego 2019 roku i od samego początku zaczął notować bardzo dobre statystyki. Obecnie odwiedza nas około 150 tys. użytkowników miesięcznie i liczba ta cały czas rośnie.

Na portalu publikowało już kilkudziesięciu autorów, których grono cały czas się powiększa. Wśród nich można znaleźć m.in. wicepremiera i ministra finansów prof. Grzegorza Kołodkę, dr. Marka Budzisza, czy też dr. Jakuba Sawulskiego. Regularnie pojawiają się także obszerne wywiady z osobami ze świata nauki m.in. ze wspomnianym już dr Sawulskim, ale również prof. Bogdanem Góralczykiem oraz prof. Marcinem Piątkowskim.

Portal jest także cytowany w wielu mediach krajowych oraz zagranicznych, jak choćby na niemieckim serwisie Airliners.de.

W listopadzie 2019 uruchomiliśmy także drugi fanpage - Gospodarka w liczbach - na który trafiają wszelkiego rodzaju dane statystyczne, które nie pojawiają się na portalu m.in. z powodu ich dużej liczby. Dane te są jednak na tyle wartościowe, że warto by pojawiły się w innym miejscu. Stąd też pomysł na stworzenie kolejnego fanpage, co tak naprawdę doprowadziło do powstania Grupy Obserwator Gospodarczy.

Kolejnym naszym krokiem było uruchomienie w maju 2021 roku portalu Obserwator Logistyczny, który odniósł niesamowity sukces. W ciągu roku stał się jednym z największych portali o tematyce logistycznej w Polsce z ponad 200 tys. odsłon miesięcznie!

W ankietach sprawdzających opinię na temat portalu otrzymujemy wiele pozytywnych komentarzy, a średnia ocen z ponad 200 głosów dotyczących jakości publikowanych treści wyniosła 4,4/5.

Wspieramy wszystkie inicjatywy, które kreują społeczeństwo obywatelskie i pomagają w dalszym rozwoju nie tylko ekonomicznym, ale i intelektualnym. Portal dotychczas patronuje wielu wydarzeniom.

Pierwszym z nich był patronat medialny, którym wspieraliśmy studentów z Poznania w walce o najwyższe cele w Dolinie Krzemowej, gdzie przedstawiali swoje rozwiązanie do oczyszczania wody.

Inną inicjatywą, której byliśmy patronem był Festiwal Inteligencji Finansowej, którą również wspieraliśmy medialnie (fot. poniżej).

Naszą misją oprócz budowania świadomego społeczeństwa jest walka z fake newsami i nierzetelnym dziennikarstwem, manipulującym opinią publiczną. Walka ta jest jednak bardzo nierówna, gdyż stajemy naprzeciw olbrzymich grup medialnych, które dysponują wielomilionowymi budżetami.

Od niedawna uruchomiliśmy inicjatywę "Raport OG", w której bardzo szeroko opisujemy konkretne zagadnienia z dziedziny szeroko rozumianej ekonomii, starając się jak najlepiej przykładać do swojej pracy.

Dlatego postanowiliśmy pojawić się na Patronite, co pozwoli dotrzeć do większej grupy odbiorców. Wasze wsparcie może pomóc nam poświecić się tylko portalowi, co znacznie zwiększy liczbę tekstów oraz pozytywnie wpłynie na głębię analiz, a także ich liczbę.

Wszelka pomoc pozwoli nam na dalszy rozwój i realizację naszej misji, co znacznie poprawi jakość debaty publicznej będącej wraz z rozwojem Internetu w coraz gorszym stanie.

Możesz nas obserwować na Facebooku , Twitterze oraz LinkedIn

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika