Tomasz Pragski

W Patronite od 12.02.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1214

liczba Patronów: 1187

1 patron
11 zł miesięcznie
220 zł łącznie

Stabilny rozwój

600 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

589 zł

brakuje

Od skali mikro, do samowystarczalnego ośrodka edukacyjnego i prężnie działającego, otwartego gospodarstwa specjalizującego się w produkcji roślinnej o naturalnie maksymalnej zawartości składników odżywczych. To jest plan.

Realizacja założeń Praekologii to droga małych kroków. Jest ich wiele. Twoje wsparcie złoży się na tę drogę. Dzięki stałemu wsparciu tej wysokości, będąc tu, gdzie jestem - mógłbym zająć się myśleniem tylko o projekcie - jak niewiele potrzeba, prawda?

Projekt to krok na przód w zbiorowej świadomości żywieniowej i szansa, by na stołach pojawiły się nasze, bogate w wartości odżywcze i czyste od toksyn plony. Od ludzi, których znamy.

A gdy Tobie też znudzi się siedzenie w mieście i pomyślisz o powrocie do Natury - po kilku sezonach obserwacji gospodarstwa Travnik łatwiej będzie Ci podjąć tę decyzję. Otrzymasz niemal gotowy "przepis" do zaadoptowania w Twoich warunkach.

Czysta praekologia

1 600 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 589 zł

brakuje

Od tego momentu duża część plonów trafia do Was.
Rozwój gospodarstwa, tworzenie filmów / zdjęć oraz tekstów staje się proste. Oznacza to nowe gatunki roślin, produkty w travnikowej galerii. Początek myślenia o spokojnej realizacji projektu.

Objazdowa edukacja praekologiczna

2 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 489 zł

brakuje

Ostatni sezon projektu w gospodarstwie, podsumowanie. Gdy dzień się skróci a wiatry zawieją z północy...
Ruszę z zebranymi materiałami edukacyjnymi w trasę po Polsce. W kilka miesięcy spotkamy się w wielu powiatach i mam nadzieję, plonami tej jakości zainteresuje się wielu okolicznych gospodarzy a ich sąsiedzi z chęcią dobre jedzenie od nich odkupią i projekt wejdzie w ostatnią fazę.

Samowystarczalne gospodarstwa praekologiczne to fundament szerszej wizji rolnictwa, która pcha mnie do działania. Osiągając ten cel, ze spokojem zacznę myśleć o zdrowiu ziomków, naszych rodzin, dzieci. Ponieważ fundamentem zdrowia jest żywność, a o to zadbamy od dołu.

To moje marzenie, moja mała utopia i obowiązek obywatelski, dzielić się tym, co we mnie najlepsze.

Praekologiczny kosmos

5 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 989 zł

brakuje

Przy takim budżecie, po kilku latach osobiście uruchomię kolejne gospodarstwo.
Przez swój zasięg i przyjętą metodę - kolejni travnikowi gospodarze będą mieli zagwarantowanych bezpośrednich odbiorców, godne wynagrodzenie oraz możliwości rozwoju okolicy o przetwórstwo / wytwórstwo.

Zaczniemy współpracować i wzmacniać kooperatywy spożywcze, ich działalność w miastach. Stworzymy nowy rozdział w historii rolnictwa i jako konsumenci dobrze na tym wychodzimy.

Jest to inwestycja w zdrowie, jego promocję u fundamentów. Szansa na pojednanie przy stole, który zamiast truć, leczy nasze ciała i umysły.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni