Avatar użytkownika

Tomasz Pragski

0
patronów
0 
miesięcznie
385 
łącznie
0
patronów
0 zł 385 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Sieję.
Cieszy mnie, że zainteresowało Cię to, co robię i zdecydowałeś(aś) się na wsparcie. Szczególnie stałe, pozwoli na kontrolowany rozwój gospodarstwa Travnik i Praekologii.
Tworzenie większej ilości treści i wytwarzanie żywności na małą skalę będzie łatwiejsze. Po ukończeniu projektu protokół upraw będzie możliwy do adaptowania w wielu miejscach, aby dostępność do tego typu żywienia wzrastała.
Dzięki!
7 zł miesięcznie
Travnik wzrasta.
I jest to krok do sprawdzenia czy w kontrolowany sposób, w ciągu kilku lat (planowane pierwsze badania plonów w laboratorium) można doprowadzić do organicznej maksymalizacji wartości odżywczych roślin uprawianych praekologicznie.
Dzięki!
11 zł miesięcznie
Wybierz 11 zł
100 dostępnych miejsc
Travnik kwitnie!
Często siadam sobie przy naparach z roślin z własnego zielnika. Teraz i Ty możesz się przyłączyć (zdalnie), ponieważ po zbiorach otrzymasz ode mnie paczuszkę na takie okazje. Jeśli masz większy imbryk, wystarczy dla Twoich gości.
Otrzymasz również wczesny dostęp do tworzonych materiałów.
Na życzenie, wspomnę o Tobie na fb i wpiszę Cię do listy wspierających praekologię na https://praekologia.pl.
22 zł miesięcznie
Wybierz 22 zł
100 dostępnych miejsc
Travnik dojrzewa.
Większe wsparcie to większa szansa na usprawnienie całego procesu i zakup niezbędnych sprzętów - mikroskop, mierniki, miedziane narzędzia ogrodnicze, rozbudowa infrastruktury, opłacenie pomocy. Oraz z czasem, możliwość stworzenia przestrzeni noclegowo - warsztatowej. Dzielenie się tymi doświadczeniami to jedna z lepszych rzeczy, jaką mogę zrobić, zatem - dzięki za wsparcie!
Odbierz swoje zioła / plony z gospodarstwa osobiście lub zaczekaj na przesyłkę. Na życzenie wspomnę o Tobie w jednym z odcinków, zostaniesz dopisany do wspierających na https://praekologia.pl.
33 zł miesięcznie
Wybierz 33 zł
50 dostępnych miejsc
Zbieram plony.
Czeka na Ciebie więcej ziół / plonów. Kosztując ich, przypomną Ci się zdjęcia uprawy, z której pochodzą. Możesz o niej opowiedzieć swoim gościom.
Z odwiedzin w gospodarstwie wrócą wspomnienia ze zbierania tego co najlepsze. Plonów prosto z ziemi.

Podczas odwiedzin usiądziemy przy naparze, porozmawiamy. Poznasz lepiej metodę oraz dalsze plany.
Otrzymasz wczesny dostęp do tworzonych materiałów. Na życzenie wspomnę o Tobie w jednym z odcinków, zostaniesz wpisany na listę wspierających na https://praekologia.pl.
Po trzykroć, dzięki! W ten sposób wchodzimy w tę lepszą rzeczywistość odżywiania.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Tomasz Pragski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

W 2018 ruszyło eksperymentalne, off-gridowe, praekologiczne gospodarstwo Travnik. Misja - organiczna maksymalizacja wartości odżywczych w plonach, by jedząc mniej, odżywiać się lepiej! I nie tylko - korzyści jest ogrom.
Praekologia to termin nowy. Odwołując się do zamierzchłych czasów chcę się zatrzymać nad stanem "na dziś" i spojrzeć racjonalnie na naszą sytuację zdrowotną. A nie jest lekko - brak dostępu do czystego powietrza, wody, odżywczego pożywienia to standard, który jako społeczność zaakceptowaliśmy. Szczęśliwie, nie wszyscy. Z tego buntu w 2012 roku narodził się pomysł i droga, którą teraz podążam.
Po latach zgłębiania tematów odżywiania i wpływu metod upraw na jakość żywności, ruszyłem z projektem organicznej maksymalizacji wartości odżywczych. Nie jest to proste, brakuje przede wszystkim rąk do pomocy i finansów - jest to projekt, który pochłania to, co mam w całości i wciąż wiele brakuje.

Aby ta metoda mogła się z czasem rozprzestrzenić potrzebuję Twojego wsparcia. Nawet to niewielkie pozwoli budować bardziej stabilne ramy i ruszyć z kolejnymi działaniami na polu i w edukacji. Planem jest finalnie dać Tobie i społecznościom dostęp do pożywienia, jakiego próżno dziś szukać na sklepowych półkach.

Chcę wspierać rozumiejących istotę przemiany rolników i zbudować sieć wsparcia dla ludzi, którzy chcą odzyskać i utrzymać zdrowie stawiając na stole coś wyjątkowego (choć uważam to za racjonalną podstawę odżywiania), ale nie wyjątkowo niezdrowego : ) Jestem chodzącym przykładem, jak wiele dobrego w kwestii zdrowia można zrobić odpowiednim odżywieniem i wiem, że skorzystać może każdy.

To jednak nie wszystkie zalety projektu. Maksymalizując wartości odżywcze - zmniejszamy zapotrzebowanie ilościowe. To z kolei przekłada się na wydajniejsze trawienie, lżejsze posiłki. Transport również odetchnie, gdyż mniejsze zapotrzebowanie ilościowe przekłada się na dziesiątki, setki ton towarów. Powierzchnia oraz sposób upraw również wyjdą korzystniej - dla środowiska przede wszystkim, co znaczy - dla nas i przyszłych pokoleń.

Z serdecznym pozdrowieniem, do zobaczenia!
Tomasz Pragski

Cele Autora

Stabilny rozwój
  • 600 zł miesięcznie
  • 600 zł brakuje
0%
Od skali mikro, do samowystarczalnego ośrodka edukacyjnego i prężnie działającego, otwartego gospodarstwa specjalizującego się w produkcji roślinnej o organicznie zmaksymalizowanej zawartości składników odżywczych. To jest plan.

Realizacja założeń Praekologii to droga małych kroków. Jest ich wiele. Twoje wsparcie złoży się na tę drogę a z czasem zaowocuje dostępem do czystej żywności leczniczej kategorii.

Projekt to krok na przód w zbiorowej świadomości żywieniowej i szansa, by na stołach pojawiły się nasze, bogate w wartości odżywcze i wolne od toksyn plony. Od ludzi, których znamy.

A gdy Tobie też znudzi się siedzenie w mieście i pomyślisz o powrocie do Natury - po kilku sezonach obserwacji gospodarstwa Travnik łatwiej będzie Ci podjąć tę decyzję. Otrzymasz niemal gotowy "przepis", know-how do zaadoptowania w Twoich warunkach.
Czysta praekologia
  • 1 600 zł miesięcznie
  • 1 600 zł brakuje
0%
Od tego momentu większa część plonów trafia już do Was.
Rozwój gospodarstwa, tworzenie filmów / zdjęć oraz tekstów staje się proste.
Dzięki stałemu wsparciu tej wysokości większość czasu będę mógł oddać realizacji projektu.
Oznacza to również ręce do pomocy, których brakuje najbardziej!

Objazdowa edukacja praekologiczna
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 500 zł brakuje
0%
Ostatni sezon projektu w gospodarstwie, podsumowanie. Gdy dzień się skróci a wiatry zawieją z północy...
Ruszę z zebranymi materiałami edukacyjnymi w trasę po Polsce. W kilka miesięcy spotkamy się w wielu powiatach i mam nadzieję, plonami tej jakości zainteresuje się wielu okolicznych gospodarzy a ich sąsiedzi z chęcią dobre jedzenie od nich odkupią (opowiem jak założyć kooperatywę spożywczą) i projekt wejdzie w ostatnią fazę.

Samowystarczalne gospodarstwa praekologiczne to fundament szerszej wizji rolnictwa, która pcha mnie do działania. Osiągając ten cel, ze spokojem zacznę myśleć o zdrowiu ziomków, naszych rodzin, dzieci. Ponieważ fundamentem zdrowia jest żywność, a o to zadbamy od dołu.

To moje marzenie i obowiązek - dzielić się tym, co najlepsze.
Praekologiczny kosmos
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 5 000 zł brakuje
0%
Przez swój zasięg i przyjętą metodę - kolejni praekologiczni gospodarze będą mieli zagwarantowanych bezpośrednich odbiorców, godne wynagrodzenie oraz możliwości rozwoju okolicy o przetwórstwo / wytwórstwo.

Zaczniemy współpracować i wzmacniać kooperatywy spożywcze, ich działalność w miastach. Stworzymy nowy rozdział w historii rolnictwa i jako konsumenci dobrze na tym wyjdziemy.
Zakupimy potrzebne do przetwórstwa konopi maszyny, będziemy produkować lokalnie, usprawnimy logistykę pojazdami bezemisyjnymi ładowanymi słońcem, wiatrem oraz innymi OZE.

Jest to inwestycja w zdrowie, jego promocję u fundamentów. Szansa na pojednanie przy stole, który zamiast truć, zacznie leczyć nasze ciała i umysły.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Tomasz Pragski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dominika Bożiłow
Dominika Bożiłow
11 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.