Tomasz Pragski

W Patronite od 12.02.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
385 łącznie
W 2018 ruszyło eksperymentalne, off-gridowe, praekologiczne gospodarstwo Travnik. Misja - organiczna maksymalizacja wartości odżywczych w plonach, by jedząc mniej, odżywiać się lepiej! I nie tylko - korzyści jest ogrom.

O Autorze

Praekologia to termin nowy. Odwołując się do zamierzchłych czasów chcę się zatrzymać nad stanem "na dziś" i spojrzeć racjonalnie na naszą sytuację zdrowotną. A nie jest lekko - brak dostępu do czystego powietrza, wody, odżywczego pożywienia to standard, który jako społeczność zaakceptowaliśmy. Szczęśliwie, nie wszyscy. Z tego buntu w 2012 roku narodził się pomysł i droga, którą teraz podążam.
Po latach zgłębiania tematów odżywiania i wpływu metod upraw na jakość żywności, ruszyłem z projektem organicznej maksymalizacji wartości odżywczych. Nie jest to proste, brakuje przede wszystkim rąk do pomocy i finansów - jest to projekt, który pochłania to, co mam w całości i wciąż wiele brakuje.

Aby ta metoda mogła się z czasem rozprzestrzenić potrzebuję Twojego wsparcia. Nawet to niewielkie pozwoli budować bardziej stabilne ramy i ruszyć z kolejnymi działaniami na polu i w edukacji. Planem jest finalnie dać Tobie i społecznościom dostęp do pożywienia, jakiego próżno dziś szukać na sklepowych półkach.

Chcę wspierać rozumiejących istotę przemiany rolników i zbudować sieć wsparcia dla ludzi, którzy chcą odzyskać i utrzymać zdrowie stawiając na stole coś wyjątkowego (choć uważam to za racjonalną podstawę odżywiania), ale nie wyjątkowo niezdrowego : ) Jestem chodzącym przykładem, jak wiele dobrego w kwestii zdrowia można zrobić odpowiednim odżywieniem i wiem, że skorzystać może każdy.

To jednak nie wszystkie zalety projektu. Maksymalizując wartości odżywcze - zmniejszamy zapotrzebowanie ilościowe. To z kolei przekłada się na wydajniejsze trawienie, lżejsze posiłki. Transport również odetchnie, gdyż mniejsze zapotrzebowanie ilościowe przekłada się na dziesiątki, setki ton towarów. Powierzchnia oraz sposób upraw również wyjdą korzystniej - dla środowiska przede wszystkim, co znaczy - dla nas i przyszłych pokoleń.

Z serdecznym pozdrowieniem, do zobaczenia!
Tomasz Pragski

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem