Avatar użytkownika

Po-Dzielnia

13
patronów
250 
miesięcznie
13 825 
łącznie
13
patronów
250 zł 13 825 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Ziarnko do ziarnka - oficjalnie jesteś naszym Patronem/ką i dzięki tej małej wpłacie przyczyniasz się do istnienia Po-Dzielni. Dziękujemy!
10 zł miesięcznie
Jeśli 300 osób wybierze tę opcję, będzie stać nas na kolejny miesiąc działania! Wow, masz moc!
20 zł miesięcznie
Cena kawy na mieście w jednorazowym kubku - raz w miesiącu zabierasz kawkę z domu a różnicę przekazujesz na wsparcie ograniczania “jednorazówek”. Dziękujemy!
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
50 dostępnych miejsc
Zaczyna się robić poważnie, przekazujesz nam równowartość jednego obiadu na mieście, dziękujemy!

W podziękowaniu otrzymasz:
✦ Zestaw elektronicznych pocztówek Po-Dzielni zaprojektowanych przez naszą graficzkę Darię Mielcarzewicz.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
24 dostępne miejsca
Jesteś prawdziwym fanem less-waste i nie wstydzisz się o tym mówić! My to doceniamy i wręczamy Ci spersonalizowany dyplom z tytułem Srebrny Patron Po-Dzielni.

W Twoje ręce trafi:
✦ Torba z upcyclingu z ręcznie nadrukowanym przez nas logo Po-Dzielni,
✦ Dyplom Srebrnego Patrona.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
10 dostępnych miejsc
Większość rzeczy w Twoim życiu to rzeczy z drugiej ręki, dbasz o naszą planetę i cenisz działanie Po-Dzielni. Sharing is caring! Dlatego my chętnie podzielimy się naszymi koszulkami, które będą dumnie prezentować Twoje wartości. Dodatkowo otrzymujesz dyplom z honorowym tytułem Złoty Patron Podzielni.

Śmiało wpadaj do nas po:
✦ Koszulkę z logo Po-Dzielni,
✦ Dyplom Złotego Patrona.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
6 dostępnych miejsc
Obecnie to aż ⅙ kosztów miesięcznych utrzymania lokalu Po-Dzielni , dziękujemy Ci w imieniu naszym i każdej osoby której nie stać na wsparcie, dzięki Tobie może ona korzystać z Podzielni i naszych wydarzeń za darmo!

Specjalnie dla Ciebie:
✦ Prywatna sesja zdjęciowa z wykorzystaniem strojów i przedmiotów z Po-Dzielni,
✦ Osobiste podziękowanie na naszej stronie,
✦ Dyplom Platynowego Patrona Po-Dzielni - najwyższy poziom uznania. WOW!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Po-Dzielnia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Po-Dzielnia to freeshop. Główną ideą projektu jest wydłużenie życia przedmiotów, ograniczenie konsumpcjonizmu, promowanie upcyklingu i umiejętności naprawiania rzeczy. Po-Dzielnia jest miejscem wykładów, warsztatów i wystaw związanych z tematyką ekologii i nadmiaru przedmiotów.

W Poznaniu od 13 października 2018 r. działa Po-Dzielnia – Centrum Ekonomii Współdzielenia, miejsce stworzone przez aktywistów Givebox Poznań. Przy Głogowskiej 27 mieści się  freeshop – czyli sklep, w którym wszystko jest za darmo oraz centrum edukacyjno-kulturalne. 

Projekt Po-Dzielni wyrósł z dwuipółletniego doświadczenia istnienia kilku szaf (giveboksów) w Poznaniu. Po-Dzielnia, podobnie jak giveboksy, jest miejscem, z którego za darmo zabieramy rzeczy, które nam posłużą i w którym zostawiamy niepotrzebne nam już rzeczy w dobrym stanie. 

Główną ideą projektu jest wydłużenie życia przedmiotów, ograniczenie konsumpcjonizmu, promowanie upcyklingu i umiejętności naprawiania rzeczy. Po-Dzielnia jest miejscem wykładów, warsztatów i wystaw związanych z tematyką nadmiaru przedmiotów i nadawania im nowego życia.

Po-Dzielnia jest czynna od poniedziałku do piątku od 12 do 18. Można zabierać wszystko za darmo oraz przynosić pojedyncze rzeczy (nie są przyjmowane pełne worki, kartony etc.). Nie przyjmujemy w Po-Dzielni jedzenia, leków, rzeczy o dużych gabarytach (meble, dywany etc.), ostrych przedmiotów. Ubrania należy przynosić tylko wyprane. Do Po-Dzielni nie można przysłać paczek z rzeczami (polecamy rozdawanie rzeczy lokalnie).

W ramach konkursu „Otwarta Strefa Kultury Łazarz” inicjatorzy Po-Dzielni otrzymali od miasta lokal przy Głogowskiej 27. Remont został sfinansowany z pieniędzy zebranych na akcji crowdfundingowej zrzutka.pl, a także dzięki sponsorom (Aquanet S.A. i Lisner). Projekt wnętrza wykonali studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. W wykończeniu lokalu pomogli też MaxiLight, REC.ON, drukarnia Annart, Tomek Kaszany (Tomek – stolarz z lasu), Pogotowie Techniczne 24 Poznań. 

Wszystkie prace przeprowadzili wolontariusze i wolontariuszki wspierający/e projekt. Osoby te pełnią też na co dzień dyżury w Po-Dzielni.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.podzielnia.pl

IDEA

W ostatnim półwieczu zaludnienie Ziemi wzrosło ponad dwukrotnie, a flora i fauna zmniejszyły się o ok 60%! Po raz pierwszy jesteśmy świadkami zagrożenia równowagi w przyrodzie. Nigdy wcześniej upodmiotowienie i zrozumienie natury i tego jak możemy jej pomóc nie było tak ważne jak teraz. Świat zagrożony globalną katastrofą ekologiczną jeszcze ma szansę na pokój i równowagę. Dużo zależy od codziennych wyborów, od wychodzenia poza strefę komfortu, od prostych czynności, które powinny nam wejść w nawyk, jeśli zależy nam na tej planecie. Tak długo jak będziemy myśleć, że nic od nas nie zależy, tak długo nic się nie zmieni. Jesteśmy zmęczone myśleniem krytycznym bez żadnej pozytywności, kwaśnymi minami, cynizmem, ironicznymi uśmiechami, sceptycyzmem, krótkowzrocznością, wygodną rolą komentatorów rzeczywistości. Już wolimy od tego bezrefleksyjne naśladownictwo modnych eko-postaw…

To nie są tylko ekologiczne frazesy na temat utopii: musimy ograniczyć konsumpcjonizm, nie tylko segregować śmieci, ale i postarać się generować ich jak najmniej (jeśli nie zero waste, to przynajmniej less waste), przetwarzać wyprodukowane już rzeczy, sięgać po używane przedmioty, współdzielić rzeczy, pozostawiać po sobie jak najmniejszy ślad węglowy, wybierać lokalne produkty i opakowania nie z plastiku, świadomie planować potomstwo (czy moralne jest rodzenie kolejnych dzieci?). Pomimo lęku i świadomości jak złożonym procesem jest zmiana biegu świata przez osobiste wybory, naprawdę mamy nadzieję na pozytywne programowanie, wierzymy w sens tego zaangażowania. Dlatego powstała Po-Dzielnia.

Wierzymy w edukacyjną, misyjną rolę tego miejsca. Chcemy mówić o rzeczach ważnych i docierać do szerokiego grona odbiorców. Dlatego robimy transmisje live  z naszych wykładów i spotkań (dostępne na FB).

Cele Autora

Utrzymanie działalności Podzielni
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 750 zł brakuje
8%
Bardzo dziękujemy! Osiągnięcie tego celu pozwoli nam spać bezpiecznie bez obawy o zniknięcie Po-Dzielni z Poznańskiej mapy. Istniejemy dla was :)
Podzielnia PRO. Warsztaty dla każdego!
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 750 zł brakuje
5%
Bardzo dziękujemy! Przy osiągnięciu tego celu będziemy mogli dodatkowo skupić się na przygotowywaniu i wspieraniu działań edukacyjnych dla szkół, przedszkoli i mieszkańców. Naszym marzeniem jest zaszczepienie w każdym mieszkańcu idei współdzielenia oraz wspólne dążenie do zero-waste w naszym lokalnym środowisku.
Podzielnia Ultra. Centrum edukacyjno-warsztatowe
  • 8 000 zł miesięcznie
  • 7 750 zł brakuje
3%
Najskrytsze marzenie Podzielniaków :) Taka ilość pieniędzy pozwoli nam na rozwój i realizację naszych celów w duuużo szerszym zakresie - finansowanie wykładów, warsztatów i profesjonalistów do przeprowadzania ich, własny sprzęt i materiały. Chcemy realizować więcej projektów o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, artystycznym oraz zapewnić naszym wolontariuszom możliwość rozwoju na odpowiednich szkoleniach. Przy osiągnięciu tego progu moglibyśmy zaoferować wam regularne wydarzenia i warsztaty zgodne z ideami zero-waste - pomysły na nie może przesyłać nam każdy.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Po-Dzielnia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dominika Chojnacka
Dominika Chojnacka
10 zł
Maciej Witalewski
Maciej Witalewski
20 zł
Michał Sałaciński
Michał Sałaciński
100 zł
Anonimowy patron
5 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.