Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Podróże Pana Szpaka, blog istniejący już od przeszło 4,5 roku. Tematyką są głównie podróże w kierunkach mniej komercyjnych i często nieznanych, dlatego bardzo ciekawych. Autor np. odwiedził i opisał wszystkie republiki byłego ZSRR. Jednym z ulubionych tematów są góry głównie polskie, ale nie tylko.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 500 zł
Kolejne podróże!
Podróże za darmo? To tylko bajka. Można podróżować tanio i to jest fakt, ale nie za darmo. Sprzęt kosztuje (zarówno ten wyprawowy, górski, co i komputerowy lub fotograficzny), wizy kosztują (tych nikt za darmo wystawiać nie chce) i wiele innych rzeczy to koszt całkiem spory, niestety nie do uniknięcia.

Dlatego dodatkowy zastrzyk gotówki jest mile widziany. Planuję kolejne górskie wypady, sporo w Polsce, ale też kilka zagranicznych. Mam też kilka pomysłów na kolejne wschodnie wojaże. Ile uda mi się zrealizować? Tutaj wiele zależy od Ciebie, bo przy Twojej pomocy może być tego naprawdę sporo.

- Ukraina - przejście granią Czarnohory
- Niemcy - via ferrata na Zugspitze
- Skandynawia - (tutaj jest pomysł o którym jeszcze nie mówię głośno)

Mam wiele pomysłów które są w głowie i czekają na swój pomysł, a Twoje wsparcie może pomóc mi w realizacji tych pomysłów.

O Autorze

Podróże Pana Szpaka, blog istniejący już od przeszło 4,5 roku. Tematyką są głównie podróże w kierunkach mniej komercyjnych i często nieznanych, dlatego bardzo ciekawych. Autor np. odwiedził i opisał wszystkie republiki byłego ZSRR. Kiedy jednak odwiedza miejsca komercyjne robi to w sposób nieoczywisty, przykładem jest Majorka, która zauroczyła go górami w styczniu, czyli w czasie i miejscu który kompletnie nie jest kojarzony z rajską wyspą. Jednym z ulubionych tematów są góry głównie polskie, ale nie tylko, szeroko rozumiany outdoor i kontakt z przyrodą.

Góry - wędruję głównie po Sudetach i w tych orientuję się najlepiej. Aktualnie uczestniczę w dwuletnim kursie na przewodnika sudeckiego i z tym zawodem chciałbym związać swoją przyszłość, niestety to jeszcze daleka droga.  Kiedy tylko mogę staram się jechać również w inne góry i tam zdobywać co raz wyższe szczyty. Moja ostatnia zdobycz to najwyższy szczyt Maroka i Afryki Północnej czyli Toubkal (4167 m n.p.m.).

Toubkal 4167 m n.p.m.
Toubkal 4167 m n.p.m.

Podróże - moim ulubionym kierunkiem jest wschód. Republiki byłego ZSRR ciągną mnie i bardzo ciekawią. Odwiedzenie wszystkich 15 republik zajęło mi 3,5 roku, a zliczając czas tam spędzony wyszło mi około pół roku. Zostało mi wiele do zrobienia w tamtym kierunku i chciałbym tam regularnie wracać, choć w niedalekiej przyszłości planuję ciut inne kierunki.

Uzbekistan - Samarkanda
Mujnak i umarłe Morze Aralskie - Uzbekistan

Jak podróżuję? - Właściwie na różne sposoby, ale zawsze tanio. Najchętniej koleją, ale czasami tanimi liniami lotniczymi, autostopem czy pieszo. Byle do przodu i byle dalej! Hej przygodo!

Tak też zdarza się podróżować


Dlaczego jestem na PATRONITE?
To proste, szukam możliwości na dalszy rozwój.

Pracuję na pełnym etacie, często biorę dodatkowe zajęcia żeby zarobić kilka dodatkowych złotówek. W czasie wolnym prowadzę bloga gdzie dzielę się swoimi doświadczeniami, prowadzę prezentacje podróżnicze i jak wspomniałem wyżej uczęszczam na kurs przewodników sudeckich. W natłoku tych zajęć staram się wygospodarować czas na dalsze podróże. ;)

Gdzieś na pustyni Karakum w Turkmenistanie


O MNIE:
SZPAK, czyli Piotr Czyszpak podróżnik amator, urodzony Wrocławianin, z wykształcenia Ratownik Medyczny, zawodowo wciąż szuka swojego miejsca w społeczeństwie. Autor bloga Podróże Pana Szpaka. Do tej pory odwiedził 35 krajów, często podróżuje też po rodzimym kraju. Kocha piesze wędrówki. Kiedy jest na wędrówce czuje się w żywiole. Członek PTTK i Klubu Zdobywców KGP. Miłośnik miodów pitnych, piw rzemieślniczych i piłki nożnej. Entuzjasta odwiedzania stadionów piłkarskich i kolekcjoner szalików piłkarskich. Najchętniej podróżuje do krajów byłego Związku Radzieckiego, odwiedził je wszystkie, najchętniej koleją, ale autostopem czy tanimi liniami też nie gardzi. 

Kontakt: piotr.czyszpak@wp.eu

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Fantastycznie że postanowiliście mnie wesprzeć, to 5 zł to dorzucenie się do mojej skarbonki (mam taką w pokoju do której wrzucam każde 5 zł które zostanie mi w portfelu). Jednak ma to dla mnie wymiar również ponad materialny, bo jest to dla mnie sygnał że jesteście ze mną , że chcecie abym nadal podróżował i żebym dzielił się z wami moimi podróżami.

Jesteś moim patronem, za to wielkie uznanie. Dzięki że jesteś.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Widzę że bardzo chcecie mnie wesprzeć, bo dyszka to podwójne uznanie. Cieszę się z tego docenienia i obiecuję jej nie zmarnować na głupoty, tylko na poważne cele podróżnicze. 10 zł to w wielu krajach do których jeżdżę niezły obiad. Mniam. ;)

W ramach podziękowania za Wasz wkład chciałbym aby Wasze nazwisko trafiło do specjalnej zakładki na blogu, żeby każdy wiedział że jesteście ze mną! Dzięki że jesteście.
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 0
O kurde musisz mnie chyba naprawdę lubić. 15 zł to już gleba w schronisku, w tym momencie ufundowaliście mi nocleg w schronisku górskim. Ale czad! Dziękuję bardzo i możecie być pewnie że nie przehulam kasy. ;)

W ramach podziękowania za Wasz wkład chciałbym aby Wasze nazwisko trafiło do specjalnej zakładki na blogu, żeby każdy wiedział że jesteście ze mną! Dzięki że jesteście.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
No to grubo! To już jest niezła kasa i widzę że musi Ci naprawdę zależeć na rozwoju mojego bloga i moich podróżach. Za taką kasę to można już kupić bilet na pociąg w góry, a to się wiąże z powstaniem nowego materiału, Super!

W ramach podziękowania za Wasz wkład chciałbym aby Wasze nazwisko trafiło do specjalnej zakładki na blogu, żeby każdy wiedział że jesteście ze mną! Dzięki że jesteście!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
No to już poważna kasa, a za taką kasę to zdarzało mi się kupować bilety lotnicze.

W związku z tym podziękowaniem dla Ciebie będzie wysłanie przynajmniej raz w miesiącu widokówki z wyjazdu. To będzie fajne uczucie raz w miesiącu dostać widokówkę z jakiegoś ciekawego miejsca. Ze specjalną dedykacją do Ciebie! ;)

+oczywiście formy podziękować z poprzednich progów
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Właściwie ta kwota wsparcia jest zarezerwowana dla desperatów którzy chcą się ewidentnie pozbyć majątku. Jeśli ściga Cię mafia, urząd skarbowy (czyli to samo) lub coś w tym stylu i musisz się pozbyć gotówki wpłacaj śmiało. W ramach podziękowania pomogę Ci się ukryć w moim pokoju, bo nie wiem jak inaczej mógłbym Ci podziękować. Jeśli masz jakiś pomysł, to pisz śmiało.

+oczywiście formy podziękować z poprzednich progów
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Jeśli jesteś zainteresowany jakimś innym progiem niż powyższe i interesuje Cię inna forma podziękowania napisz do mnie, na bank znajdziemy jakiś wspólny środek. ;)
Zostań patronem