Polskie Archiwum X

W Patronite od 16.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 239

Liczba Patronów: 306

Zostań Patronem
52 patronów
1 850 miesięcznie
11 650 łącznie

Rozwój projektu i kanału

6 000 zł

miesięcznie

30%

osiągnięto

4 150 zł

brakuje

Jesteśmy twórcami Krakowskiego Archiwum X, którzy przepracowali w wydziale kryminalnym blisko 30 lat. Po latach służby w policji nadal chcemy się dzielić swoim doświadczeniem. Nie tylko dzielić, ale także pomagać rodzinom ofiar, których bliscy zaginęli wiele lat temu. Liczymy, że dzięki temu projektowi nie tylko przekażemy swoją wiedzę szerszemu gronu odbiorców, ale także pomożemy w rozwikłaniu kilku spraw.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć projekt Polskie Archiwum X i uruchomić kanał na YouTube. Od początku powstania projektu otrzymujemy wiele sygnałów od ludzi z prośbą o pomoc w sprawach dotyczących zaginięć i niewyjaśnionych spraw, które mogą zaliczać się do ciemnej liczby zabójstw.

Coraz częściej zgłaszają się do nas rodziny, które zderzyły się z brakiem pomocy instytucji oraz przez lata wyczerpały swoje możliwości finansowe lub ich nie posiadają. Praca taka wymaga częstych wyjazdów, analizy akt, pomocy prawnej, konsultacji biegłych i ekspertów z różnych dziecin kryminalistyki. Nie zawsze ogrom tej pracy jest widoczny w przestawianych historiach na naszym kanale.

Na początku pomagaliśmy tym osobą w miarę naszych możliwości. Przygotowaliśmy analizy, zwracaliśmy się do biegłych i prawników o konsultacje i pomoc. Dotychczas wszystko finansowaliśmy sami. Obecnie zainteresowanie projektem przerosło nasze możliwości finansowe.

Natomiast zgłasza się do nas coraz więcej osób. Uważamy, że część ze spraw powinna zostać ponownie przeanalizowana, wykonane powinny zostać dodatkowe badania czy analizy. Czasem udaje nam się korzystać z ludzkiej życzliwości ekspertów, ale nie zawsze jest to możliwe.

Jednocześnie chcemy, aby produkcje na kanał Polskie Archiwum X od strony technicznej stały na jak najwyższym poziomie, co także wymaga środków.

Dlatego jeśli uznasz, że warto nas wesprzeć choćby kilkoma złotymi, będziemy wdzięczni.