Avatar użytkownika

Przegląd Bałtycki

9
patronów
186 
miesięcznie
12 239 
łącznie
9
patronów
186 zł 12 239 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Twoje wsparcie jest dla nas bardzo cenne. Twoja pomoc pomoże nam utrzymać i rozwijać Przegląd Bałtycki. Twoje nazwisko znajdzie się w zakładce „Przyjaciele Przeglądu Bałtyckiego” w naszym serwisie (jeśli zgodzisz się na to). Dziękujemy za wsparcie!
25 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje cenne wsparcie! Twoje nazwisko znajdzie się w zakładce „Przyjaciele Przeglądu Bałtyckiego” w naszym serwisie (jeśli zgodzisz się na to). Na Twój adres prześlemy list z podziękowaniem od redakcji oraz książkę dotyczącą regionu Morza Bałtyckiego.
27 zł miesięcznie
Jesteś naszym Przyjacielem!

Twoje wsparcie to pierwszy krok do wirtualnej wyprawy za koło podbiegunowe, śladami niemieckiego dziedzictwa obwodu kaliningradzkiego, w głąb historii Rygi czy śladami estońskich rysi w mazurskich lasach.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie prześlemy na Twój adres list z podziękowaniem oraz upominek od redakcji. Dopiszemy Twój adres do zamkniętej listy subskrybentów, dla których raz w miesiącu przygotowujemy podsumowanie najnowszych publikacji w Przeglądzie Bałtyckim.

Dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Przegląd Bałtycki w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Przegląd Bałtycki to portal internetowy poświęcony krajom bałtyckim i nordyckim. Publikujemy dla Czytelników ceniących pogłębione spojrzenie na tematy polityki, historii, społeczeństw, kultury, podróży, ekologii i gospodarki państw regionu Morza Bałtyckiego.

Przegląd Bałtycki (przegladbaltycki.pl) jest portalem internetowym poświęconym państwom bałtyckim i nordyckim, piszemy także o regionach bałtyckich Polski, Niemiec, Rosji i Białorusi. Portal istnieje od lutego 2015 roku. Do tej pory na łamach Przeglądu Bałtyckiego ukazało się ok. 1150 artykułów napisanych przez prawie 200 autorów, głównie pogłębionych tekstów i wywiadów. Nasze artykuły i analizy dostarczają wiedzy bezpośrednio z państw regionu.

Dlaczego zapraszamy Ciebie do objęcia Przeglądu Bałtyckiego patronatem?

Mamy wiele pomysłów i tematów, które chcemy opisać i wiemy, że czeka na nie wielu Czytelników. W Przegląd Bałtycki inwestujemy swój wolny czas i środki, ale wiemy, że przy Twoim wsparciu możemy pozwolić sobie na zaproszenie kolejnych uznanych autorów, którzy przybliżą nieporuszane w większych mediach zagadnienia.

Zapraszamy Ciebie do objęcia portalu patronatem i jego współtworzenia. Chcielibyśmy podziękować Ci za wsparcie drobnymi upominkami, ale przede wszystkim zaprosić Ciebie do współtworzenia Przeglądu Bałtyckiego: wsłuchujemy się w uwagi i propozycje wszystkich naszych Patronów i Przyjaciół.

Poniżej publikujemy listę artykułów, które do tej pory opublikowaliśmy w Przeglądzie Bałtyckim dzięki wsparciu Twojemu i innych Patronów.

Dziękujemy za dołączenie do grona naszych Patronów i Przyjaciół!

Redakcja Przeglądu Bałtyckiego

 

Artykuły, które powstały dzięki naszym Prenumeratorom i Patronom znajdziecie na stronie https://przegladbaltycki.pl/premium.

Wszyscy Patroni automatycznie zostają naszymi prenumeratorami. O prenumeracie w Przeglądzie Bałtyckim możecie zapoznać się na stronie https://przegladbaltycki.pl/prenumerata.

 

Nasza redakcja

Redakcja Przeglądu Bałtyckiego

Redakcja Przeglądu Bałtyckiego, od lewej: Kazimierz, Agnieszka, Sonia, Bartosz, Tomasz, Dominik. Na zdjęciu brakuje Mirosława. W lutym br. odebraliśmy wyróżnienie "cywilnego dyplomaty" przyznane Przeglądowi Bałtyckiemu przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Estońskiej.

Zajrzyj, zobacz co nowego w Przeglądzie Bałtyckim »

Cele Autora

Kultura państw regionu Morza Bałtyckiego
 • 300 zł miesięcznie
 • 114 zł brakuje
62%
Kim są Setu? Na czym polega śpiew leelo? Co łączy Rygę z Polską? Co to kanelbullar?

Osiągnięcie tego progu pozwoli nam raz w miesiącu przygotować artykuł przybliżający bogatą kulturę krajów bałtyckich i nordyckich. W pogłębionych artykułach odpowiemy na powyższe pytania, przybliżymy konteksty i historie, zjawiska w literaturze, muzyce i filmie, opowiemy o obrazach i teatrze.
Historia państw regionu Morza Bałtyckiego
 • 600 zł miesięcznie
 • 414 zł brakuje
31%
Jak dzielono graniczny Valk na Valgę i Valkę? Jak przebiegała wojna zimowa? Jak długą historię miało Księstwo Pomorskie?

Uzyskując miesięczne wsparcie na poziomie tego progu pozwoli nam zabrać Ciebie w podróż w czasie - przybliżać skomplikowaną historię państw regionu Morza Bałtyckiego. Odpowiemy na powyżej postawione pytania oraz dziesiątki innych, przybliżmy burzliwą historię XX wieku, ale zabierzemy Ciebie także w podróż przez wieki.
Społeczeństwa państw regionu Morza Bałtyckiego
 • 900 zł miesięcznie
 • 714 zł brakuje
20%
Dlaczego Finlandia jest dwujęzyczna? Z jakimi problemami zmagają się rosyjskojęzyczni mieszkańcy Narwy? Czym żyją litewscy Polacy?

Kraje bałtyckie i nordyckie to mozaiki narodów, etnosów i religii, to różne grupy społeczne i wyzwania społeczne wynikające z historii, polityki, różnic kulturowych. Osiągnięcie tego progu pozwoli nam odpowiedzieć na powyższe pytania, ale także dziesiątki innych - od spraw związanych z integracją imigrantów w Szwecji, po problemy mniejszości rosyjskojęzycznej w krajach bałtyckich.
Atrakcje turystyczne regionu Morza Bałtyckiego
 • 1 200 zł miesięcznie
 • 1 014 zł brakuje
15%
Czym są białe noce? Gdzie można spróbować kibin? Jak dostać się na Bornholm?

Region Morza Bałtyckiego to przepiękne wybrzeża bałtyckie, dziesiątki tysięcy jezior, nieprzemierzone lasy, góry, sielskie krajobrazy. Pośród nich miasta o wielowiekowej historii, tętniące życiem i oferujące liczne instytucje kultury. Osiągnięcie tego progu pozwoli nam zabrać Ciebie w podróż po krajach bałtyckich i nordyckich, przygotować zestaw rekomendacji, porad i podpowiedzi.
Ekologia regionu Morza Bałtyckiego
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 1 314 zł brakuje
12%
Skąd sinice w Bałtyku? Skąd pochodzą rysie w mazurskich lasach? Jaki wpływ na region mają inwestycje infrastrukturalne?

Region Morza Bałtyckiego jest jednym z najlepiej rozwiniętych na świecie, co pociąga za sobą wiele zagrożeń. W regionie występują liczne zachwycające zjawiska przyrodnicze, a z drugiej strony przyroda mierzy się z wielką presją. Przyrodnicy z państw regionu walczą o zachowanie rodzimych gatunków flory i fauny. Osiągnięcie tego progu pozwoli nam przyjrzeć się zachodzącym w regionie zmianom - i tym dobrym, i tym złym oraz przybliżać piękną przyrodę regionu.
Gospodarka państw regionu Morza Bałtyckiego
 • 1 800 zł miesięcznie
 • 1 614 zł brakuje
10%
Jaka przyszłość czeka energetykę jądrową w Szwecji? Skąd fenomen estońskich startupów? Kiedy uruchomiona zostanie Rail Baltica?

Osiągnięcie tego progu pozwoli nam odpowiedzieć na powyższe pytania oraz szczegółowo pokazać problemy i sukcesy gospodarcze krajów bałtyckich i nordyckich. Dzięki Twojemu wsparciu opowiemy o estońskich i szwedzkich startupach, o wielkich projektach infrastrukturalnych, czy o zmianach w regionie jakie pociąga za sobą wdrażanie zielonego ładu czy jakie konsekwencje niesienie koronawirus i inne zjawiska globalne.
Polityka państw regionu Morza Bałtyckiego
 • 2 100 zł miesięcznie
 • 1 914 zł brakuje
8%
Gdzie rządzą kobiety? Dlaczego w łotewskim rządzie próżno szukać socjaldemokratów? Kto reprezentuje szwedzkojęzycznych mieszkańców Finlandii?

Polityka to chyba najbardziej dynamiczna z opisywanych przez nas dziedzin. Wybory, upadki rządów, skandale. Polityka wewnętrzna, regionalna, europejska. Osiągnięcie tego progu pozwoli nam nie tyle serwować newsy, co szczegółowo opisywać trendy i zjawiska polityczne w krajach bałtyckich i nordyckich.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Przegląd Bałtycki już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Joanna Ciesielska
Joanna Ciesielska
10 zł
Maria Piechowska
Maria Piechowska
25 zł
Maciek Makulski
Maciek Makulski
27 zł
Adam Iwanow
Adam Iwanow
10 zł
Ana Matusevič
Ana Matusevič
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.