Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wojciech Kopytek w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kupony
Kiedy 22 lata temu w 1999 roku podjąłem decyzję, aby studiować psychologię, tak naprawdę nie wiedziałem co chcę robić z własnym życiem. Miałem wiele pomysłów. Wiele było własnych, wiele adoptowanych. Dostałem się na Psychologię Stosunków Międzykulturowych w ówczesnej SWPS – Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, obecnie jest to Uniwersytet SWPS.
W tamtym samym czasie dostałem się na Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Prawo Na UW było pomysłem adoptowanym, właściwie narzuconym przez mojego tatę. Który jako lekarz, Dr N. Med., uważał, że drogę do szczęścia otwierają tylko dwa zawody – lekarz i prawnik. Mylił się.
Po dokonaniu wyboru, pomimo braku pewności, co do słuszności mojego kroku i pomimo nacisków, wycofałem „papiery” z UW.
SWPS wydawała mi się znacznie atrakcyjniejsza, ciekawsza i po prostu lepsza i to pomimo braku posiadania przez uczelnię własnej siedziby. Pamiętam, jak chcąc dostać się z jednych zajęć na drugie, trzeba było przemieszczać się po różnych częściach Warszawy.
Dzięki SWPS w mojej głowie narodziło się wiele pomysłów na życie. Wiele przeminęło, wiele zrealizowałem.
Od ponad 11 lat pracuję jako psycholog i psychoterapeuta. To jeden z tych zrealizowanych pomysłów. Dzięki wykonywanemu zawodowi widzę, jak wielu jest ludzi cierpiących, jak wielu nie jest stać na polepszenie swojego losu.
Kilkanaście lat temu w mojej głowie zrodził się pomysł, aby zrealizować projekt stworzenia Centrum Zdrowia Psychicznego. Z założenia ma być to placówka działająca Pro Bono, czyli dla dobra. Powód jest prosty – zdrowie jest dobrem, dobrem publicznym, dobrem najwyższym.
Od 11 lat skutecznie pomagam potrzebującym w radzeniu sobie ze stresem w pracy, zaburzeniami nastroju (lękiem, depresją), pracoholizmem i syndromem wypalenia zawodowego.
Pokazuję, jak opanować emocje i nie pozwolić im przejąć kontroli nad codziennością.
Podnoszę wydajność działania całych i komfort życia moich pacjentów i klientów prowadząc warsztaty, szkolenia oraz indywidualne sesje terapeutyczne.
Zadaję trudne pytania, które wymagają szczerych odpowiedzi
Mam konkretny cel: dążę do tego, aby czas poświęcony na terapię lub warsztaty realnie przekładał się na poprawę jakości życia, komfortu pracy oraz wydajności działania moich klientów.
👍Daję narzędzia oraz uczę, jak się nimi posługiwać, by poprawić zdrowie psychiczne i poradzić sobie z problemami. To wymaga trudnych pytań i szczerych odpowiedzi. Po 11 latach praktyki psychologicznej dobrze rozumiem specyfikę oraz mnogość wyzwań, z którymi moi pacjenci mierzą się na co dzień. Skupiam się więc na tym, by efektywnie im pomagać.
Moją misją jako psychologa i psychoterapeuty jest wprowadzanie pozytywnych zmian w życiu moich pacjentów w obu sferach prywatnej i zawodowej.
W swojej praktyce zawodowej prowadzę terapię PTSD - zaburzenia stresowego pourazowego, zajmuję się terapią depresji, zaburzeń lękowych, frustracji, wypalenia zadowego oraz zaburzeń osobowości.
Płaszczyzną, którą uznaję za główny nurt mojej pracy są terapia poznawczo - behawioralna, psychologia stresu i kryzysu, terapia stresu, terapia depresji i lęków.
Swoje cele zawodowe realizuję na dwa sposoby. Po pierwsze w gabinecie psychoterapeutycznym, po drugie organizując kursy i szkolenia z zakresu psychologii kryzysu, form radzenia ze stresem oraz webinary, seminaria i warsztaty. Tworzę również podcasty związane z tematyką stresu, depresji, lęków i przeciwdziałania przemocy rozumianej jako zjawisko występujące w różnych sferach życia człowieka.
Współpracuję z firmami oraz współtworzę na ich potrzeby procesy przemiany mentalnej pracowników, głównie kadry zarządzającej w celu zwiększenia ich efektywności i zysku firmy.
Jedyną rzeczą mającą dla mnie realne znaczenie w mojej pracy jest podnoszenie komfortu pracy i wydajności działania moich klientów i jakości ich życia.
Więcej informacji na mój temat na:
www.wojciechkopytek.eu
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.