Puls Lewantu

44 patronów
786 miesięcznie
Blog poświęcany szerokiej tematyce Bliskiego Wschodu: komentarze dotyczące obecnych problemów politycznych regionu, stosunków międzynarodowych, spraw gospodarczych i historii. Chcesz wiedzieć co dzieje się na Bliskim Wschodzie? Obserwuj Puls Lewantu! :)


O Autorze

Cześć! Cytując klasyka "znamy się mało... więc może ja bym powiedział parę słów o sobie – najpierw".

Nazywam się Tomasz Rydelek i od 2018 r. prowadzę bloga "Puls Lewantu", na którym komentuję bieżące wydarzenia z regionu Bliskiego Wschodu.

Na łamach Pulsu Lewantu staram się przybliżać polskim Czytelnikom współczesne problemy Bliskiego Wschodu w sposób możliwie jak najbardziej szczegółowy i obiektywny. Staram się skupiać nie tylko na kwestiach globalnych (tj. wielkiej rywalizacji mocarstw), ale także na niuansach np. lokalnych konfliktach, sprawach gospodarczych regionu, ruchach protestacyjnych.


A

Historia

Zakładając Bloga w 2018 r. nigdy nie myślałem, że tak niszowa tematyka jak polityka Bliskiego Wschodu wzbudzi aż tak duże zainteresowanie u polskich Czytelników. Okazało się jednak, że byłem w błędzie, a Bliski Wschód budzi żywe zainteresowanie także nad Wisłą.

Puls Lewantu szybko zyskał grono wiernych czytelników (np. na Facebook'u jest już nas ponad 10.000) a ja zacząłem wypływać na coraz głębsze wody. W 2019 r. zostałem stałym współpracownikiem magazynu "Układ Sił", a w 2020 r. członkiem Abhaseed Foundation Fund. W międzyczasie sprawy Bliskiego Wschodu zacząłem komentować w znanych mediach: PolskimRadiu24, RMF24 czy TVP World (ENG).

Rozpocząłem także kilka bardzo ciekawych współprac m.in. z kanałem Good Times Bad Times, gdzie wspólnie staramy się przybliżać sprawy Bliskiego Wschodu polskim widzom w przystępnej formie wideo.

Wszystko to sprawiło, że obecnie Puls Lewantu to już solidna marka.

 


 

Jak Bliski Wschód widzi wojnę na Bliskim Wschodzie? - materiał GTBT, który powstał na podstawie mojego scenariusz

A


A

Dlaczego Patronite?

Od momentu powstania "Pulsu Lewantu" ideą było przybliżenie polskim Czytelnikom problemów Bliskiego Wschodu całkowicie za darmo. Jednak jak to bywa z ideami, nikt się jeszcze nimi nie najadł. :)

Chciałbym stale rozwijać "Puls", oferując moim Czytelnikom jeszcze więcej treści (szczegóły omówiłem w zakładce "Cele"), jednak intensyfikacja działalności wymaga zwiększenia kosztów - a koszty prowadzenia Bloga są spore. Często trzeba sięgnąć do płatnych źródeł (najczęściej "zachodnich", których ceny też są "zachodnie") czy chociażby kupić większą paczkę kawy, tak żeby nie zasnąć nad klawiaturą podczas nocnego pisania tekstu. ;) Nie mówiąc już o czasie, który poświęcam na pisanie artykułów np. "Anatomii Irackiej Rewolucji" (blisko 50-stronnicowy raport) poświęciłem prawie wszystkie wieczory i weekendy przez ok. 3 tygodnie czasu.

Do prowadzenia "Pulsu Lewantu" potrzebne są dwie główne rzeczy: samozaparcie autora i nakłady finansowe. O ile z pierwszym nie mam problemu, to jednak z drugim mogłoby być lepiej. Niestety, ale prowadzenie "Pulsu" - jako obiektywnego i niezależnego źródła informacji - przy dalszym zerowym przychodzie z tej działalności w pewnym momencie może okazać się po prostu niemożliwe.

Obecnie "Puls Lewantu" stanął na rozdrożu. Nadal mogę go tworzyć w dotychczasowych "piwnicznych" warunkach lub Razem możemy wprowadzić go na tory szybkiego rozwoju. 

Większa regularność? Podcasty? Publikacje? Vlogi? Dlaczego nie! Wszystko to możemy zrealizować wspólnym wysiłkiem.

Dlatego też zadaję wam pytanie: "To jak, pomożecie?" :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał Olczak
Michał Olczak
Próg: 10 zł
Marcin Kojdecki
Marcin Kojdecki
Próg: 39 zł
Wojtek Węklar
Wojtek Węklar
Próg: 75 zł
Dariusz Rudnik
Dariusz Rudnik
Próg: 10 zł
Piotr Rytel
Piotr Rytel
Próg: 10 zł