Puls Lewantu

39 patronów
Blog poświęcany szerokiej tematyce Bliskiego Wschodu: komentarze dotyczące obecnych problemów politycznych regionu, stosunków międzynarodowych, spraw gospodarczych i historii. Chcesz wiedzieć co dzieje się na Bliskim Wschodzie? Obserwuj Puls Lewantu! :)

O Autorze

Cześć! Cytując klasyka "znamy się mało... więc może ja bym powiedział parę słów o sobie – najpierw".

Nazywam się Tomasz Rydelek i od 2018 r. prowadzę bloga "Puls Lewantu", na którym komentuję bieżące wydarzenia z regionu Bliskiego Wschodu. Samym regionem interesuję się kilka lat dłużej, jednak nie działałem wtedy pod własnym "szyldem", zamiast tego udzielając się m.in. na Twitterze czy w serwisie Wykop.


A

Historia

Blog założyłem z chęci zebrania całej mojej twórczości w jednym miejscu i nadania jej pewnych "ram". Zakładając Bloga nigdy nie myślałem, że tak niszowa tematyka jak polityka Bliskiego Wschodu wzbudzi aż tak duże zainteresowanie u polskich Czytelników - przekonałem się o tym w styczniu 2019 r., gdy strona "Puls Lewantu" przekroczyła na fejsie 1000 polubień i zacząłem współpracować z miesięcznikiem "Układ Sił" (kilka miesięcy wcześniej, jeszcze w 2018 r.).

Na łamach Pulsu Lewantu staram się przybliżać polskim Czytelnikom współczesne problemy Bliskiego Wschodu w sposób możliwie jak najbardziej szczegółowy i obiektywny. Staram się skupiać nie tylko na kwestiach globalnych (tj. wielkiej rywalizacji mocarstw), ale także na niuansach np. lokalnych konfliktach, sprawach gospodarczych regionu, ruchach protestacyjnych.


A

Dotychczasowe publikacje

Od momentu założenia Bloga do dnia dzisiejszego (18.01.2020 r.):

- opublikowałem 58 artykułów na swojej stronie;

- napisałem 7 artykułów, które ukazały się w miesięczniku "Układ Sił" (od października 2019 r. magazyn dostępny jest w Empikach);

- udzieliłem 2 wywiadów na antenie Polskiego Radia 24;

- opublikowałem 45-stronnicową publikację zatytułowaną "Anatomia Irackiej Rewolucji", w której przedstawiam genezę protestów, które od listopada 2019 r. trwają na południu Iraku. "Anatomia" jest całkowicie darmowa, a jej wersja elektroniczna dostępna jest na mojej stronie internetowej.

A


A

Dlaczego Patronite?

Od momentu powstania "Pulsu Lewantu" ideą było przybliżenie polskim Czytelnikom problemów Bliskiego Wschodu całkowicie za darmo. Jednak jak to bywa z ideami, nikt się jeszcze nimi nie najadł. :)

Chciałbym stale rozwijać "Puls", oferując moim Czytelnikom jeszcze więcej treści (szczegóły omówiłem w zakładce "Cele"), jednak intensyfikacja działalności wymaga zwiększenia kosztów - a koszty prowadzenia Bloga są spore. Często trzeba sięgnąć do płatnych źródeł (najczęściej "zachodnich", których ceny też są "zachodnie") czy chociażby kupić większą paczkę kawy, tak żeby nie zasnąć nad klawiaturą podczas nocnego pisania tekstu. ;) Nie mówiąc już o czasie, który poświęcam na pisanie artykułów np. "Anatomii Irackiej Rewolucji" poświęciłem prawie wszystkie wieczory i weekendy przez ok. 3 tygodnie czasu.

Do prowadzenia "Pulsu Lewantu" potrzebne są dwie główne rzeczy: samozaparcie autora i nakłady finansowe. O ile z pierwszym nie mam problemu, to jednak z drugim mogłoby być lepiej. Niestety, ale prowadzenie "Pulsu" - jako obiektywnego i niezależnego źródła informacji - przy dalszym zerowym przychodzie z tej działalności w pewnym momencie może okazać się po prostu niemożliwe.

Obecnie "Puls Lewantu" stanął na rozdrożu. Nadal mogę go tworzyć w dotychczasowych "piwnicznych" warunkach lub Razem możemy wprowadzić go na tory szybkiego rozwoju. 

Większa regularność? Podcasty? Publikacje? Vlogi? Dlaczego nie! Wszystko to możemy zrealizować wspólnym wysiłkiem.

Dlatego też zadaję wam pytanie: "To jak, pomożecie?" :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartłomiej Tokarski
Bartłomiej Tokarski
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Darek Sikorski
Darek Sikorski
Próg: 5 zł
Bartosz Swat
Bartosz Swat
Próg: 39 zł
Anonimowy patron
Próg: 75 zł
Piotr Ryczek
Piotr Ryczek
Próg: 10 zł