Doniesienia z putinowskiej Polski

W Patronite od 24.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 252

Liczba Patronów: 158

Zostań Patronem
Kup na prezent
141 patronów
2 420 miesięcznie
22 485 łącznie
Blog, na którym piszę o procesie autokratyzacji polskiego reżimu, o upadających standardach cywilizacyjnych, o widmie polexitu, o dyktatorskich zapędach Partii, o jej dziwnych powiązaniach z Kremlem oraz o wpływach Kremla na naszą politykę.

O Autorze

Ten blog powstał z potrzeby serca. Potrzeby mówienia głośno o tym, co wielu z nas podskórnie czuje od dawna - że Polska pod rządami Partii transformuje się w dyktaturę, wzorcowaną na reżimie Władimira Putina. Uważam ten temat za piekielnie ważny.

Na moim blogu znajdziesz teksty i memy orbitujące wokół kilku głównych tematów:

 • Procesu autokratyzacji polskiego ustroju. Czyli o politycznych represjach, propagandzie, wymontowywaniu ustrojowych bezpieczników, obniżaniu standardów życia publicznego i obsesji Prezesa na punkcie władzy.
   
 • Wpływów Kremla na naszą politykę. Czyli o prawdopodobnych i potencjalnych kremlowskich agentach wpływu. O powielanych przez Partię kremlowskich narracjach propagandowych. Oraz o podejrzanych powiązaniach niektórych funkcjonariuszy Partii z reżimem Putina.
   
 • O procesie wypychania Polski z Unii Europejskiej i szerzej: zachodniego kręgu kulturowego.
   
 • O idących za autokratyzacją procesach rozkradania publicznego mienia, skrajnej niekompetencji władzy i nepotyzmu.
   
 • Refleksji nad stanem polskiego ducha. Czyli o tym co władza robi z naszymi umysłami.

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kamil Otrębski
Kamil Otrębski
Próg: 20 zł
Piotr Żurek
Piotr Żurek
Próg: 10 zł
A Wia
A Wia
Próg: 20 zł
Lukrecja Borgia
Lukrecja Borgia
Próg: 50 zł
Filip Kacprowski
Filip Kacprowski
Próg: 10 zł
Wojciech Kanas
Wojciech Kanas
Próg: 100 zł