W Patronite od 09.03.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 655

Liczba Patronów: 445

Zostań Patronem
Kup na prezent
40 patronów
720 miesięcznie
26 565 łącznie
Jedyne, żywe jazzowe radio w Polsce, nadające w internecie www.radiojazz.fm

O Autorze

Jesteśmy radiem niekomercyjnym, u nas nie ma reklam, ani wiadomości politycznych, czy gospodarczych. Są za to codzienne serwisy koncertowe, wywiady, retransmisje koncertów i dużo jazzu! Nadajemy 24h/dobę. Tygodniowo emitujemy ponad 20 audycji autorskich! Dbamy o to, by jazz miał swoje radio. Od 2009 roku nam się to udaje! 

Oto my

Nasi goście

 

 

Ideą powołania radia było stworzenie miejsca, gdzie jeden z najwspanialszych gatunków muzyki będzie prezentowany w całej swej bogatej okazałości, gdzie dobór muzyki nie będzie wyznaczany wykresami ani badaniami marketingowymi, ale będzie tworzony przez ludzi oddanych jazzowi, mających pasję dzielenia się muzyką. Założeniem radia jest także wspieranie polskiej sceny jazzowej.

W ciągu blisko 13 lat z traktowanej z przymrużeniem oka inicjatywy staliśmy się jednym z głównych jazzowych mediów. Na początku byliśmy inicjatywą pasjonacko-wolontariacką nadającą z pokoju w prywatnym mieszkaniu, potem przez 6 lat mieliśmy redakcję i studio mieszczące się w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie. Od 2022 roku naszym Partnerem jest Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, która udostępniła nam pomieszczenie na redakcję i studio w budynku na ul. Puławskiej 61.

W naszej redakcji przystań znaleźli dziennikarze zlikwidowanego w 2008 roku eterowego Jazz Radia, nowi autorzy i wielu Przyjaciół radia. Możesz do nich dołączyć zostając naszym Patronem!

Żeby unaocznić skalę naszych działań podamy kilka liczb z ponad 10 lat istnienia radia:

 • 10 000 godzin audycji autorskich
 • 8 500 godzin pasma dziennego
 • 200 retransmisji koncertów
 • 1 200 wywiadów z artystami i promotorami jazzu
 • 1 300 podcastów 

 

 

Trzon radiowej redakcji tworzą:

 • Dominika Naborowska – sekretarz redakcji. To ona nadaje sprawom radia konkretny kształt. Przekuwa idee w czyn. Współautorka pasma dziennego Jazz DO IT.
   
 • Piotr Wickowski – dziennikarz jazzowy, autor pasma dziennego JazzPRESSjonizm oraz najstarszej, sięgającej czasów Jazz Radia audycji "Jazz Kameralny".  Od 2014 roku redaktor naczelny e-miesięcznika JazzPRESS.
   
 • Rafał Garszczyński – jeden z najważniejszych głosów w radiu. Dziennikarz i publicysta, autor kilku audycji, w tym "Płyta Tygodnia" i "Kanon jazzu".  Członek Zarządu Fundacji.
   
 • Jerzy Szczerbakow – współautor pasma Jazz DO IT
   
 • Agnieszka Holwek – promocja, PR, social media

A także wielu dziennikarzy i pasjonatów prowadzących własne audycje autorskie, m.in. Adam Domagała, Aya Al Azab, Kuba Bąk, Witold Busz, Mariusz Bogdanowicz, Phil Jones, Piotr Łukasiewicz, Maciej Nowotny, Marek Szerszenowicz, Cezary Ścibiorski, Tomasz Guiddo, Adam Tkaczyk, Andrzej Winiszewski.

Wydawcą radia jest Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ istniejąca od 2009 roku.

Założycielem i prezesem Fundacji jest Jerzy Szczerbakow, pomysłodawca radia, dziennikarz muzyczny, niegdyś przedsiębiorca. Na przestrzeni ostatnich 13 lat zorganizował ponad 500 wydarzeń jazzowych.  Współtwórczyni sukcesu projektów Fundacji Agnieszka Holwek (vice prezes) to głos rozsądku, zmysł biznesu, twarz komunikacji. Stanowią zawodowo duet doskonały, co nie znaczy, że nie pełen gotujących się emocji. Jak yin-yang są w ciągłym ruchu, tak samo ważni i jedno nie może funkcjonować bez drugiego.

Niektóre projekty radiowe:

 • cykl 100 audycji i podcastów "Polish Jazz. Kanon Polskiego Jazzu"
 • cykl 200 audycji i podcastów "Mistrzowie Polskiego Jazzu"
 • cykl DZIEŃ Z... 
 • coroczny bezpłatny urodzinowy koncert 
  i wiele innych


Inne projekty realizowane przez fundację:

 • JazzPRESS e-miesięcznik (ponad 100 numerów, ukazuje się od marca 2011), portal www.jazzpress.pl i papierowa gazeta. Archiwum, z którego możesz pobrać bezpłatnie wszystkie numery miesięcznika.
 • koncerty, spotkania, warsztaty, wystawy i wykłady
 • KINO JAZZ, cykl prezentujący w studyjnych kinach w Polsce najlepsze dokumenty o jazzie

Nie będziemy się teraz o tym szczegółowo rozpisywać, jeśli chcesz wiedzieć więcej - śledź nasze fejsbuki: RadioJAZZ.FM/, JazzPRESSpl/, FundacjaEuroJAZZ/ i kinojazzPL/

Co zrobimy z pieniędzmi zebranymi na patronite? Pieniądze, które otrzymujemy z serwisu Patronite - mogliśmy przeznaczyć na początku 2022 roku na zakup sprzętu radiowego, który był nam niezbędny w związku z adaptacją nowego studia. Będziemy robić dalej to co do tej pory, tylko lepiej i z poczuciem bezpieczeństwa. Będziemy rozwijać radio. W zakładce CELE przedstawiliśmy plany rozwoju. Naprawdę kochamy jazz i chcemy Ci go pokazywać w najlepszy możliwy sposób. 

Pamiętaj, że zawsze możesz do nas wpaść w odwiedziny.
Znajdziesz nas przy ulicy Puławskiej 61 w Warszawie.


 

Akcję wspiera Legalna Kultura. 
Więcej informacji o bazie legalnych źródeł na www.legalnakultura.pl

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marcin Franikowski
Marcin Franikowski
Próg: 10 zł
Jacek Małyszko
Jacek Małyszko
Próg: 20 zł
Piotr Ochniewicz
Piotr Ochniewicz
Próg: 20 zł
KaeR
KaeR
Próg: 20 zł
Tomasz Broszkiewicz
Tomasz Broszkiewicz
Próg: 10 zł
Małgorzata Gaduła-Zawratyńska
Małgorzata Gaduła-Zawratyńska
Próg: 10 zł