Strefa Patrona:

9

patronów

300 zł

miesięcznie

300 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
166
miesięczne wsparcie
220
liczba patronów

  Jedyne, żywe jazzowe radio w Polsce, nadające w internecie www.radiojazz.fm

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

O Autorze

Gdy startowaliśmy nikt nie dawał nam szans na powodzenie, a my nadajemy prawie nieprzerwanie od dziewięciu lat. Z traktowanej z przymrużeniem oka inicjatywy staliśmy się jednym z głównych jazzowych mediów – jedynym żywym jazzowym radiem, z tygodniową ramówką, dziennikarzami prowadzącymi pasma dzienne i audycjami autorskimi. Wciąż idziemy do przodu. Mamy wizję dalszego rozwoju. Na początku byliśmy inicjatywą pasjonacko-wolontariacką nadającą z pokoju w prywatnym mieszkaniu, teraz mamy redakcję i profesjonalne studio.

Od momentu startu mieliśmy cztery siedziby, przez naszą redakcję przewinęło się wielu dziennikarzy, przeżywaliśmy wzloty i ciężkie chwile. W najbardziej dramatycznym momencie naszego istnienia przyszliście nam z pomocą w akcji crowdfundingowej “RadioJAZZ.FM Re-aktywacja”. Wówczas też pod swój dach przyjęło nas Bemowskie Centrum Kultury w Warszawie. 

My – podobnie jak Ty – naprawdę kochamy jazz, ale żeby móc rozwijać się dalej potrzebujemy dodatkowego stałego finansowania. Każdy kolejny krok wymaga angażowania dodatkowych ludzi/usług, a możliwości działań bezkosztowych już wyczerpaliśmy.

Zostając naszym Patronem stajesz się współtwórcą naszego radia. Zachęcamy Cię do tego gorąco!

Żeby unaocznić skalę naszych działań związanych z prowadzeniem radia, podamy kilka liczb podsumowujących ostatni sezon:

– 4200 godzin audycji autorskich
– 860 godzin pasma dziennego
– 40 transmisji LIVE
– wywiady w studio z ponad 60 artystami i promotorami jazzu

GRAMY DLA WAS I DZIĘKI WAM!

O NAS
(w odpowiedziach na pytania, jakie – jak myślimy – chielibyście nam zadać):

Kim jesteście?
Formalnie Fundacją Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ, która istnieje od kwietnia 2009 roku.

Założycielem i głównym “ideologiem” jest prezes Fundacji Jerzy Szczerbakow – pomysłodawca radia i współpomysłodawca miesięcznika, a także dziennikarz muzyczny, niegdyś przedsiębiorca, wydawca nowego przekładu książki “Miles. Autobiografia”. Na przestrzeni ostatnich 10 lat zorganizował ponad 350 wydarzeń jazzowych. 

Agnieszka Holwek – głos rozsądku, zmysł biznesu, twarz komunikacji. Współtwórczyni sukcesu Fundacji. Oficjalnie pełni funkcję wiceprezesa do spraw PR-u i marketingu, w rzeczywistości jest yin dla yang prezesa. Stanowią zawodowo duet doskonały, co nie znaczy, że nie pełen gotujących się emocji. Jak yin-yang są w ciągłym ruchu, tak samo ważni i jedno nie może funkcjonować bez drugiego.

 

Kto tworzy radio?

Na stałe w radiowej redakcji są obecni:

Janusz Falkowski – dyrektor radia. To on nadaje sprawom radia konkretny kształt. Przekuwa idee w czyn. Współautor pasma Jazz DO IT.

Piotr Wickowski – dziennikarz jazzowy, autor pasma JazzPRESSjonizm oraz najstarszej, sięgającej czasów Jazz Radia na falach radiowych, audycji autorskiej Jazz Kameralny.  Od 2014 roku redaktor naczelny e-miesięcznika JazzPRESS.

Rafał Garszczyński – jedno z pierwszych nowych piór i głosów w naszym radiu. Dziennikarz i publicysta, autor dwóch ważnych audycji: Płyta Tygodnia i Kanon jazzu. Jest również członkiem Zarządu Fundacji.

Jerzy Szczerbakow – współautor pasma Jazz DO IT.

Agnieszka Holwek – promocja, PR, social media.

A także wielu dziennikarzy i pasjonatów prowadzących własne audycje autorskie, m.in. Piotr Baron, Kuba Bąk, Witold Busz, Mariusz Bogdanowicz, Borys Dejnarowicz, Phil Jones, Maciej Krawiec, Natalia Szelachowska, Marek Szerszenowicz, Cezary Ścibiorski, Tomasz Świtała, Tomasz Tobin.


Co zrobiliście do tej pory?

Przede wszystkim RadioJAZZ.FM http://www.radiojazz.fm, ale o tym już wiesz.

Ex aequo pierwsze miejsce – dla nas – zajmuje nasz e-miesięcznik JazzPRESS. Ukazało się już 77 numerów, a wierz nam – wydanie (bez żadnej przerwy) tylu numerów to ogromne wyzwanie. Większość z nich ma ponad 120 stron. W naszych okładkowych sesjach fotograficznych wzięli udział między innymi Tomasz Stańko i Michał Urbaniak. Pozostałych możesz sprawdzić tu: http://www.jazzpress.pl/archiwum, tam też możesz pobrać bezpłatnie wszystkie numery naszego miesięcznika. Do czego Cię zresztą zachęcamy.

Koncerty, warsztaty, wystawy i tak dalej. Siłą rzeczy zdarza nam się organizować lub współorganizować różne duże i małe wydarzenia jazzowe, w tym pierwszy duży jazzowy koncert charytatywny “Dzień Szakala” (zebraliśmy wówczas dla Tomasza Szukalskiego ponad 40 tys. zł) oraz pierwsze warsztaty jazzowe na Przystanku Woodstock.

Nie będziemy się teraz o tym szczegółowo rozpisywać, jeśli chcesz wiedzieć śledź nasze fejsbuki (RadioJAZZ.FM, JazzPRESSpl).

Dlaczego mam Wam płacić?

Bo jak śpiewał Kazik: “A gorsze są tańsze, a lepsze są droższe”. Zaczęliśmy pod koniec 2008 roku na zasadach pasjonackich. Niektórzy z nas byli zawodowymi dziennikarzami, niektórzy miłośnikami muzyki. Przez lata szlifowaliśmy radio i rozwijaliśmy kolejne pomysły. Etap wolontariacki mamy dawno za sobą. Obecnie nasze radio wymaga pełnoetatowej obecności kilku osób, a każdy potrzebuje minimum poczucia finansowego bezpieczeństwa.

Dlaczego masz płacić? A cenisz efekt naszej pracy? Za darmo można nadawać mechaniczny stream z muzyką. My stawiamy na żywe, będące na bieżąco radio, ze znającymi temat dziennikarzami i goszczącymi w studiu artystami, organizatorami itd. A to wszystko generuje koszty.


To dlaczego nie sprzedajecie reklam?

Wierzcie nam, radę “zacznijcie sprzedawać reklamy” słyszeliśmy kilka milionów razy.
Z dwóch powodów nie sprzedajemy reklam.

Pierwszy: ideologiczny. Zawsze mieliśmy ambicję, żeby nasze radio było poza układem finansowym wynikającym z dyktatu “słupków słuchalności”. Gdyby było inaczej prezentowalibyśmy muzykę mniej niszową niż jazz.

Drugi: finansowy, czyli koszty – radia sprzedające reklamy ponoszą dużo wyższe opłaty za prawa autorskie do prezentowanej muzyki niż non-profitowe. Skutek? Przychody ze sprzedaży reklam w internetowym radiu nie pokryją wysokości opłat.

Co zrobicie z naszymi pieniędzmi?

Będziemy robić dalej to co do tej pory, tylko lepiej i z poczuciem bezpieczeństwa. Jeśli tylko Wasze wsparcie na to pozwoli, będziemy rozwijać pomysły, które czekają na realizację – całodobowy kanał PolishJAZZ.FM, redakcyjny newsroom czy youtube'owy JazzDOIT.TV. Naprawdę kochamy jazz i chcemy go Wam pokazywać w najlepszy możliwy sposób. 

Pamiętaj, że zawsze możesz do nas wpaść w odwiedziny.
Znajdziesz nas w Bemowskim Centrum Kultury, przy ul. Górczewskiej 201 w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akcję wspiera Legalna Kultura. 
Więcej informacji o bazie legalnych źródeł na www.legalnakultura.pl

 

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Jakie są nasze cele?
Największym problemem było dla nas wyznaczanie celów. Kojarzy się to nam z jakimś korporacyjnym wyzwaniem, a my z założenia jesteśmy niekomercyjni i artystyczni. Nasze plany sięgają naprawdę daleko, chętnie się z Wami nimi podzielimy. Możemy obiecać, że w miarę możliwości będziemy je konsekwentnie – dokładnie tak, jak przez ostatnich dziewięć lat – realizować:
– kanał PolishJAZZ.FM – polski jazz przez 24 h
– pierwszy radiowy jazzowy newsroom: informacje, relacje, wywiady
– wideo kanał JazzDOIT.TV – na platformie YT: rejestracja koncertów w naszym studiu radiowym (5 m kw.), wywiady, relacje
Liczy się dla nas każda złotówka.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Właśnie zapisałeś się do grona naszych Patronów. Dla nas to jest coś! Podziękujemy Ci osobiście, jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 4
Zostajesz członkiem tajnej radiowej grupy na facebooku. W menu grupy przewidujemy dyskusje, wpływ na playlistę pasma dziennego, wzajemne inspiracje, pulę bezpłatnych wejściówek na koncerty i wszystko inne co wspólnie wymyślimy.

Oprócz tego, raz w miesiącu wśród Patronów rozlosujemy płytę.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 3
W dzisiejszych czasach wszystko można załatwić "przez internet", a my chcemy spotkać Cię w realu. Zapraszamy Cię na nasze comiesięczne wieczorne radiowe spotkania na mieście. Odbywać się one będą w warszawskich klubach lub kawiarniach, gdzie w niezobowiązującej atmosferze pogadamy o muzyce i wszystkim innym.

Oczywiście otrzymujesz także przywileje z poprzedniego progu.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Jesteś VIPem! Zapraszamy Cię na organizowane przez nas koncerty (Warszawa). Z radością wręczymy Ci bilety z miejscami w pierwszym rzędzie dla Ciebie i osoby towarzyszącej .

Oczywiście otrzymujesz także przywileje z poprzednich progów.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 2
Właśnie zostałeś radiowym DJ-em i masz możliwość raz w miesiącu na żywo poprowadzić pasmo dzienne! Raz w miesiącu otrzymasz także jedną z płyt, którym patronują RadioJAZZ.FM lub JazzPRESS

Oczywiście otrzymujesz także przywileje z poprzednich progów.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni