W Patronite od 09.03.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 541

Liczba Patronów: 425

Zostań Patronem
Kup na prezent
45 patronów
1 020 miesięcznie
30 615 łącznie
Istniejące od 2009 roku internetowe żywe jazzowe radio: www.radiojazz.fm

O Autorze

Jesteśmy radiem niekomercyjnym, u nas nie ma reklam, ani wiadomości politycznych, czy gospodarczych. Są za to codzienne serwisy koncertowe, wywiady, retransmisje koncertów i dużo jazzu! Nadajemy 24h/dobę. Tygodniowo emitujemy ponad 20 audycji autorskich! Dbamy o to, by jazz miał swoje radio. Od 2009 roku nam się to udaje! 

Nasi goście

 

 

Ideą powołania radia było stworzenie miejsca, gdzie jeden z najwspanialszych gatunków muzyki będzie prezentowany w całej swej bogatej okazałości, gdzie dobór muzyki nie będzie wyznaczany wykresami ani badaniami marketingowymi, ale będzie tworzony przez ludzi oddanych jazzowi, mających pasję dzielenia się muzyką. Założeniem radia jest także wspieranie polskiej sceny jazzowej.

W ciągu blisko 14 lat z traktowanej z przymrużeniem oka inicjatywy staliśmy się jednym z głównych jazzowych mediów. Na początku byliśmy inicjatywą pasjonacko-wolontariacką nadającą z pokoju w prywatnym mieszkaniu, potem przez kilka lat redakcja i studio mieściły się w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie. Od 2022 roku naszym Partnerem jest Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, która udostępniła nam pomieszczenia na redakcję i studio w budynku na ul. Puławskiej 61.

W naszej redakcji przystań znaleźli dziennikarze zlikwidowanego w 2008 roku eterowego Jazz Radia, nowi autorzy i wielu Przyjaciół radia. Możesz do nich dołączyć zostając naszym Patronem!

Żeby unaocznić skalę naszych działań podamy kilka liczb z ponad 14 lat istnienia radia:

  • 14 000 godzin audycji autorskich
  • 10 000 godzin pasma dziennego
  • 300 retransmisji koncertów
  • 2 000 wywiadów z artystami i promotorami jazzu
  • 2 400 podcastów 

 

 

Trzon radiowej redakcji tworzą:

  • Darek Bilski – dyrektor redakcji. To on nadaje sprawom radia konkretny kształt. Przekuwa idee w czyn. Współautor pasma dziennego "In a Morning Way".
  • Piotr Wickowski – dziennikarz jazzowy, autor pasma dziennego JazzPRESSjonizm oraz najstarszej, sięgającej czasów Jazz Radia audycji "Jazz Kameralny".  Od 2014 roku redaktor naczelny e-miesięcznika JazzPRESS.
  • Jerzy Szczerbakow – współautor pasma dziennego "In a Morning Way" oraz wywiadów "Salonowe rozmowy".
  • Agnieszka Holwek – promocja, PR, social media

A także wielu dziennikarzy i pasjonatów prowadzących własne audycje autorskie, m.in. Rafał Bryndal, Małgorzata Kron, Kuba Bąk, Witold Busz, Phil Jones, Piotr Łukasiewicz, Maciej Nowotny, Marek Szerszenowicz, Cezary Ścibiorski, Tomasz Guiddo, Adam Tkaczyk, Andrzej Winiszewski, Piotr Banasik.

Wydawcą radia jest Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ istniejąca od 2009 roku.

Założycielem i prezesem Fundacji jest Jerzy Szczerbakow, pomysłodawca radia, dziennikarz muzyczny. Współtwórczyni sukcesu projektów Fundacji Agnieszka Holwek (vice prezes) to głos rozsądku, zmysł biznesu, twarz komunikacji. Stanowią zawodowo duet doskonały, co nie znaczy, że nie pełen gotujących się emocji. Jak yin-yang są w ciągłym ruchu, tak samo ważni i jedno nie może funkcjonować bez drugiego. Na przestrzeni ostatnich wielu lat zorganizowali wspólnie wiele koncertów i wydarzeń jazzowych.

Niektóre projekty radiowe:

  • cykl 100 audycji i podcastów "Polish Jazz. Kanon Polskiego Jazzu"
  • cykl 200 audycji i podcastów "Mistrzowie Polskiego Jazzu"
  • cykl audycji, podcastów i felietonów "Jazzowa mapa Polski"
  • cykl audycji, podcastów i felietonów "Jazzowa Polska Festiwalowa"
  • #czytamjazz (wideo na youtube) Biblioteka książek o jazzie (ok 100 odcinków) 
  • #polskafilmografiajazzowa (wideo na youtube) Wykłady o jazzie w filmie (100 odcinków)
    i wiele innych


Inne projekty realizowane przez fundację:

  • JazzPRESS e-miesięcznik (ukazuje się od marca 2011), portal www.jazzpress.pl i papierowa gazeta. Archiwum, z którego możesz pobrać bezpłatnie wszystkie numery e-miesięcznika
  • koncerty, spotkania, warsztaty, wystawy i wykłady
  • KINO JAZZ, cykl prezentujący w studyjnych kinach w Polsce najlepsze dokumenty o jazzie
  • festiwal JAZZ W FILMIE.PL, prezentujący związki polskiej kinematografii i jazzu
  • projekt zajęć muzycznych dla najmłodszych JAZZ DLA DZIECI 

Nie będziemy się teraz o tym szczegółowo rozpisywać, jeśli chcesz wiedzieć więcej, śledź nasze fejsbuki: RadioJAZZ.FM/, JazzPRESSpl/, FundacjaEuroJAZZ/, kinojazzPL/, jazzwfilmiePL

Co zrobimy z pieniędzmi zebranymi na patronite? Pieniądze, które otrzymujemy z serwisu Patronite - mogliśmy przeznaczyć na początku 2022 roku na zakup sprzętu radiowego, który był nam niezbędny w związku z adaptacją nowego studia. Będziemy robić dalej to co do tej pory, tylko lepiej i z poczuciem bezpieczeństwa. Będziemy rozwijać radio. W zakładce CELE przedstawiliśmy plany rozwoju. Naprawdę kochamy jazz i chcemy Ci go pokazywać w najlepszy możliwy sposób. 

Pamiętaj, że zawsze możesz do nas wpaść w odwiedziny.
Znajdziesz nas przy ulicy Puławskiej 61 w Warszawie.


 

Akcję wspiera Legalna Kultura. 
Więcej informacji o bazie legalnych źródeł na www.legalnakultura.pl

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Andrzej Jachimiak
Andrzej Jachimiak
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
MarekŁ
MarekŁ
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Tomasz Lech
Tomasz Lech
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł