Radosław Pyffel

W Patronite od 11.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 168

Liczba Patronów: 155

Zostań Patronem
Kup na prezent
142 patronów
3 610 miesięcznie
48 225 łącznie
Porozmawiajmy o najważniejszych wyzwaniach współczesnego świata. O zmianach technologicznych, gospodarczych i geopolitycznych, które dzieją się na naszych oczach. O polityce międzynarodowej z innej perspektywy - rosnącej pozycji Azji i obszaru Pacyfiku. Porozmawiajmy o Polsce w Nowym Świecie.

O Autorze

Dlaczego Internet? 

Od 2020 r. jestem aktywny na YouTube, a od 2021 na Spotify, gdzie na własnym kanale regularnie komentuję najważniejsze wydarzenia międzynarodowe z uwzględnieniem perspektywy Azji i Pacyfiku. Prowadzę także aktywnie, popularne konta na Twitterze i Facebooku.  

Świat zmienia się na naszych oczach.  Przyszło nam żyć w epoce niezwykle szybkich zmian - rewolucji technologicznej, geopolitycznej i społecznej, a przed nami Nowa Epoka lub, jeśli Państwo wolicie, Nowy Ład.   Wojna na Ukrainie pokazała jednak także, że wiele rzeczy,  takich jak chęć dominacji i znaczenie brutalnej siły w polityce, pozostały bez zmian. 

Nie uciekniemy jednak od tego, że swoją pozycję dziś, w odczuwalny dla nas wszystkich sposób, odzyskuje Azja - kontynent, który przez znaczący okres historii, był jednym z najważniejszych światowych centrum cywilizacyjnych. Dziś jej pozycja rośnie, dlatego nie sposób komentować sytuacji międzynarodowej i miejsca Polski w nowym świecie bez uwzględnienia rosnącej pozycji Azji. 

To ona w coraz większym stopniu przyczynia się do zmiany współczesnego świata. To stamtąd wychodzą nowe technologie, nowe koncepcje polityczne, trendy gospodarcze i społeczne, mające wpływ na nas wszystkich i zmieniające nasze życie. 

Nie da się zrozumieć współczesnego świata, bez zrozumienia Azji, dlatego przed nami ogromne wyzwania związane z przesunięciem się centrum rozwoju światowego w kierunku Indo-Pacyfiku.

Uznałem, że internet i media społecznościowe są doskonałym miejscem do dyskusji i  wymiany nowych idei. Nie rezygnując z mojej dotychczasowej działalności edukacyjnej, doradczej i publicystycznej, rozwijam własną platformę rozmowy ze wszystkimi zainteresowanymi zmieniającym się światem, Azją i miejscem Polski w tych zmianach.

Dlaczego Patronite?

Zajmuję się wieloma projektami edukacyjnymi i  doradczymi. Jednak rozmowa z Wami i dzielenie się z  wiedzą o  sprawach międzynarodowych jest mi jednak niezwykle bliskie i sprawia mi wielka radość i satysfakcję. Wymaga jednak wiele czasu, który poświęcam na aktywność w Social Mediach. 

Staram się dostarczać Wam jak najwięcej wiedzy i  ciekawych informacji, skłaniających do przemyśleń,  o których nie usłyszycie w innych miejscach. Dodaję do tego mój subiektywny komentarz. 

Czytając Wasze komentarze w moich mediach społecznościowych, widzę, że wielu z Was chciałoby kontynuowania mojej dotychczasowej działalności i jej rozwoju, zarówno pod względem treści jak i formy.

Chciałbym, więc postawić na rozwój moich kanałów i nowe formaty, na co poświęcam coraz więcej czasu. Wymaga to jednak wsparcia zespołu, z którym współpracuję, jak i inwestycji w środki techniczne. 

Stąd pomysł na  Patronite. 

Dlaczego Pyffel?

Od ponad 20 lat zajmuję się tematyką azjatycką i międzynarodową. 

Jestem absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, byłem stypendystą polskiego MEN na czołowych chińskich uczelniach m.in. Uniwersytecie Sun Yat Sena w Kantonie (广州中山大学) i Uniwersytecie Pekińskim (北京大学). Przebywałem też na stypendium językowym na Tajwanie.

Władam językiem angielskim, chińskim, rosyjskim i niemieckim. W 2004 roku zostałem przyjęty z wyróżnieniem do Szkoły Nauk Społecznych i nominowany do nagrody Prezesa PAN.

Jestem autorem kilku książek dotyczących Chin i Azji, m.in. "Chiny w roku olimpiady" (2008), "Chińska ruletka i co dalej?" (2008) i "Biznes w Chinach - jak odnieść sukces w chińskim świecie" (2022). 

W latach 2016–2018 byłem członkiem Rady Dyrektorów Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) w Pekinie (z ramienia RP) i członkiem Rady Dyrektorów tego banku, a później pełnomocnikiem zarządu PKP Cargo ds. rynków Jedwabnego Szlaku (2018–2020), a także przedstawicielem wielu polskich i europejskich firm w Chinach i Azji Wschodniej.

Bywam wykładowcą wyższych uczelni, jestem oraz autorem programów edukacyjnych poświęconych Azji: "Chiński Biznes" i "Azjatycki Wiek".
 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Piotr Ochnio
Piotr Ochnio
Próg: 10 zł
Szymon Ś.
Szymon Ś.
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Adam Kucharczyk
Adam Kucharczyk
Próg: 20 zł
Miron Kwiatkowski
Miron Kwiatkowski
Próg: 100 zł
Paweł Firlej
Paweł Firlej
Próg: 20 zł