Avatar użytkownika

Rejs Dookoła Świata - Sailing Crystal

17
patronów
1 010 
miesięcznie
63 690 
łącznie
17
patronów
1 010 zł 63 690 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
KROPLA OCEANU

💧 "Lecz czymże jest każdy ocean, jeśli nie morzem kropel?" (z książki "Atlas Chmur" D. Mitchell)

Dokładnie tak! Może Ci się wydawać, że Twoje 5zł nie robi różnicy, ale nic bardziej mylnego! Dla nas to niczym wiatr w żagle Crystal, a jak wiatru ni ma… to trzeba włączyć silnik. I wtedy Twoja 5tka to litr paliwka, żebyśmy płynęli w dobrym kierunku a nie stali w miejscu!

Aby wyrazić naszą wdzięczność, mianujemy Cię częścią Wirtualnej Załogi S/V Crystal, czyli:

💧 Twoje imię wyryjemy na ścianie pocztu Wirtualnej Załogi jachtu Crystal, czyli na naszej stronie www.skiff.pl (spokojnie samej Krysi nie będziemy niszczyć!). Zrobimy to, żeby cały świat wiedział, że jesteś częścią naszej wyprawy!*

💧 raz w miesiącu na naszym Fanpage Facebook publikujemy zdjęcie “Boski zachód dla Patronów” dedykowane naszym Patronom. Wtedy też dziękujemy Wam z imienia za Wasze wsparcie*.
(*jeśli sobie nie życzysz, aby Twoje imię/nick było przez nas upubliczniane, to wybierz subskrypcję anonimową lub daj nam znać)

⛵ Dziękujemy że chcesz nas wesprzeć swoją wpłatą! To dla nas znak, że podoba Ci się to co robimy i może nawet masz ochotę na więcej materiałów od nas. A o lepszą motywację trudno!

Zdrówka i trzymaj się ciepło 🤙
10 zł miesięcznie
FITOPLANKTONIK

🧜‍♀ Niczym fitoplankton cudownie migoczący nocą w wodzie, sprawiasz nam radochę tym, że po prostu jesteś i umilasz nam drogę ku naszym celom. Swoją wpłatą dajesz nam znać, że nas wspierasz i chcesz wirtualnie zwiedzać świat z nami! I napędzasz byśmy dalej opowiadali o tym kogo spotykamy po drodze (a spotykamy nie tylko ludzi), technicznych aspektach żeglowania w różnych częściach świata i wielu innych barwnych historiach z życia w drodze.

🧜 Aby wyrazić naszą wdzięczność, zapraszamy Cię do wirtualnej mesy naszej Crystal, czyli prywatnej i luksusowej grupy Patronów na Facebook.

Co to jest mesa? Na jednostkach pływających to miejsce spotkań, jadalnia i pokój gościnny w jednym. A ta fejsowa grupa to właśnie miejsce kontaktu z Tobą.

Czego możesz się spodziewać w grupie opisaliśmy w Wizytówce. Pokrótce to dostęp do materiałów, których nie publikujemy nigdzie indziej czyli:
opowiadamy i rozmawiamy o naszej codzienności bez większej spiny,
⚓ dzielimy się z newsami, pomysłami, itp.
A jak wiadomo, co dzieje się w mesie, zostaje w mesie 😉

🧜‍♀ oczywiście mianujemy Cię częścią Wirtualnej Załogi S/V Crystal, czyli:
- Twoje imię dodamy do pocztu Patronów na naszej www.skiff.pl*,
- będziemy wymieniać Cię także w ramach comiesięcznych publikacji zdjęcia “Boski zachód dla Patronów”. Tak dziękujemy naszej Załodze za wsparcie*.
(*jeśli nie życzysz sobie, aby Twoje imię/nick było przez nas upubliczniane, to wybierz subskrypcję anonimową lub daj nam znać!)

⛵ Ogromnie Ci dziękujemy, że chcesz nas wesprzeć swoją wpłatą!

Zdrówka i trzymaj się ciepło 🤙
20 zł miesięcznie
SPRYTNA RYBKA

🐠 Nikt nie wie, ile jest ryb w oceanie. Coraz więcej badań udowadnia zaś, że rybki to całkiem sprytne i mądre stworzenia, choć często wyglądają bardzo niepozornie. My ogromnie lubimy wszelkie rybki - tak jak i Ciebie!

I jest nam bardzo miło, że chcesz wrzucać do naszej jachtodomowej skarbonki co miesiąc równowartość jednej dużej kawki w sieciówce! Bardzo to doceniamy. Możesz być pewna/pewien, że jako ogromni fani lodów lokalnych na pewno odwiedzimy jakąś lodziarnie, myśląc ciepło o Tobie! Ale tylko raz - reszty na pewno nie wydamy na głupoty! Obiecujemy 😉

🐠 W podzięce dostaniesz od nas cały pakiecik Patrona z progu 10 zł, czyli:

• dołączysz do zacnego grona Wirtualnej Załogi S/V Crystal (Twoje imię dodamy do list naszych Patronów na naszej www.skiff.pl i będziemy wymieniać w ramach comiesięcznych publikacji “Boskich zachodów dla Patronów” na naszym fanpage Facebook; jeśli nie życzysz sobie, aby Twoje imię/nick było przez nas upubliczniane, to wybierz subskrypcję anonimową lub daj nam znać! )

• dostajesz od nas zaproszenie do naszej wirtualnej mesy, czyli prywatnej i luksusowej grupy Wirtualnej Załogi S/V Crystal na Facebook.

⛵ Dziękujemy że chcesz nas wesprzeć i już witamy w Wirtualnej Załodze S/V Crystal! Twoja obecność w Załodze to dla nas znak, że podoba Ci się to co robimy i masz ochotę na więcej materiałów od nas. A o lepszą motywację trudno!

Zdrówka i trzymaj się ciepło 🤙
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
40 dostępnych miejsc
SZCZĘŚLIWY ŻÓŁWIK

🐢 Żółwie to magiczne stworzenia. Rozwijają się powoli, ale też żyją bardzo długo, a w oceanach korzystając z prądów umiejętnie przemierzają setki tysięcy kilometrów. Nie powinno więc dziwić, że w wielu kulturach, szczególnie na Pacyfiku, są symbolem szczęścia, długowieczności i ogromnej siły oraz wytrzymałości. My spotkanie z nimi zawsze traktujemy jako dobry omen.

I tak też jest z Tobą - fajnie, że jesteś i chcesz nas wesprzeć i to taką kwotą! Zdajemy sobie sprawę, że to już nie przelewki i chcemy, żebyś i Ty miał_a coś namacalnego od nas!

🐢 W podzięce, wyślemy Ci więc raz na pół roku egzotyczną pocztówkę z miejsca, w którym akurat będziemy (jeśli będziemy przemieszczać się częściej, to możesz być pewna/pewien, że nie ograniczymy się tylko do dwóch rocznie, bo lubimy wysyłać pocztówki).

🐢 Oczywiście, dostajesz od nas także podziękowania z progów 5, 10 i 20 zł., czyli:
- dołączysz do zacnego grona Wirtualnej Załogi S/V Crystal (Twoje imię dodamy do list naszych Patronów na naszej www.skiff.pl i będziemy wymieniać w ramach comiesięcznych publikacji “Boskich zachodów dla Patronów” na naszym fanpage Facebook; jeśli nie życzysz sobie, aby Twoje imię/nick było przez nas upubliczniane, to wybierz subskrypcję anonimową lub daj nam znać! )
- zapraszamy Cię do wirtualnej mesy naszego jachtodomu, czyli prywatnej i luksusowej grupy na Facebook.

⛵ Dziękujemy Ci za to że chcesz być częścią naszej wyprawy. I już witamy w Wirtualnej Załodze S/V Crystal! Twoja obecność to dla nas znak, że podoba Ci się to co robimy i może nawet masz ochotę na więcej materiałów od nas. A o lepszą motywację trudno!

Zdrówka i trzymaj się ciepło 🤙
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
48 dostępnych miejsc
RADOSNY DELFIN

🐬 Szczera radość ogarnia nas na myśl, że chcesz do nas dołączyć i wirtualnie żeglować z nami po świecie! To trochę jak delfiny, które spotykamy w trakcie żeglugi i które nagle postanawiają potowarzyszyć nam przez jakiś czas i radośnie skaczą w falach, odbijających się od dziobu Crystal.

Ale takie wsparcie to już nie przelewki. To konkretny wkład do naszego budżetu! I my dobrze to wiemy!

🐬 Dlatego, chcąc zaznaczyć Twój udział w naszej twórczości podróżniczo-żeglarskiej, Twoje imię/nick dodamy do specjalnej planszy kończącej nasze filmiki na YouTube (jeśli nie życzysz sobie, aby Twoje imię/nick było przez nas upubliczniane, to wybierz subskrypcję anonimową lub napisz do nas).

🐬 Przynajmniej od czasu do czasu dostaniesz od nas drobny upominek. Postaramy się nie zasypywać Cię zbędnymi gratami, ale sprawić że szeroko się uśmiechniesz kiedy trafi on do Twoich rąk.

🐬 Oczywiście, dostajesz od nas także prezenty z progów z niższą wpłatą, czyli:

• wyślemy Ci co jakiś czas egzotyczną pocztówkę,

dołączysz do zacnego grona Wirtualnej Załogi S/V Crystal (Twoje imię dodamy do list naszych Patronów na naszej www.skiff.pl i będziemy wymieniać w ramach comiesięcznych publikacji “Boskich zachodów dla Patronów” na naszej grupie Facebook)

• zapraszamy Cię do wirtualnej mesy naszego jachtodomu, czyli prywatnej i luksusowej grupy na Facebook i regularnie będziemy wysyłać Ci egzotyczne pocztówki!

⛵ Dziękujemy Ci za to że chcesz być częścią naszej wyprawy. I już witamy w Wirtualnej Załodze S/V Crystal! Twoja obecność to dla nas znak, że podoba Ci się to co robimy i może nawet masz ochotę na więcej materiałów od nas. A o lepszą motywację trudno!

Zdrówka i trzymaj się ciepło 🤙 ⛵
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
19 dostępnych miejsc
PAN REKIN

🦈 Wstrzymujemy oddech z wrażenia... Ty naprawdę myślisz o tym wsparciu! I lekko wybałuszamy oczy… Zawsze tak robimy, kiedy przepływa niedaleko jakiś rekin. Bo wiesz, rekinów na świecie jest ok. pięćset gatunków, z czego mówi się że tylko dwanaście jest niebezpiecznych dla ludzi, ale i tak człek czuje respekt kiedy Pan Rekin jest w pobliżu.

I tak jest z Tobą - czujemy i respekt, że chcesz regularnie dorzucać do naszego budżetu tak dużą sumę, i jednocześnie cieszymy się jak dzieci i brak nam słów! No po prostu WOW. I obiecujemy dbać o Ciebie tak jak powinno dbać się o rekiny, bo niestety wiele z nich jest na granicy wyginięcia!

🦈 Twoje imię/nick dodamy do specjalnej planszy kończącej nasze filmiki na YouTube (jeśli sobie nie życzysz abyśmy upubliczniali Twoje imię/nick, to wybierz subskrypcję anonimową lub napisz do nas).

🦈 Kiedy będziemy gdzieś długo żeglować po oceanie, to poślemy Ci mailem satelitarnym kilka ciepłych słów, żebyś wiedział_a jak to jest być pośrodku wielkiej wody i że myślimy o Tobie nawet tak daleko i z dala od cywilizacji 💙

🦈 Oczywiście, dostaniesz od nas także prezenty z progów z niższą wpłatą, czyli:
- co jakiś czas upominek i egzotyczne pocztówki,

- zaprosimy Cię do wirtualnej mesy naszego jachtodomu, czyli prywatnej i luksusowej grupy na Facebook oraz

- dołączysz do zacnego grona Wirtualnej Załogi S/V Crystal.

⛵ Dziękujemy Ci za to że chcesz być częścią naszej wyprawy. I już witamy Cię w Wirtualnej Załodze S/V Crystal! Twoja obecność to dla nas znak, że zdecydowanie trzeba zakasać rękawy i działać jeszcze sprawniej! ;)

Zdrówka i trzymaj się ciepło 🤙
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
20 dostępnych miejsc
KRAKEN LEGENDA

🐙 Kraken to władca mórz, legenda sama w sobie i symbol tego, co niepoznane i niezbadane na dnie oceanu. Legendy o majestatycznych stworach z głębin rozpalają wyobraźnię. Nam też oczy się świecą na myśl o tym, jak wspaniałe istoty żyją w naszych oceanach.

Tak samo oczy nam się świecą - zarówno z ekscytacji, radości ale też i wzruszenia, że właśnie decydujesz się zostać naszą Żywą Legendą! Twoje wsparcie pokryje nam opłaty za internet na miesiąc lub dwa w najbardziej odległych miejscach naszej Ziemi, a to jest dla nas BARDZO dużo. Więc nie będzie przesadą, że tańczymy ze szczęścia, Krysia radośnie podskakuje na fali, a wiatr wygrywa Twoje imię na wantach!

🐙 Twoje wsparcie jest dla nas ważne i wyjątkowe. Dlatego chcemy dać Ci coś wyjątkowego - opowiemy Ci o naszej podróży na żywo lub online, jeśli nie uda nam się spotkać w trakcie naszej wizyty w Polsce! Specjalnie dla Ciebie zrobimy prywatny pokaz zdjęć połączony z pogawędką przy herbatce i… cieście, które specjalnie dla Ciebie upieczemy!

🐙 Twoje imię/nick dodamy do specjalnej planszy kończącej nasze filmiki na YouTube (jeśli nie życzysz sobie, aby Twoje imię/nick było przez nas upubliczniane, to wybierz subskrypcję anonimową lub daj nam znać!).

🐙 Oczywiście, dostaniesz od nas także upominki z pozostałych progów, czyli:

• wyślemy Ci maila satelitarnego z żeglugi po wielkiej wodzie, żebyś wiedział_a, że myślimy o Tobie nawet tak daleko i z dala od jakiejkolwiek cywilizacji,

• będziemy wysyłać Ci co jakiś czas upominek i egzotyczne pocztówki,

• zaprosimy Cię do wirtualnej mesy naszego jachtodomu, czyli prywatnej i luksusowej grupy na Facebook oraz

• dołączysz do zacnego grona Wirtualnej Załogi S/V Crystal.

⛵ Dziękujemy Ci za to że chcesz być częścią naszej wyprawy i pomagać nam tworzyć więcej materiałów żeglarsko-podróżniczych. I już witamy Cię w Wirtualnej Załodze S/V Crystal! Twoja obecność to dla nas znak, że zdecydowanie trzeba zakasać rękawy i po prostu robić swoje!

Zdrówka, trzymaj się ciepło i jesteśmy w kontakcie nasza Legendo 🤙

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Rejs Dookoła Świata - Sailing Crystal w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Świat można opłynąć w 40 dni, ale dla nas żeglowanie po świecie to sposób na życie. Jako dom wybraliśmy jacht Crystal i nieśpiesznie włóczymy się po morzach i oceanach. Opowiadamy o życiu pod żaglami i o odległych zakamarkach naszej planety ⛵

🤙 Aloszka! Dobrze Cię widzieć 🌞

Jesteśmy Ola i Michał. Pływamy po świecie naszym jachtodomem Crystal. Opowiadamy o życiu pod żaglami i o odległych zakamarkach naszej planety ⛵ 

Zapraszamy na krótką lekturę o tym, kim jesteśmy, co robimy, dlaczego zdecydowaliśmy się na Patronite i co zawdzięczamy naszej Wirtualnej Załodze.

O nas i skąd pomysł na żeglowanie po świecie?

Spotkaliśmy się w 2015 r. na Seszelach. Michał – kapitan z długoletnim stażem żeglarskim i żeglujący na Crystal od 2008 r. – był w trakcie swojego pierwszego rejsu dookoła świata, z pomysłem na kolejną wyprawę wokołoziemską. Ola – etatowa urzędniczka na urlopie bezpłatnym – była w samotnej podróży dookoła świata, z zalążkiem decyzji, że czas coś zmienić w życiu. Od słowa do słowa okazało się, że łączy nas ta sama pasja do poznawania nowych miejsc oraz ciągłego przemieszczania się, najlepiej pod żaglami ⛵

Zaczęliśmy rozmawiać o tym, co dla nas ważne, o miejscach które chcemy zobaczyć i do których wrócić. Aż w końcu o tym, aby kolejna wyprawa dookoła świata pod żaglami Crystal stała się naszym wspólnym projektem. Od 2016 r. zaczęliśmy intensywne przygotowania: szczegółowe planowanie trasy rejsu – gdzie i kiedy będziemy (w wielu tropikalnych rejonach świata ze względu na huragany nie żegluje się w lecie), doposażanie jachtu tak, aby bezpiecznie i komfortowo móc pływać po zimnych wodach Arktyki czy rozległych wodach Pacyfiku. To był czas ciężkiej pracy, niejednokrotnie trudnych decyzji i zmian życiowych.

Początkowo zaplanowaliśmy nasz rejs na sześć lat, w drugim roku przedłużyliśmy plan na osiem, a potem przyszła pandemia i tak naprawdę póki co to nie wiemy, ile nam to zajmie. Ale nie jest to aż tak istotne. Ten plan na osiem lat to jakby kompas, w którym kierunku płynąć.

O trasie rejsu przeczytasz na dole tego wpisu 👇 Teraz pozwól, że wyjaśnimy Ci, dlaczego Twoje wsparcie jest dla nas ważne i co z nim robimy.

Nasze założenia

Opłynięcie świata nie jest dla nas celem samym w sobie. Dla nas żeglowanie, ta wyprawa to sposób na życie. Chcemy płynąć przez świat, doświadczać go, zaglądając w odległe i rzadko odwiedzane zakamarki. Tak planowaliśmy trasę, żeby zajrzeć w miejsca, które rozbudzają naszą wyobraźnię. Chcemy po drodze poznawać zarówno ludzi i ich historie, jak i być obserwatorami świata zwierząt morskich i Oceanu. Wierzymy, że od jednych i od drugich możemy dużo się nauczyć.

Zdajemy sobie sprawę, że każde miejsce na świecie zostało już odkryte. Nie kreujemy się więc na wielkich odkrywców. Idea, jaka nam przyświeca to zobaczyć jak najwięcej naszej Ziemi, póki jeszcze możemy, dopóki zmiany klimatyczne na dobre nie zmienią naszej planety. Ciągnie więc nas do lodowców, małych atoli gdzie wciąż można zobaczyć piękne rafy koralowe, czy wysp na Pacyfiku, którym grozi regularne zalewanie w wyniku podnoszenia się poziomu oceanów. Piękno naszej planety i jej mieszkańców dokumentujemy w postaci zdjęć, video czy zapisków na blogu.

Doceniamy to, że możemy dzielić się tymi widokami i doświadczeniami z innymi ludźmi. Chcemy zachęcać innych do  życia według swoich zasad i marzeń. 

W naszym przypadku to eksplorowanie świata jachtem, bo uważamy że to wspaniały sposób pozwalający dotrzeć do miejsc dalekich od cywilizacji, uczący pokory wobec natury i świata oraz ekologiczny.

Naszym głównym źródłem dochodu są rejsy - naszą wyprawę podzieliliśmy na krótsze i dłuższe etapy, na które każdy (bez względu na wiek czy doświadczenie żeglarskie) może dołączyć do nas jako załoga. Jeśli chcesz sprawdzić gdzie i jak do nas dołączyć, to zapraszamy tutaj.

Jednak, im dłużej żeglujemy przez świat, im więcej jesteśmy w stanie zatrzymać się w jakimś miejscu na kilka tygodni, czasem miesięcy, to tym bardziej doceniamy takie życie powoli. Doceniamy komfort skupienia się na tworzeniu treści i możliwości dzielenia się naszą pasją i doświadczeniami z większą ilością osób, niż tylko nasze załogi. I tu właśnie pojawia się Patronite. 

Po co nam wsparcie z Patronite?

Żyjemy w podróży. Nasza wyprawa to zarówno sposób życia, jak i praca. Dbanie o jacht, planowanie żeglugi i sama podróż, w której towarzyszą nam załogi, wypełniają nasz cały czas. Organizując często rejsy, nie jesteśmy w stanie tworzyć tak często, jak byśmy chcieli materiałów w sieci dla szerszej publiki.

Naszym marzeniem jest więc móc zmniejszyść ilość organizowanych rejsów, tak żeby mieć czas na pisanie artykułów, fotografowanie, filmowanie i montowanie filmów. Chcemy docierać z tym, co widzimy, wiemy i doświadczamy do szerszej grupy odbiorców. A że przygotowanie dobrych materiałów i relacji z podróży wymaga dobrego sprzętu i czasu, to Twoje wsparcie właśnie daje nam najcenniejszą rzecz - CZAS, a co za tym idzie większe możliwości aby:

  • dzielić się naszą wiedzą żeglarską. Michał na jachcie mieszka już od 2008 r., żeglarstwo to jego pasja, a kiedy ma wolną chwilę to zazwyczaj czyta albo o nowych rozwiązaniach na jachtach albo o elektronice. Jego wiedza i doświadczenie na morzu są naprawdę rozległe. Patrząc na to jak dużo w internecie jest informacji teoretycznych i nierzetelnych, widzimy potrzebę dzielenia się naszymi dobrymi praktykami w zakresie żeglarstwa.

 

  • pokazywać realia życia na jachcie - od pięknych widoków, jakie często mamy dookoła po historie z naszej żeglugi, czyli np. jak wygląda kilkunastodniowa żegluga przez wielką wodę i jak się do tego przygotowujemy. 

 

  • Żeglując po świecie poznajemy różnych ludzi. Widzimy jak z jednej strony jesteśmy do siebie podobni, ale też jak różne mamy potrzeby. O tym jest seria na naszym kanale YouTube „Pogadajmy o życiu”, gdzie ludziom z różnych stron świata zadajemy te same cztery pytania o to, co jest według nich ważne w życiu i o czym marzą. 
 
  • Naszym marzeniem jest także opowiadać o Oceanie i jego mieszkańcach - pokazywać jak niesamowity ekosystem mamy pod nosem i jak ważne jest go chronić. Na własne oczy widzimy jak zmienia się Ocean w związku z globalnym ocieplaniem i nadmierną eksploatacją morskich zasobów. Jednocześnie, piękno i złożoność Oceanu zachwycają nas codziennie. Naszym marzeniem jest więc przybliżać nam wszystkim te odległe światy. Przy czym od razu zaznaczamy, że nie mamy zamiarów (ani żadnych szans!) robić konkurencji filmom przyrodniczym BBC czy Discovery Channel. Jest nas tylko dwoje, kręcimy często z ręki, czasem wyjdzie nieostro, ale i tak czujemy, że trzeba dokumentować to co widzimy i… cały czas pracujemy nad warsztatem!

Patroni, czyli Wirtualna Załoga S/V Crystal

Nasi Patroni są już nieodłączną częścią naszej wyprawy dookoła świata - to nasza Wirtualna Załoga. A wsparcie jest jak wiatr w żagle Crystal

Jako załoga musimy mieć też miejsce spotkań. Stąd pomysł na wirtualną mesę, czyli prywatną grupę Patronów na Facebook, do której zapraszamy wszystkich którzy zdecydują się nas wspierać wpłatami powyżej 10 zł.

Co to jest mesa? Na jednostkach pływających to miejsce spotkań, jadalnia i pokój gościnny w jednym. A ta fejsowa grupa to właśnie miejsce kontaktu z Wirtualną Załogą. Czego możesz się spodziewać w grupie?

⚓  pogaduchy i nagrania na luzaka: w naszej ultra tajnej grupie spotykamy się, aby na spontana podzielić z Wami jakimiś nowościami, planami albo bez spiny pokazać jakiś fragment naszej jachtowej codzienności. Wrzucanie bez większych przygotowań jest dla nas prostsze i szybsze. A może masz jakieś pytanie podróżnicze albo żeglarskie? Dawaj śmiało na grupie - albo my, albo inni załoganci na pewno coś poradzimy!

⚓  ekskluzywny dostęp do materiałów, których nie publikujemy nigdzie indziej. Po prostu co dzieje się w grupie, zostaje w grupie 😉

Dodatkowo, w zależności od progu wsparcia, przewidzieliśmy różne bonusy i prezenty. Spójrz obok po szczegóły 👉

Co zmienia wsparcie Patronów?

Wsparcie naszych Patronów otworzyło nam głowy, że możemy działać inaczej. Dajecie nam czas, a im więcej go mamy tym więcej i lepiej możemy tworzyć:

  • to odpuszczenie organizacji niektórych rejsów i możliwość poświęcenia czasu oraz środków na wyprawę gdzieś tylko we dwoje. Wtedy możemy bardziej skupić się na obserwacji i opisywaniu świata dookoła nas.
  • to czas na pogłębianie wiedzy zarówno z zakresu fotografii i filmowania, jak i wiedzy merytorycznej związanej z żeglarstwem, miejscami jakie odwiedzamy i samym oceanem.
  • to oczywiście czas na przygotowywanie wpisów, artykułów, filmików.

Wsparcie Wirtualnej Załogi pozwala nam być online, gdzie tylko jest zasięg. Poza Europą Internet nie jest aż tak łatwo dostępny, szybki ani tani. Na Polinezji gdzie obecnie jesteśmy 10GB Internetu 4G kosztuje 50USD. Teraz, kiedy pojawiła się opcja szybkiego internetu satelitarnego Starlink - wpłaty od Patronów będą pokrywały miesięczną opłatę za taki luksus (obecnie to 200 USD/miesiąc).

Patroni dorzucają nam się także do sprzętu do filmowania. Dzięki wsparciu zakupiliśmy nowe kamerki GoPro, po tym jak stare zalała woda morska, mamy nowy rejestrator dźwięku Zoom H2N i super mikrofony Rode. A kiedy na Hawajach spalił nam się komputer przy renderowaniu filmiku, to mogliśmy szybko zakupić nowy i to 4K! Dodatkowo, regularnie inwestujemy w szkolenia filmowo-montażowe.


💙 Z serca dziękujemy wszystkim, którzy już z nami są 💙

⛵ A jeśli nie jesteś Patronem, to zapraszamy na pokład - dołącz do nas! ⛵

 

Na koniec jeszcze kilka słów o trasie naszego rejsu i planach na najbliższy czas

Trasa rejsu dookoła świata na S/V Crystal

Trasa naszego wieloletniego rejsu dookoła świata to istna petarda żeglarsko-podróżnicza!  

W 2018 r. pożeglowaliśmy z Lizbony na północ. Odwiedzając Islandię, Irlandię i Grenlandię dopłynęliśmy do Przejścia Północno-Zachodniego, czyli trasy na Pacyfik nad Kanadą i Alaską. Czekając do granic możliwości aż lodowe wrota Cieśniny Bellota otworzą się, musieliśmy jednak zawrócić na Grenlandię… i zmienić po raz pierwszy plany rejsu. Zamiast mitycznym przejściem w Arktyce, na Pacyfik dostaliśmy się z Atlantyku przez Kanał Panamski. W 2019 r. żeglując wzdłuż wybrzeża odwiedziliśmy Meksyk, San Salwador, Kostarykę i Ekwador. Potem wyskoczyliśmy na Pacyfik ku Polinezji Francuskiej. Po drodze jednak zatrzymywaliśmy się na takich perełkach, jak Wyspa Wielkanocna, Pitcairn, Galapagos.

Rok 2020 przywitaliśmy na Hawajach, po czym mieliśmy wrócić na Polinezję i ruszyć dalej na zachód ku Mikronezji. Co się wydarzyło nie trzeba nikomu wyjaśniać. Pandemia zamknęła świat, szczególnie małe wysepki na Pacyfiku Południowym.

Nie chcąc jednak tkwić w jednym miejscu, podjęliśmy spontaniczną decyzję o ruszeniu znowu na północ! Popłynęliśmy we dwoje na Alaskę, która totalnie skradła nasze serca. Spędziliśmy tam trzy miesiące żeglując od Aleutów, przez wyspę Kodiak i Zatokę Księcia Williama, aż po Alaskę Południowo Wschodnią. Za wyprawę na Alaskę dostaliśmy nasze drugie wyróżnienie w kategorii Żeglarstwo na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - Kolosy (za) 2020.

Przed jesiennymi i zimowymi sztormami północnego Pacyfiku schroniliśmy się w Kalifornii, a potem w Meksyku, na Morzu Corteza.

W 2021 r. pokręciliśmy się po Morzu Corteza, a następnie przepłynęliśmy z powrotem na Polinezję Francuską. Zostaliśmy tu na rok.

W połowie 2022 r. we dwoje wyruszyliśmy na Aleuty - wyspiarską część Alaski, przy granicy z Rosją. To była niezwykła wyprawa - 103 dni byliśmy poza cywilizacją, zdani tylko na siebie.  Aby uciec przed jesiennymi sztormami na północnym Pacyfiku, na jesień spłynęliśmy na Hawaje, a potem znowu do Kalifornii. Wyprawa na Aleuty została nagrodzona główną nagrodą “Rejs Roku” i “Srebrny Sekstant” za rok 2022 - najważniejszą nagrodą w polskim świecie żeglarskim. Dodatkowo, dostaliśmy za nią także kolejen wyróżnienie w kategorii Żeglarstwo na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - Kolosy (za) 2022.

Pod tym linkiem możesz sprawdzić naszą dotychczasową trasę (kolory na mapie nr 2 - oddal widok mapy, naciskając minus w dolnym rogu - to ślady z poszczególnych lat: pomarańczowa to nasz obecny rejs morski, czyli od 2018 r.; biała to Arktyczna Rozgrzewka 2017, żółta to rejs dookoła świata 2013-2016; zielona i czarna to ślad z wypraw morskich na Crystal w latach 2008-2013).

Pamiętaj, że możesz do nas dołączyć na wybrany rejs - jak to zrobić przeczytasz tutaj.

Gdzie teraz jesteśmy?

Obecnie jesteśmy znowu w Meksyku, na Morzu Corteza. Przypłynęliśmy tu na początku 2023 r. w konkretnym celu - wielki remont jachtu. Lista mniejszych i większych prac, jaką mamy liczy ponad 100 pozycji! Na wszystko dajemy sobie pięć miesięcy i pewnie czas zweryfikuje, ile damy radę zrobić. Oprócz ambitnego planu roboty na jachcie, chcemy też pokazywać, jak co robimy i wyjaśniać dlaczego. 

 

Jesienią opuścimy stocznię i niespiesznie ruszymy ku Hawajom. A potem, w końcu, dalej na zachód ku Filipinom i Indonezji. Potem w planach mamy także Australię, Nową Zelandię, Wietnam, Indie, Tajlandię. Aż w końcu w 2028 r., po przepłynięciu przez Kanał Sueski, chcemy dotrzeć na Morze Śródziemne. Ale wiesz, jak to mówią - najłatwiej Boga/Boginię rozśmieszyć swoimi planami... to co dołączasz do naszej Wirtualnej Załogi, by podróżować z nami przez świat pod żaglami?

Zapraszamy do śledzenia i wspierania naszej wyprawy!

Blog skiff.pl

Kanał na YouTube: Sailing Crystal - Rejs Dookoła Świata

Facebook: Sailing Crystal - Rejs Dookoła Świata

Instagram @sailing.crystal

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Rejs Dookoła Świata - Sailing Crystal już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Ewa Gralla
Ewa Gralla
10 zł
Milena Baniowska
Milena Baniowska
20 zł
Jacek Kończal
Jacek Kończal
50 zł
Aleksandr Katkow
Aleksandr Katkow
50 zł
Piotr Hasny
Piotr Hasny
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.