Dom Pachnący Żywicą

W Patronite od 05.10.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1611

liczba Patronów: 1332

1 patron
5 zł miesięcznie
109 zł łącznie
Cześć, tutaj Robert z Domu Pachnącego Żywicą. Jeśli tutaj trafiłeś, to zapewne wiesz już co robię, wiesz trochę o moich zainteresowaniach i być może są one pokrewne z Twoimi. Robisz w domowym zaciszu piwo, wino, cydr? Może z pasją gotujesz? Lubisz vlogi?

O Autorze

Cześć, tutaj Robert z Domu Pachnącego Żywicą

http://www.DomPachnacyZywica.pl

https://www.youtube.com/DomPachnacyZywica

Prowadzę kanał lifestylowy na YouTube oraz gospodarstwo agroturystyczne wraz z browarem domowym i winniczką.

Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu, w ubiegłym stuleciu... Tak, wiem jak to brzmi, jakbym miał długą siwą brodę i zgarbiony przesuwał się z punktu A do punktu B przy pomocy nieodzownej laski.

Przysięgam jednak to na prawdę było dawno temu, kiedy zacząłem myśleć, że w zasadzie nie jestem przystosowany do życia w "kupie" w jakimś bloczysku na jakimś osiedlu, choćby i pięknym, hipsterskim (modne słowo), ogrodzonym i pilnie strzeżonym. Lubię ciszę, spokój, naturę, duże przestrzenie...

Większość z tych rzeczy udało mi się osiągnąć za jednym zamachem. Uciekłem z miasta, choć wcale nie musiałem się izolować w głuszy. Ot, trzydzieści minut drogi do dużego miasta z którym łączy mnie duża część mojego życia, a pod bokiem małe miasto z którym wiążą mnie sprawy administracyjno- zaopatrzeniowe. Mimo to mam to czego oczekiwałem a dodatkowo Dom i Drzewo i Dzieciaki obojga płci.

Hobbystycznie zacząłem uprawiać winorośl, później warzyć piwo, robić cydry, wędliny, trochę swoich nie chemicznych warzyw i owoców, jakieś kilka uli z pszczółkami do tego i okazuje się że to także mnie wciągnęło i nie byłem w tym sam...

Jakże dziwne i ciekawe dla mnie było zjawisko kiedy to zacząłem w oczach naszych Drogich Gości uchodzić za.. jakby to napisać...eksperta? No bo przecież ja to wszystko o czym Oni marzą mam na co dzień, robię sobie własne wino w ilościach nieco przekraczających możliwości kubatury Ich gospodarstwa domowego, wiem co nieco o jabłkach, winorośli, wędzeniu a do tego meble robię sobie sam i dom wykańczam drewniany - a jak to, a po co , a dlaczego...

 I tutaj dochodzimy do momentu zapalone żaróweczki nad łysą - bądź co bądź- łepetyną (czy ktoś to jeszcze czyta?) .Pojawił się pomysł na bloga, a właściwie vloga o tematyce przedstawiającej te wszystkie zagadnienia, oraz setki innych które nadają się w jakiś sposób do filmowania. Bo w końcu żyjemy w czasach kultury obrazkowej -nieprawdaż? YouTube stał się łącznikiem i pozwolił w pewnym sensie na bezpośrednią komunikację z osobami które maja podobne zainteresowania albo szukają informacji na temat rzeczy o który ja mam "jakieśtam" pojęcie lub możliwość sprawdzenia jakiejś teorii w praktyce.

I tutaj w zasadzie jako naturalna kolej rzeczy pojawił się na mej drodze serwis Patronite. Bo większość spraw o których pisałem wyżej, można zawrzeć w jednej kategorii - hobby. Ale to hobby interesuje jak się okazuje bardzo wiele osób oprócz mnie, tylko że ja aby podzielić sie z Widzami jakimś materiałem, muszę poświęcić temu czas i środki. Jest jeszcze dodatkowy aspekt mojej współpracy z Patronite, ot po prostu część mojej ewentualnej publiczności może nawet nie wiedzieć o moim istnieniu a dzięki temu serwisowi mój nick, logo,twarz, zagoszczą choć przez ułamek sekundy na siatkówce Oglądacza. Kto wie, może za obopólną korzyścią :) 

Jako że życie nie jest jednowymiarowe, to także na kanałach Domu Pachnącego Żywicą i Dobrego Polskiego Piwa na YouTube, Facebooku, Instagramie znajdują się materiały o różnej treści,tematyce i kalibrze. Jak to w życiu czasem trzeba mądrze, dostojnie, z dystansem, czasem trzeba zaszaleć czy powygłupiać się.

Ostatnio w związku z zabawą w filmowanie i fotografowanie zacząłem myśleć o nie tylko o nagrywaniu klipów w formie vloga, czy reportażu, ale także o innych formach wyrazu i powstają takie produkcje:

Pewnie znajdą się osoby, którym się to spodoba oraz takie, którym ...niekoniecznie ;) Jak to w życiu...

Dużo by pisać. Zapraszam na "obrazkowe" kanały, być może coś o czym mówię lub piszę Cię zainteresuje.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!