Roman Ficek

W Patronite od 22.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 178

Liczba Patronów: 261

Zostań Patronem
Kup na prezent
70 patronów
2 797 miesięcznie
34 410 łącznie
Bieganie po górach, pobijanie rekordów, zawody oraz zdobywanie łańcuchów górskich biegiem i tworzenie pionierskich wypraw biegowych przemierzając tysiące kilometrów górskimi łańcuchami. Tworzenie filmów z tych niesamowitych wyzwań jest częścią rozwoju i możliwości zdobywania dotąd niezdobytego

Mecenasi

gfg

O Autorze

Nazywam się Roman Ficek, pochodzę z Skawicy i moją pasją jest sport a mianowicie długodystansowe bieganie po górach. Biegam ultra maratony górskie i robię własne wyprawy długodystansowe od 7 lat bijąc przy tym rekordy i osiągając sukcesy. Od roku 2020 zacząłem się zajmować bieganiem zawodowo. Reprezentuje team oraz markę Hoka One One Poland.Sukcesywnie się rozwijam i z roku na rok robię duże postępy. Moim celem i priorytetem jest zostanie jednym z najlepszych ultra maratończyków świata.Pasja w moim życiu pojawiła się nagle po wyjściu na wschód słońca zimą na Babią Górę wtedy zrozumiałem co chce w życiu robić zaiskrzyło to co było uśpione we mnie.

Głównym celem na następne 2 lata jest rywalizacja w zawodach ultra maratońskich  poza granicami kraju na jak najwyższym poziomie GR20 bicie rekordu na najtrudniejszym szlaku Europy oraz zapowiadająca się wyprawa w 2022 roku:

Norwegia północ – południe. 3500 km przez góry Skandynawskie. Będzie to bieg pionierski projekt i podobny do biegu po Karpatach. Planowane jest przebiegnięcie całego łańcucha górskiego Skandynawi z północy na południe. Będzie to pierwsza taka próba zdobycia tego łańcucha górskiego od początku do końca. 

Jestem także w trakcie pisania książki o moich dokonaniach, życiu, bieganiu i realizacji marzeń. Książkę piszę z Łukaszem Grassem, który napisał taki bestseller jak ‘’Najlepszy’’ oraz ‘’Szlak mnie trafił’’. Książkę planujemy wydać w 2021 jesienią.

Biegamy bo lubimy, biegamy by żyć, biegamy bo jest to nasza pasja i sposób na życie. Bieganie daje nam cele, wyzwania, radość z życia, zdrowie, przyjemność z przebywania z naturą, zdobywanie gór w taki sposób jak nam to odpowiada bijąc przy tym rekordy i zdobywając łańcuchy górskie tak jak dotąd nikt nie próbował. Wspaniale jest uwieczniać i dawać inspirację innym ludziom pokazując to na ekranie jakie człowiek ma wielkie możliwości i jak potrafi zmieniać siebie, kiedy tylko zechce i w jaki sposób zechce. Granica jest niewidzialna więc po, co ją stwarzać.

PATRONITE założyłem ponieważ trzeba wykorzystać wszystkie opcje wsparcia jakie nam daje świat. A PATRONITE jest jedną z nich! Świetne jest to, że można tu wspierać osoby, które mogą się za to cenne wsparcie znacznie odwdzięczyć.


Moje największe wyprawy dotychczas to:

2018- Tatrzańskie Dwutysięczniki 340 km 22 tyś. up w 127 godzin. Był to bieg bez wsparcia po Tatrach Polskich i Słowackich. Celem było zdobycie 55 oszlakowanych dwutysięczników w tych górach.

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-tatrzanskie-dwutysieczniki-ustanawianie-rekordu-szybkosci

2019- Łuk Karpat 2300 km 110 tyś up w 39 dni i 11 godzin. Jest to najszybsze zdobycie tego łańcucha górskiego z wsparciem i był to pierwszy w historii taki bieg od początku do końca bez przerwania. Start był na granicy Rumuńsko- Serbskiej w]z miasta Orsova a meta w Bratysławie na Słowacji. Biegłem przez cztery kraje: Rumunię, Ukrainę, Polskę i Słowację zdobywając najwyższe szczyty tych państw biegnąć typowo graniami masywów górskich. Nakręciliśmy także dokument z tego biegu i niebawem będzie premiera z tej wyprawy. Także ta wyprawa była nominowana do ‘’Kolosy’’ w kategorii wyczyn jednego z największych festiwali podróżniczych na świecie oraz w konkursie ‘’travellery’’ w National Geographic w kategorii wyczyn roku.

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-karpaty-gory-bieganie-ultrarunning

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/44664179/roman-ficek-przebiegl-luk-karpat

2020- Główny Szlak Beskidzki 500 km 21 tyś up w 107 godzin i 25 minut. Był to bieg bez wsparcia na najdłuższym szlaku Polskich, który prowadzi przez Beskidy. Ustanowiłem rekord na tej trasie bijąc przy tym także rekord ze wsparciem, który wynosił 108 h i 55 minut. 

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-nowy-rekord-gsb

https://www.sport.pl/inne/7,64998,26094725,ficek-przebiegl-500-km-w-107-godzin-nowy-rekord-po-biegu-pokazal.html

https://www.national-geographic.pl/artykul/rekord-glownego-szlaku-beskidzkiego-ficek-przebiegl-500-km-w-107-godzin

Wygrane zawody od 2018 roku:

2018: Salamandra Ultra Trail -105 km 5000 up.

          Ultra maraton - 5x Babia Góra - 90 km 7000 up.

          Bojko Trail -120 km 6000 up. (Ukraina)

2019: Zamieć - 24h.

          Beskidzki Topór -105 km 4500 up.

          Ultra maraton 6x Babia Góra -100 km 7500 up.

          Rzeźnik Ultra - 105 km 4500 up.

2020: Beskidzka Pętla 12 godzinny bieg w Brennej.

          Tatra Fest- 48 km 3800 up. ( Bieg po Tatrach Polskich)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marek Golonka
Marek Golonka
Próg: 50 zł
Mariusz Głowacki
Mariusz Głowacki
Próg: 10 zł
Sebastian Dudek
Sebastian Dudek
Próg: 10 zł
Karol EŁ
Karol EŁ
Próg: 50 zł
Kucharczak.com
Kucharczak.com
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł