Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów

3
patronów
55 
miesięcznie
10 570 
łącznie
3
patronów
55 zł 10 570 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy! Dzięki tej drobnej kwocie wspierasz dobrą muzykę! Otrzymasz od nas specjalny newsletter, z którego jako pierwszy dowiesz się o naszych projektach, pomysłach i inicjatywach. Oczywiście, znajdziesz w nim również podziękowania!
10 zł miesięcznie
Dziękujemy! Twoje wsparcie pozwoli nam zbierać środki na poważne przedsięwzięcia artystyczne. Otrzymasz od nas nie tylko newsletter, ale także nasze bezpłatne publikacje w formie elektronicznej oraz dostęp do przeznaczonych wyłącznie dla Ciebie materiałów audio-wideo zawierających rozmowy, wywiady, relacje z koncertów i festiwali, a także making off!
20 zł miesięcznie
Dziękujemy! Czujemy, że nie tylko nas wspierasz, ale i naprawdę wierzysz w naszą misję. Otrzymasz od nas nie tylko newsletter, nasze bezpłatne publikacje w formie elektronicznej, wgląd w niedostępne publicznie materiały audio-video (wywiady, rozmowy, making off), ale także raz w roku wybrany przez Ciebie plakat jednego z naszych festiwali.
21 zł miesięcznie
Wybierz 21 zł
200 dostępnych miejsc
Dziękujemy! Jesteś z nami i wspierasz naszą misję. W tym progu otrzymasz od nas dostęp do ekskluzywnego webinaru "Prawne meandry kształcenia artystycznego w dobie COVID", a także nasz newsletter, nasze bezpłatne publikacje w formie elektronicznej i wgląd w niedostępne publicznie materiały audio-video (wywiady, rozmowy, making off).
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
49 dostępnych miejsc
Dziękujemy! Jesteś prawdziwym przyjacielem muzyki i naszym sojusznikiem! Otrzymasz wszystkie korzyści dostępne przy poprzednich progach, dwa plakaty rocznie z wybranego festiwalu, a także ołówek i torbę z naszym logo!
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
50 dostępnych miejsc
Dziękujemy! Jesteś prawdziwym przyjacielem muzyki i naszym sojusznikiem! Otrzymasz wszystkie korzyści dostępne przy poprzednich progach, dwa plakaty rocznie z wybranego festiwalu, a także ołówek i kubek z naszym logo!
40 zł miesięcznie
Wybierz 40 zł
200 dostępnych miejsc
Dziękujemy, że jesteś z nami i nas wspierasz! Otrzymasz od nas nie tylko newsletter, nasze bezpłatne publikacje w formie elektronicznej, wgląd w niedostępne publicznie materiały audio-video (wywiady, rozmowy, making off), ale także co roku jedną wybraną przez Ciebie naszą publikację książkową, nutową lub płytową.
70 zł miesięcznie
Wybierz 70 zł
100 dostępnych miejsc
Dziękujemy, że jesteś z nami i nas wspierasz! Otrzymasz od nas nie tylko newsletter, nasze bezpłatne publikacje w formie elektronicznej, wgląd w niedostępne publicznie materiały audio-video (wywiady, rozmowy, making off), ale także co roku dwie wybrane przez Ciebie nasze publikacje książkowe, nutowe lub płytowe. Na Twoje życzenie otrzymasz nasze wydawnictwa z autografami twórców.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
50 dostępnych miejsc
Dziękujemy! Jesteś mecenasem i wierzysz w dobrą muzykę! Otrzymasz od nas newsletter, nasze bezpłatne publikacje w formie elektronicznej, wgląd w niedostępne publicznie materiały audio-video (wywiady, rozmowy, making off) oraz co roku jedną wybraną przez Ciebie naszą publikację książkową, nutową lub płytową. Przede wszystkim jednak zaprosimy Cię wraz z osobą towarzyszącą na coroczny, specjalny, świąteczny koncert dla patronów. Podziękowania dla Ciebie zamieścimy nie tylko w naszym newsletterze, ale również programach naszych najważniejszych festiwali.

*nagroda dostępna przy minimum 3-miesięcznym wsparciu
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
10 dostępnych miejsc
Dziękujemy! To już prawdziwe zaangażowanie w naszą organizację! Otrzymasz co roku wybrane przez Ciebie nasze publikacje, ale przede wszystkim zorganizujemy wyłącznie dla Ciebie i Twoich gości kameralny koncert w jednym z miast, w których działamy (Kraków, Warszawa, Gdańsk, Rzeszów, Zielona Góra, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Katowice). Podziękowania dla Ciebie zamieścimy nie tylko w naszym newsletterze, ale również programach naszych najważniejszych festiwali.

*nagroda dostępna przy minimum 5-miesięcznym wsparciu
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
20 dostępnych miejsc
Dziękujemy! Skoro tak bardzo się angażujesz, z pewnością chcesz, by w Polsce powróciła tradycja muzykowania domowego. Dlatego zorganizujemy w Twoim domu koncert jednego z zespołów kameralnych objętych naszą opieką artystyczną. Dobierzemy dla Ciebie zespół lub będzie to formacja wskazana przez Ciebie, o ile tylko uda się ustalić szczegóły występu i terminy. Jeżeli nie będziesz miał odpowiednich warunków lub np. instrumentu, doradzimy Ci profesjonalnie, jak pokonać te trudności! Podziękowania dla Ciebie zamieścimy nie tylko w naszym newsletterze, ale również programach naszych najważniejszych festiwali.

*nagroda dostępna przy minimum 5-miesięcznym wsparciu

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stowarzyszenie muzyków i miłośników dobrej muzyki! Współczesne prawdziwe towarzystwo muzyczne organizujące festiwale, serie koncertowe, konferencje, warsztaty, wydające książki, płyty i nuty! Pomóż nam wejść z naszą muzyką w sferę online!

Stowarzyszenie nawiązuje do idei towarzystw muzycznych - jesteśmy stale powiększającą się grupą muzyków i miłośników muzyki, która chce zmieniać obraz życia muzycznego, kreować nowe wydarzenia i upowszechniać kulturę. W centrum naszego zainteresowania jest muzyka kameralna, królująca niegdyś w salonach i domach, bliska publiczności, pozwalająca na interakcję wykonawców z odbiorcami. 

Regularnie organizujemy festiwale kameralne w Rzeszowie i Krakowie, a w planach mamy festiwal w Zielonej Górze (odwołany tylko ze względu na pandemię wirusa), Warszawie i Szczecinie!

 

Rzeszowska Jesień Muzyczna to coroczny cykl różnorodnych koncertów, prezentujący nie tylko arcydzieła muzyczne, ale i marginalizowane utwory polskich kompozytorów. Przed nami w październiku kolejna, czwarta edycja festiwalu i, mamy nadzieję, 8 wspaniałych koncertów.

http://www.spmk.com.pl/jesien

http://www.facebook.com/RzeszowskaJesienMuzyczna

 

 

Krakowski Salon Muzyczny to unikatowy festiwal, wskrzeszający zjawisko salonów muzycznych i tradycję domowego muzykowania. Nawiązuje także do postaci Władysława Żeleńskiego i jego przyjaźni z Janem Matejką. Każda edycja to, oczywiście, koncerty, ale również znakomite prelekcje, często łączone z tradycją Czwartków u Matejki - cyklu wykładów organizowanych przez Dom Jana Matejki-Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Podczas I i III edycji publiczność otrzymywała również książki zawierające programy i ciekawe teksty przybliżające biografie kompozytorów, ich utwory oraz szczegóły życia muzycznego Krakowa i Polski. Publikacje dostępne są bezpłatnie na stronach Stowarzyszenia. Przed nami kolejna, IV już edycja, w której koncerty odbywać się będą nie tylko w salach, ale i w prywatnych domach i salonach. 

http://www.spmk.com.pl/salon

http://www.facebook.com/krakowskisalonmuzyczny

 

 

Organizujemy serie koncertowe. Naszą chlubą jest regularna seria koncertowa pn. Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna, której kolejne edycje odbyły się w Krakowie, Dobczycach pod Krakowem i Karczewie pod Warszawą. Akademia to seria różnorodnych spotkań z muzyką i sztuką, koncertów, warsztatów, wykładów, wspólnego śpiewania i muzykowania. To spotkania niekonwencjonalne, zakładające bliskość z wykonawcami, a często także aktywny udział samej publiczności. Dotychczas w ramach serii odbyły się tradycyjne koncerty kameralne, a także pikniki muzyczne, recitale piosenki międzywojennej, sesja wizualizacji muzyki, warsztaty budowania instrumentów i wspólnego muzykowania, spektakle i niekonwencjonalne recitale (np. recital fortepianowy z utworami wyłącznie na lewą rękę). 

http://www.spmk.com.pl/index.php/projekty/miedzypokoleniowa-akademia-muzyczna

 

 

Od pięciu lat organizujemy - wspólnie ze Szkołą Muzyczną I st. w Dobczycach - Dni Muzykowania Rodzinnego i Zespołowego. To cykl wydarzeń obejmujący przegląd dziecięcych zespołów rytmicznych, konferencję i festiwal rodzinnych zespołów kameralnych. Ten ostatni to coroczne święto muzykowania, w rodzinnej, przyjaznej atmosferze, pozbawionej ocen i jurorów. Czysta radość muzykowania!

http://www.spmk.com.pl/index.php/projekty/dni-muzykowania-zespolowego-i-rodzinnego

 

Organizujemy liczne projekty edukacyjne. Warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty edukacyjne, filmiki animowane poświęcone życiu Stanisława Moniuszki (dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego). Jesteśmy partnerami ogólnopolskiej kampanii PWM "Jesteś twórcą, masz prawo". 

 

 

Zorganizowaliśmy pięć edycji konferencji naukowych w Dobczycach, goszcząc wykładowców z największych uczelni w kraju i prelegentów zagranicznych. W tym roku odbywa się VI edycja konferencji, tym razem jako wydarzenie online. Współorganizowaliśmy przez trzy lata największe pianistyczne spotkanie - projekt "Gradus ad Parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki", w ramach którego w 2018 r. z wykładem wystąpił legendarny pianista - Alfred Brendel. 

http://www.spmk.com.pl/index.php/projekty/gradus-ad-parnassum

 

 

Współpracujemy ze szkołami i uczelniami. Zrealizowaliśmy dziesiątki warsztatów, kursów, wykładów. Organizowaliśmy wymianę międzynarodową uczniów z Polski i Izraela, a także trasę koncertową polskich uczniów po Finlandii. 

http://www.spmk.com.pl/index.php/projekty/miedzynarodowa-wymiana-mlodziezy

 

 

Wydaliśmy dotychczas 2 płyty, 8 książek, 1 wydawnictwo nutowe, byliśmy parterami i patronami 5 książek,  6 płyt. Zrealizowaliśmy także zamówienia kompozytorskie. 

 

 

W zeszłym roku uczestniczyliśmy w tworzeniu Moniuszkowskiego Portalu Pieśniowego, unikatowej strony zawierającej premierowe nagrania mało znanych pieśni S. Moniuszki (68 nagrań audio-video) oraz zbiór linków do znakomitych nagrań archiwalnych rozproszonych w serwisie YouTube. Bardzo istotnym elementem strony są także przygotowane przez nas tłumaczenia pieśni na język angielski i ich transkrypcje fonetyczne. Dzięki temu zebraliśmy materiały, które umożliwią zagranicznym wykonawcom zaśpiewanie tekstów w języku polskim. 

http://www.spiewnikdomowy.pl

 

 

Udzieliliśmy niezliczonych porad indywidualnych, pomagamy muzykom indywidualnym i innym organizacjom pozarządowym. Od dwóch lat organizujemy unikatowy projekt dla młodzieży rozpoczynającej swoją przygodę w zawodzie muzyka - "Start w muzyczną dorosłość". Jest to nie tylko seria darmowych warsztatów z menedżerem, prawnikiem i w zakresie pisania projektów dotacyjnych, a przede wszystkim konkurs mikrograntowy dofinansowujący projekty uczniów! 

http://www.spmk.com.pl/index.php/projekty/start-w-muzyczna-doroslosc

 

 

Objęliśmy opieką artystyczną wiele zespołów kameralnych - od orkiestry smyczkowej, przez sekstet, kwartety, tria, po duety. Nasza oferta artystyczna jest bogata i co roku się zmienia!

http://www.spmk.com.pl/index.php/zespoly

 

Zrzeszamy nie tylko muzyków, ale i melomanów - specjalistów z różnych dziedzin. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. 

Cele Autora

Sprzęt do transmisji online
  • 12 000 zł
  • 1 430 zł brakuje
88%
Nasze koncerty dotychczas realizowaliśmy w tradycyjnej formie. Chcemy jednak, by kolejne nasze przedsięwzięcia były dostępne również online. Do tego konieczny jest zakup odpowiedniego sprzętu, bo jego każdorazowe wypożyczanie byłoby zbyt kosztowe.
Portal polskiej pieśni 1
  • 30 000 zł
  • 19 430 zł brakuje
35%
Zrealizowaliśmy Portal Pieśniowy zawierający kilkadziesiąt nagrań audio-video pieśni Stanisława Moniuszki. Portal chcemy rozszerzać o pieśni kolejnych kompozytorów. W pierwszym etapie - wybrane pieśni Władysława Żeleńskiego i Zygmunta Stojowskiego. Na naszym portalu pojawią się nagrania audio-video, a także tłumaczenia i transkrypcje fonetyczne, co umożliwi wykonawcom z całego świata włączenie polskich pieśni do swojego repertuaru.
Rozwój kanału YouTube 1
  • 90 000 zł
  • 79 430 zł brakuje
11%
Chcemy rozwijać nasz kanał w serwisie YouTube, tworzyć nowe nagrania w wysokiej jakości i w wykonaniu naszych znakomitych muzyków. Jeżeli nam pomożesz, jeszcze w tym roku na naszym kanale pojawią się m.in. trio fortepianowe Władysława Żeleńskiego, kwartety fortepianowe Roberta Schumanna i Władysława Żeleńskiego, duety fortepianowe Zygmunta Noskowskiego, nagrania nowych, jazzujących kompozycji Marty Mołodyńskiej-Wheeler na duet fortepianowy oraz nagranie zamówionego przez nas koncertu na 4 ręce i orkiestrę smyczkową Michała Pawełka. Zrealizujemy także transmisje online naszych koncertów festiwalowych.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

sylwia romek
sylwia romek
20 zł
Agnieszka Bator-Skowrońska
Agnieszka Bator-Skowrońska
25 zł
Anonimowy patron
10 zł
Emilia Kurek-Balandynowicz
Emilia Kurek-Balandynowicz
10 zł
sylwia romek
sylwia romek
21 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.