Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów

W Patronite od 08.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2210

Liczba Patronów: 2105

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
56 miesięcznie
9 640 łącznie
Stowarzyszenie muzyków i miłośników dobrej muzyki! Współczesne prawdziwe towarzystwo muzyczne organizujące festiwale, serie koncertowe, konferencje, warsztaty, wydające książki, płyty i nuty! Pomóż nam wejść z naszą muzyką w sferę online!

O Autorze

Stowarzyszenie nawiązuje do idei towarzystw muzycznych - jesteśmy stale powiększającą się grupą muzyków i miłośników muzyki, która chce zmieniać obraz życia muzycznego, kreować nowe wydarzenia i upowszechniać kulturę. W centrum naszego zainteresowania jest muzyka kameralna, królująca niegdyś w salonach i domach, bliska publiczności, pozwalająca na interakcję wykonawców z odbiorcami. 

Regularnie organizujemy festiwale kameralne w Rzeszowie i Krakowie, a w planach mamy festiwal w Zielonej Górze (odwołany tylko ze względu na pandemię wirusa), Warszawie i Szczecinie!

 

Rzeszowska Jesień Muzyczna to coroczny cykl różnorodnych koncertów, prezentujący nie tylko arcydzieła muzyczne, ale i marginalizowane utwory polskich kompozytorów. Przed nami w październiku kolejna, czwarta edycja festiwalu i, mamy nadzieję, 8 wspaniałych koncertów.

http://www.spmk.com.pl/jesien

http://www.facebook.com/RzeszowskaJesienMuzyczna

 

 

Krakowski Salon Muzyczny to unikatowy festiwal, wskrzeszający zjawisko salonów muzycznych i tradycję domowego muzykowania. Nawiązuje także do postaci Władysława Żeleńskiego i jego przyjaźni z Janem Matejką. Każda edycja to, oczywiście, koncerty, ale również znakomite prelekcje, często łączone z tradycją Czwartków u Matejki - cyklu wykładów organizowanych przez Dom Jana Matejki-Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Podczas I i III edycji publiczność otrzymywała również książki zawierające programy i ciekawe teksty przybliżające biografie kompozytorów, ich utwory oraz szczegóły życia muzycznego Krakowa i Polski. Publikacje dostępne są bezpłatnie na stronach Stowarzyszenia. Przed nami kolejna, IV już edycja, w której koncerty odbywać się będą nie tylko w salach, ale i w prywatnych domach i salonach. 

http://www.spmk.com.pl/salon

http://www.facebook.com/krakowskisalonmuzyczny

 

 

Organizujemy serie koncertowe. Naszą chlubą jest regularna seria koncertowa pn. Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna, której kolejne edycje odbyły się w Krakowie, Dobczycach pod Krakowem i Karczewie pod Warszawą. Akademia to seria różnorodnych spotkań z muzyką i sztuką, koncertów, warsztatów, wykładów, wspólnego śpiewania i muzykowania. To spotkania niekonwencjonalne, zakładające bliskość z wykonawcami, a często także aktywny udział samej publiczności. Dotychczas w ramach serii odbyły się tradycyjne koncerty kameralne, a także pikniki muzyczne, recitale piosenki międzywojennej, sesja wizualizacji muzyki, warsztaty budowania instrumentów i wspólnego muzykowania, spektakle i niekonwencjonalne recitale (np. recital fortepianowy z utworami wyłącznie na lewą rękę). 

http://www.spmk.com.pl/index.php/projekty/miedzypokoleniowa-akademia-muzyczna

 

 

Od pięciu lat organizujemy - wspólnie ze Szkołą Muzyczną I st. w Dobczycach - Dni Muzykowania Rodzinnego i Zespołowego. To cykl wydarzeń obejmujący przegląd dziecięcych zespołów rytmicznych, konferencję i festiwal rodzinnych zespołów kameralnych. Ten ostatni to coroczne święto muzykowania, w rodzinnej, przyjaznej atmosferze, pozbawionej ocen i jurorów. Czysta radość muzykowania!

http://www.spmk.com.pl/index.php/projekty/dni-muzykowania-zespolowego-i-rodzinnego

 

Organizujemy liczne projekty edukacyjne. Warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty edukacyjne, filmiki animowane poświęcone życiu Stanisława Moniuszki (dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego). Jesteśmy partnerami ogólnopolskiej kampanii PWM "Jesteś twórcą, masz prawo". 

 

 

Zorganizowaliśmy pięć edycji konferencji naukowych w Dobczycach, goszcząc wykładowców z największych uczelni w kraju i prelegentów zagranicznych. W tym roku odbywa się VI edycja konferencji, tym razem jako wydarzenie online. Współorganizowaliśmy przez trzy lata największe pianistyczne spotkanie - projekt "Gradus ad Parnassum - Akademia Mistrzowskiej Pianistyki", w ramach którego w 2018 r. z wykładem wystąpił legendarny pianista - Alfred Brendel. 

http://www.spmk.com.pl/index.php/projekty/gradus-ad-parnassum

 

 

Współpracujemy ze szkołami i uczelniami. Zrealizowaliśmy dziesiątki warsztatów, kursów, wykładów. Organizowaliśmy wymianę międzynarodową uczniów z Polski i Izraela, a także trasę koncertową polskich uczniów po Finlandii. 

http://www.spmk.com.pl/index.php/projekty/miedzynarodowa-wymiana-mlodziezy

 

 

Wydaliśmy dotychczas 2 płyty, 8 książek, 1 wydawnictwo nutowe, byliśmy parterami i patronami 5 książek,  6 płyt. Zrealizowaliśmy także zamówienia kompozytorskie. 

 

 

W zeszłym roku uczestniczyliśmy w tworzeniu Moniuszkowskiego Portalu Pieśniowego, unikatowej strony zawierającej premierowe nagrania mało znanych pieśni S. Moniuszki (68 nagrań audio-video) oraz zbiór linków do znakomitych nagrań archiwalnych rozproszonych w serwisie YouTube. Bardzo istotnym elementem strony są także przygotowane przez nas tłumaczenia pieśni na język angielski i ich transkrypcje fonetyczne. Dzięki temu zebraliśmy materiały, które umożliwią zagranicznym wykonawcom zaśpiewanie tekstów w języku polskim. 

http://www.spiewnikdomowy.pl

 

 

Udzieliliśmy niezliczonych porad indywidualnych, pomagamy muzykom indywidualnym i innym organizacjom pozarządowym. Od dwóch lat organizujemy unikatowy projekt dla młodzieży rozpoczynającej swoją przygodę w zawodzie muzyka - "Start w muzyczną dorosłość". Jest to nie tylko seria darmowych warsztatów z menedżerem, prawnikiem i w zakresie pisania projektów dotacyjnych, a przede wszystkim konkurs mikrograntowy dofinansowujący projekty uczniów! 

http://www.spmk.com.pl/index.php/projekty/start-w-muzyczna-doroslosc

 

 

Objęliśmy opieką artystyczną wiele zespołów kameralnych - od orkiestry smyczkowej, przez sekstet, kwartety, tria, po duety. Nasza oferta artystyczna jest bogata i co roku się zmienia!

http://www.spmk.com.pl/index.php/zespoly

 

Zrzeszamy nie tylko muzyków, ale i melomanów - specjalistów z różnych dziedzin. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Emilia Kurek-Balandynowicz
Emilia Kurek-Balandynowicz
Próg: 10 zł
sylwia romek
sylwia romek
Próg: 21 zł
Agnieszka Bator-Skowrońska
Agnieszka Bator-Skowrońska
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 70 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł