SasanaPL

W Patronite od 26.05.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 313

Liczba Patronów: 208

Zostań Patronem
Kup na prezent
97 patronów
1 780 miesięcznie
83 780 łącznie
SasanaPL to kanał youtube, na którym publikujemy tłumaczenia filmów i wykładów nauczycieli buddyzmu Theravady. Strona-matka to portal tłumaczeń buddyjskich Sasana.pl - wspierana przez Fundację "Theravada".

O Autorze

Sasana.pl

Strona tłumaczeń buddyjskich Sasana.pl powstała w 2007 roku. Dzięki wsparciu i pomocy wielu osób udało nam się stworzyć stronę internetową, która jest obecnie największą stroną dotyczącą buddyzmu theravady w Polsce.

W 2008 powstał kanał YouTube Sasany, typu non profit, więc bez reklam (tak samo jak strona), na którym zamieszczane są materiały umożliwiające poznawanie buddyzmu, takie jak wykłady znanych nauczycieli czy buddyjskie filmy dokumentalne.

W 2013 roku założyliśmy Fundację „Theravada”, która wydaje książki na papierze i rozdaje je w ramach projektu „Dhamma-dana”. Oprócz tego zorganizowaliśmy kilka odosobnień medytacyjnych z różnymi mnichami, mniej i bardziej znanymi, jak też wspieraliśmy powstawanie w kilku miastach Polski grup medytacyjnych, które co tydzień siadają do wspólnej medytacji. Fundacja „Theravada” zajmuje się głównie wydawaniem książek i organizowaniem odosobnień, więc wszelkie wpływające tam dotacje przeznaczane są na te szczytne cele.

Zbiórka ta jest przede wszystkim po to, by wynagradzać lektorów, którzy podkładają głosy pod wykłady Ajahna Brahma i innych nauczycieli buddyjskich. Oprócz tego również po to, by móc przygotowywać podcasty i audiobooki z kolekcji książek Sasany, które są przetłumaczone na polski i tylko czekają, żeby je przeczytać, nagrać i opublikować.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Andrzej Bargański
Andrzej Bargański
Próg: 10 zł
Dana Laverick
Dana Laverick
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Marcing Gawrysiak
Marcing Gawrysiak
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł