SasanaPL

W Patronite od 26.05.2017

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 162

liczba Patronów: 140

83 patronów
1 650 zł miesięcznie
36 095 zł łącznie
SasanaPL to kanał youtube, na którym publikujemy tłumaczenia filmów i wykładów nauczycieli buddyzmu Theravady. Strona-matka to portal tłumaczeń buddyjskich Sasana.pl - wspierana przez Fundację "Theravada".

O Autorze

Sasana.pl

Strona tłumaczeń buddyjskich Sasana.pl powstała w 2007 roku. Dzięki wsparciu i pomocy wielu osób udało nam się stworzyć stronę internetową, która jest obecnie największą stroną dotyczącą buddyzmu theravady w Polsce.

W 2008 powstał kanał YouTube Sasany, typu non profit, więc bez reklam (tak samo jak strona), na którym zamieszczane są materiały umożliwiające poznawanie buddyzmu, takie jak wykłady znanych nauczycieli czy buddyjskie filmy dokumentalne.

W 2013 roku założyliśmy Fundację „Theravada”, która wydaje książki na papierze i rozdaje je w ramach projektu „Dhamma-dana”. Oprócz tego zorganizowaliśmy kilka odosobnień medytacyjnych z różnymi mnichami, mniej i bardziej znanymi, jak też wspieraliśmy powstawanie w kilku miastach Polski grup medytacyjnych, które co tydzień siadają do wspólnej medytacji. Fundacja „Theravada” zajmuje się głównie wydawaniem książek i organizowaniem odosobnień, więc wszelkie wpływające tam dotacje przeznaczane są na te szczytne cele.

Zbiórka ta jest przede wszystkim po to, by wynagradzać lektorów, którzy podkładają głosy pod wykłady Ajahna Brahma i innych nauczycieli buddyjskich. Oprócz tego również po to, by móc przygotowywać podcasty i audiobooki z kolekcji książek Sasany, które są przetłumaczone na polski i tylko czekają, żeby je przeczytać, nagrać i opublikować.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem