Strefa Patrona:

23

patronów

630 zł

miesięcznie

5480 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
84
miesięczne wsparcie
102
liczba patronów

  SasanaPL to kanał youtube, na którym publikujemy tłumaczenia filmów i wykładów nauczycieli buddyzmu Theravady. Strona-matka to portal tłumaczeń buddyjskich Sasana.pl - wspierana przez Fundację "Theravada".

ZOSTAŃ PATRONEM

Posty

Klasztor Bodhinyana, Perth, Australia [LEKTOR PL]
autor: SasanaPL
2 tygodnie temu
Krótki film prezentujący klasztor Bodhinyana, w którym Ajahn Brahm i pozostali mnisi z Buddyjskiego Towarzystwa Zachodniej Australii przebywają, medytują i spotykają się ze świeckimi gośćmi. W tym krótkim reportażu zobaczyć można między innymi wnętrze słynnej jaskini Ajahna Brahma, czy widok z drona na cały klasztor.
Darmowy!
Brak komentarzy
Mr. T's Quest / Wyprawa pana T. [FULL MOVIE / CAŁY FILM - NAPISY PL + ANG]
autor: SasanaPL
1 miesiąc temu
Film dokumentujący wyprawę pana T., który pragnie spędzić resztę życia nieopodal rzeki Mekong, na północnym wschodzie Tajlandii. Podczas tej pełnej przygód podróży, w towarzystwie jednoosobowej ekipy filmowej, ma wypełnić się jego przeznaczenie.
Darmowy!
Brak komentarzy
Spokój to najwyższe szczęście - Ajahn Brahm [LEKTOR PL]
autor: SasanaPL
3 miesiące temu
Dzięki szczodrości jednego z darczyńców Sasany, który zasponsorował nagranie lektora możecie teraz posłuchać Ajahna Brahma w polskim wykonaniu. Jak mówi Dhammapada, "dar Dhammy przewyższa wszystkie inne dary", więc zapraszamy do korzystania, ale też współdzielenia się z innymi, którzy być może potrzebują odrobiny dobrej Nauki. Na stronie Sasany obie wersje obok siebie, z napisami i z lektorem, link do strony w opisie filmu.
Darmowy!
Brak komentarzy
Podstawy budyzmu - Theravāda
autor: SasanaPL
3 miesiące temu
Na stronie patronite.pl gdzie zbierane jest wsparcie dla kanału Sasany, obiecane były krótkie filmowe hasła encyklopedyczne o buddyzmie. Zapraszamy więc na pierwszy wykład z serii "Podstawy buddyzmu", z miłymi dla oka obrazami, z polskim lektorem i Tajskimi widokami. Pierwszy film wyjaśniający czym jest Theravāda. Jeśli chciałbyś zasugerować temat kolejnego filmu, napisz proponowane hasło, najlepiej słowo pāḷijskie, w komentarzu do filmu.
Darmowy!
Brak komentarzy
Brak lęku - Ajahn Brahm [LEKTOR PL]
autor: SasanaPL
4 miesiące temu
Lektorowanie czyli podkładanie głosu pod film to coś, co od pewnego czasu robimy metodą chałupniczą. Powoli stajemy się w tym coraz lepsi, aczkolwiek nie jest to jeszcze profesjonalne wykonanie, bo też nie jesteśmy profesjonalistami. Natomiast ogromne dzięki należą się lektorce Uli oraz jej koordynatorce, Alicji, być może w przyszłości usłyszycie jeszcze o nich i ich projektach. Dajcie znać jak wam się podoba. Wolimy komentarze pod filmem na youtubie, no i bądźcie delikatni, żeby nie podcinać dziewczynom skrzydeł
Darmowy!
Brak komentarzy
Tashi i mnich - film z polskim lektorem
autor: SasanaPL
5 miesięcy temu
Premiera polska filmu dokumentalnego "Tashi i mnich". Obraz zdobył wiele nagród w konkursach filmowych, w tym nagrodę Emmy w 2016 roku. Lobsang Phuntsok, mnich buddyjski, przeszedł pod przewodnictwem Jego Świętobliwości Dalai Lamy trening, dzięki któremu mógł dzielić się naukami buddyzmu tybetańskiego z ludźmi z Zachodu. W 2006 roku poczuł, że musi porzucić dotychczasowe życie jako przewodnik duchowy w Stanach Zjednoczonych i powrócił do miejsca swego urodzenia, mając marzenie, by móc ratować niechciane dzieci.
Darmowy!
Brak komentarzy
Medytacja miłującej dobroci - Ajahn Brahm [LEKTOR PL]
autor: SasanaPL
6 miesięcy temu
Wykład Ajahna Brahma z polską lektorką. Enjoy!
Darmowy!
Brak komentarzy
Medytacja prowadzona - (według sutty Ānāpānasati + metta)
autor: SasanaPL
7 miesięcy temu
Drugie podejście do medytacji prowadzonej, nagrane nieco lepszym mikrofonem. Na podstronie Sasany jest też tekst (transkrypcja) tego co mówione, jak też kilka linków co warto przeczytać przed medytacją.
Darmowy!
Brak komentarzy