Schrony w Łodzi- przewodnik online

W Patronite od 12.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Mam na imię Mariusz i jestem prekursorem turystyki online w zakresie obrony cywilnej a w szczególności schronów w Łodzi. Na stronie SchronywLodzi.pl udostępniam ponad 600 ciekawych miejsc oraz staram się łączyć historię z rzeczywistością w prosty, przyjazny sposób.

O Autorze

Cześć,

bardzo mi miło, że zajrzałeś na mój profil, gdzie mam nadzieję więcej dowiesz się o mnie i tym co robię.

Będę bardzo wdzięczny jeśli wesprzesz mnie w działaniach, które sprawiają mi radość i spełnienie siebie.

Mam na imię Mariusz, mieszkam w Łodzi i odkąd pamiętam interesuję się historią tego miasta.

Robię co mogę, by w moim mieście mieszkało się choć trochę lepiej i wygodniej.

 


 

Od wielu lat jestem członkiem Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Łodzi i jednym z moich sukcesów jest doprowadzenie do wpisania do gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków zapomnianego i zdewastowanego cmentarza ewangelickiego z XIX w. w Łodzi. 

Jeśli chcesz zobaczyć drogę przekształcenia terenu zdewastowanego w zabytek, kliknij TU


 

Ogólnie, w sercu mam dbanie o zabytki, o nasze dziedzictwo- zależmy mi na tym i jest to dla mnie ważne w życiu.

Staram się dokumentować to co zostało i piętnować złe rzeczy.

 


 

Założyciel Rowerowej Łodzi, nieformalnej grupy propagującej rower jako ekologiczny środek transportu miejskiego. Domenę przekazałem później Fundacji Fenomen, która do dnia dzisiejszego kontynuuje działania promocji i upowszechniania roweru do przemieszczania się.

 

 


 

Jestem współorganizatorem dwóch ogólnopolskich seminariów “Cmentarze, milczący świadkowie historii” dotyczących opuszczonych i zapomnianych cmentarzy ewangelickich w województwie łódzkim

(2017 i 2018).


 

Społecznik, przez stronę internetową na FB  i działania prowadzone na rzecz społeczności lokalnej, skupiam się na podnoszeniu jakości życia mieszkańców dzielnicy Widzew- Wschód.


 

Jestem założycielem i prekursorem turystyki online w zakresie dawnej obrony cywilnej a w szczególności schronów i ukryć, które znajdują i znajdowały się w Łodzi.

Temat na tyle mnie pochłonął i zainteresował, że stworzyłem stronę Schrony w Łodzi przybliżającą mieszkańcom działania obrony cywilnej i propagującą wiedzę historyczną z zakresu II wojny światowej i okresu “zimnej wojny”.


A teraz do sedna ;) Dlaczego tu jestem i dlaczego cieszę się, że Ty tu jesteś.

Jeśli podoba ci się to co robię, czyli pokazuje miejsca w Łodzi od innej strony- niedostępne dla większości, miejsca historyczne, zapomniane, niekiedy tajne.

Wesprzyj mnie.

Jeśli chciałbyś pomóc w tworzeniu portalu, który mieści się na stronie https://schronywlodzi.pl/

Wesprzyj mnie.

Jakiego wsparcia potrzeba?

 

Ciepłego słowa 😉 Napisz w komentarzu, że podoba Ci się to co znajdujesz na stronie- będzie to dla mnie bardzo miłe i będzie oznaczało, że jest ktoś kto to czyta i docenia.

Jeśli masz ciekawe informacje do przekazania, którymi można uzupełnić stronę- napisz

Jeśli znasz ciekawe miejsca związane ze schronami, ukryciami czy urbexem i uważasz, że powinny znaleźć się na stronie- napisz. Chciałbym, aby informacje które zbierane są od wielu lat były aktualizowane i uzupełniane o nowe fakty i miejsca.

Jeśli znasz się na na montowaniu krótkich filmów, lubisz to robić, jesteś kreatywny i masz głowę pełną pomysłów- napisz

Niestety prowadzenie strony wiąże się z wydatkami na opłacenie hostingu, opłacenie adresu https://schronywlodzi.pl/, opłacenie praw do zdjęć, oraz niektórych treści.

Jeśli masz wolne środki i chciałbyś/ chciałabyś wesprzeć pracę którą można oglądać na stronie, na youtubie, na instagramie, na facebooku – wesprzyj

Dziękujemy za każde wsparcie i ciekawą informację.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent