Fundacja SejmLog

W Patronite od 27.12.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3176

Liczba Patronów: 3068

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
10 736 łącznie
Uważamy, że potrzebna jest nowa jakość w podejściu mediów do polityki. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom
tych, którzy interesują się polityką i są jednocześnie zmęczeni stylem jej uprawiania w Polsce.

O Autorze

Witając Was na stronie Patronite serwisu społecznościowego SejmLog, chcielibyśmy przedstawić się i wyjaśnić motywy leżące u podstaw jego tworzenia.

 

 

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą młodych i ambitnych ludzi z wieloletnim doświadczeniem zarówno w mediach społecznościowych jak i mediach tradycyjnych.

Od dłuższego czasu jako SejmLog działamy w serwisie społecznościowym Facebook, gdzie transmitujemy na żywo posiedzenia Sejmu, komisji sejmowych i wszelkiego rodzaju wydarzeń politycznych. Nasze transmisje dotarły już do kilku milionów odbiorców.

W ramach projektu SejmLog, w marcu 2017 roku oddaliśmy w Państwa ręce pierwszą (w wersji beta nie zawierającej jeszcze wszystkich planowanych funkcji) wersję modułu Wizytówek Poselskich dostępnego pod adresem www.profile.sejmlog.pl

Dość zastanawiania się czy pojawiające się w Internecie screeny wpisów posłów i posłanek są prawdziwe, czy spreparowane – dzięki temu modułowi macie Państwo pewność, że dany wpis pochodzi ze zweryfikowanego profilu. Już teraz możecie Państwo zapoznać się z podstawowymi informacjami o posłach i posłankach oraz śledzić ich aktywność w serwisach społecznościowych. Moduł zamierzamy rozwijać w kolejnych etapach dodając między innymi możliwość wyboru śledzonych profili, informacje o obecnościach, głosowaniach danego Posła czy Posłanki i dziesiątki informacji ułatwiających Państwu decyzję podczas kolejnych wyborów.

 

Z powyższych powodów mocno liczymy na to, że trafiliście tu, ponieważ dobrze znacie Państwo naszą markę i przekonała Was nasza dotychczasowa ciężka i rzetelna praca. Zapewniamy jednak, że będziemy ciężko pracować na zaufanie również tych z Państwa, którzy o inicjatywie SejmLog usłyszeli dopiero teraz.

 

DLACZEGO SEJMLOG?

Uważamy przede wszystkim, że potrzebna jest nowa jakość w podejściu do polityki. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy interesują się polityką i są jednocześnie zmęczeni stylem jej uprawiania w Polsce. Działając oddolnie, budujemy zestaw narzędzi pozwalających każdej osobie zainteresowanej polityką na świadome i samodzielne jej obserwowanie oraz współuczestniczenie w niej.

Jesteśmy przekonani, że naród polski nie ustępuje dojrzałością polityczną innym narodom europejskim. Polacy zasługują na posiadanie istotnego wpływu na decyzje polityczne, niewyrażającego się jedynie poprzez oddanie głosu w kolejnych wyborach. Kieruje nami idea zachowania wysokiego poziomu dyskusji oraz otwarcia na uczestnictwo w niej osób reprezentujących różne środowiska.

SejmLog pozwoli na społeczną kontrolę polityków, a dla nich samych będzie narzędziem umożliwiającym skuteczny kontakt z wyborcami, których świadomość polityczną wspierać będzie szereg funkcjonalności serwisu. Nasza inicjatywa będzie więc miała istotny wpływ na budowę społeczeństwa obywatelskiego.

 

CO JUŻ ZROBILIŚMY?

W ramach naszych dotychczasowych działań wielokrotnie gościliśmy w Sejmie rozmawiając z politykami wszystkich ugrupowań. Zostaliśmy ciepło przyjęci, uzyskaliśmy zapewnienia wsparcia i zrozumienia dla naszej idei płynące ze wszystkich stron sceny politycznej. Spotkaliśmy się również z sejmowymi informatykami i uzyskaliśmy od nich gwarancję współpracy oraz udostępnienia nam wszelkiej pomocy potrzebnej do zapewnienia pełnego oraz jednocześnie łatwego dostępu do posiadanych przez Sejm materiałów.

W celu umożliwienia rozwoju SejmLoga oraz zachowania naszych standardów – czyli pełnej transparentności finansów oraz poszanowania dla osób nas wspierających - we wrześniu 2016 roku założyliśmy Fundację SejmLog. Przez cały okres jej działania na bieżąco informujemy o wpływach oraz kosztach poniesionych przez Fundację.

Jak już wspominaliśmy oddaliśmy do Państwa użytku pierwszą odsłonę modułu Wizytówek Poselskich i prowadzimy w miarę możliwości dalsze prace programistyczne.

 

CO CHCEMY ZROBIĆ TERAZ?

Sercem docelowego SejmLoga będzie serwis społecznościowy skupiający ludzi o różnych poglądach – będący miejscem konstruktywnej dyskusji, wymiany informacji, czy też aktywnych kontaktów pomiędzy wyborcami i politykami. Jednak SejmLog to nie tylko serwis społecznościowy – budując to narzędzie pragniemy umożliwić Państwu dostęp do wiarygodnej i sprawdzonej informacji. W tym celu tworzymy SejmLog Media, składające się z telewizji internetowej oraz serwisu informacyjnego. To właśnie na ich realizację i stałe rozwijanie uruchamiamy konto w serwisie Patronite.

O tym jak ważne dla nas jest rzetelne informowanie, bez manipulacji i mówienia odbiorcy co ma na dany temat myśleć, niech świadczą dziesiątki pozytywnych ocen, które nam Państwo zostawiliście. Wasze rekomendacje potwierdzają, że obraliśmy dobrą drogę. Liczymy, że Państwa wsparcie poprzez serwis Patronite pozwoli nam zapewnić środki finansowe potrzebne na dostarczenie stałych i wysokiej jakości materiałów, na które składały się będą zarówno relacje z Sejmu, wywiady z politykami i komentatorami oraz nasze autorskie programy.

 

DO CZEGO DĄŻYMY?

SejmLog wyposażymy w wiele autorskich rozwiązań. Każdy użytkownik będzie samodzielnie pracować na własną renomę, budowaną (między innymi) poprzez aktywne uczestnictwo w życiu portalu. Renomę można będzie budować zarówno pod swoim nazwiskiem, jak również pseudonimem. SejmLoga odróżni od innych portali społecznościowych rzetelny sposób administrowania. Będzie to miejsce swobodnej wymiany opinii, z moderatorami dbającymi o wysoki poziom satysfakcji użytkowników – bez manipulacji, bez cenzury.

Moderatorami będą ci użytkownicy, którzy poprzez swoje uczestnictwo w serwisie zapracują na odpowiedni do pełnienia tej funkcji poziom Renomy. Wraz z tym zaszczytem związana będzie również odpowiedzialność – na SejmLogu nie będzie miejsca na anonimowe decyzje i kary powołujące się na niejasne „standardy społeczności”, decyzje moderatorów będą transparentne dla użytkowników, będzie się można od nich odwołać, a odwołania będą rozpatrywane przez moderatorów wyższego poziomu. Analogicznie, funkcje te pełnić będą osoby, które uzyskały jeszcze wyższą renomę. Ich działania także będą transparentne.

W naszej opinii renoma, jej widoczne przypisanie do każdego konta oraz wysokiej jakości algorytmy z nią związane pozwolą użytkownikom serwisu w prosty sposób zdecydować, którzy rozmówcy zasługują na dyskusję i poświęcenie swojego cennego czasu. Pozwoli to na poprawę jakości debaty i eliminację problemów obecnie odrzucających i zniechęcających Polaków do rozmów o polityce – wszechobecnych w Internecie wpisów i komentarzy, których jedynym celem jest antagonizowanie odbiorców i destrukcja konstruktywnej dyskusji.

Oczywiście algorytmy renomy będziemy ciągle testować i rozwijać, aby osiągnąć pewność, że spełniają swoje założenia i nie dojdzie do żadnych nadużyć. Nasze cele w tym kontekście są jasno sprecyzowane.

 

JAK SIĘ FINANSUJEMY?

Warto podkreślić, że jest inicjatywa SejmLog finansowana jest poprzez dobrowolne wpłaty osób widzących wartość projektu aspirującego do miana pierwszego polskiego portalu społecznościowego zajmującego się polityką. Zebraliśmy ambitny zespół i spędziliśmy wiele miesięcy dokładnie planując to przedsięwzięcie. SejmLog będzie systematycznie rozwijany, a nowe funkcjonalności i narzędzia dodawane zostaną w ramach starannie zaplanowanych etapów.

Obecnie osoby związane z organizacją i prowadzeniem projektu swoją pracę wykonują w ramach wolnego czasu, a Fundacja SejmLog ani złotówki nie przeznaczyła na wynagrodzenia. Wszystkie środki pozostałe po opłaceniu kosztów stałych fundacji (wynajem biura, koszty księgowe, utrzymanie serwerów, domen, poczty itp.) przeznaczamy na działalność statutową. Zapewniamy pełną transparentność finansów i szacunek dla każdej złotówki, którą nam Państwo powierzacie.

Informacje o naszym koncie bankowym, Dotpay itp znajdziecie Państwo pod adresem www.sejmlog.pl w sekcji wsparcie.

 

Mamy wiele pomysłów i zapału, lecz potrzebujemy Państwa pomocy. To właśnie Państwo odegracie najważniejszą rolę, dzięki której powstanie SejmLog. Aby projekt zakończył się sukcesem, potrzebne są środki finansowe oraz wsparcie merytoryczne. Wszystkim tym, którzy już nas wsparli serdecznie dziękujemy! Nie byłoby nas dziś tutaj, gdyby nie Państwa dotychczasowe wsparcie!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dawid Urbański
Dawid Urbański
Próg: 10 zł
Jakub Nowosielski
Jakub Nowosielski
Próg: 3 zł
Arkadiusz Kulbacki
Arkadiusz Kulbacki
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Rafał Siemianowski
Rafał Siemianowski
Próg: 20 zł