Avatar użytkownika

Fundacja SejmLog

1
patron
10 
miesięcznie
10 886 
łącznie
1
patron
10 zł 10 886 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Jeśli kiedykolwiek narzekałeś na jakość dyskusji politycznej i mediów, potraktuj te 3 złote jako comiesięczną inwestycję w ich poprawę.
10 zł miesięcznie
Witamy na pokładzie SejmLoga!

Liczymy, że trafiłeś / trafiłaś tu, ponieważ śledzisz i znasz naszą działalność, a także wierzysz w przyświecającą nam ideę na tyle, aby obdarować nas najmniejszym możliwym banknotem lub jego ekwiwalentem w monetach ? A może dopiero niedawno dowiedziałeś / dowiedziałaś się o SejmLogu, ale i tak chcesz nas wesprzeć?

Niezależnie od Twojej motywacji, serdecznie dziękujemy i obiecujemy, że dobrze wykorzystamy każdą kwotę! W zamian za Twoje wsparcie umieścimy Cię w specjalnym dziale z podziękowaniami!
20 zł miesięcznie
Wspierając SejmLog Media, przyczyniasz się do powstania portalu oferującego sprawdzone i rzetelne informacje oraz ciekawą publicystykę w wykonaniu wielu aktywnych uczestników świata polityki. Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść Twoich oczekiwań!

Ofiarowując nam równowartość dwóch kaw miesięcznie wyrażoną w złotówkach, umieścimy Cię w specjalnym dziale z podziękowaniami, a także, jeśli zechcesz dodamy Cię do specjalnej, zamkniętej grupy na jednym z popularniejszych portali społecznościowych, abyś mógł / mogła być na bieżąco z naszymi planami!
50 zł miesięcznie
50 złotych to już konkretne, stałe wsparcie z Twojej strony, które znacznie ułatwi nam realizację projektu. Bardzo doceniamy Twoje zaangażowanie i okazaną wiarę w powodzenie naszej wspólnej inicjatywy!

W związku z tym, chcielibyśmy odwdzięczyć się nie tylko nagrodami zawartymi we wcześniejszych progach, ale także specjalnym, nie oferowanym nigdzie indziej upominkiem – wyjątkowym kubkiem SejmLoga, który z pewnością umili niejeden poranek czy to w domu, czy w pracy.
100 zł miesięcznie
Chcesz wspomóc nas „stówką”? Jesteś WIELKI lub WSPANIAŁA! To duże wsparcie, na które zasłużyć można jedynie ciężką pracą z naszej strony. 100 złotych miesięcznie pozwoli nam, przykładowo, pokryć w dużym stopniu koszty księgowości lub opłaty związane z biurem czy zakupem materiałów.

W zamian za tak duże wsparcie, otrzymasz wszystkie nagrody przewidziane w poprzednich progach, ale nie tylko. Dodatkowo, odwdzięczymy się okolicznościowym kontem w docelowym portalu SejmLog, które podkreśli Twój wkład w rozwój portalu.
200 zł miesięcznie
WOW! 200 złotych miesięcznie to bardzo duża kwota. Podziwiamy osoby takie jak Ty – mające wiarę w ideę oraz entuzjazm zupełnie obcych sobie ludzi, dzielących jednak wspólne z Twoimi cele. Tak duża hojność zasługuje na wyjątkowe podziękowanie.

Otrzymasz od nas wszystkie nagrody z poprzednich progów, ale również niezwykłą okazję, by razem z nami udać się do Sejmu RP i obejrzeć prace naszego zespołu, a może nawet współtworzyć jeden z materiałów? Serdecznie i z całego serca, DZIĘKUJEMY!
500 zł miesięcznie
Nie mamy słów, by opisać nasz podziw. Należysz do grona osób wielkiego charakteru i ducha. Oferując nam tak wysokie wsparcie, poświęcasz godziny własnej pracy by wesprzeć zespół obcych ludzi w tworzeniu rzetelnego, wolnego od manipulacji portalu informacyjnego.

Nie bądźmy więc obcy! Otrzymasz wszystkie nagrody z powyższych progów, a Twoje specjalne konto na docelowym portalu otrzyma status „Fundatora” – osoby, której wsparcie było kluczowe w powstaniu portalu. Będziesz również regularnie zapraszany / zapraszana na spotkania zespołu!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja SejmLog w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Uważamy, że potrzebna jest nowa jakość w podejściu mediów do polityki. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom
tych, którzy interesują się polityką i są jednocześnie zmęczeni stylem jej uprawiania w Polsce.

Witając Was na stronie Patronite serwisu społecznościowego SejmLog, chcielibyśmy przedstawić się i wyjaśnić motywy leżące u podstaw jego tworzenia.

 

 

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą młodych i ambitnych ludzi z wieloletnim doświadczeniem zarówno w mediach społecznościowych jak i mediach tradycyjnych.

Od dłuższego czasu jako SejmLog działamy w serwisie społecznościowym Facebook, gdzie transmitujemy na żywo posiedzenia Sejmu, komisji sejmowych i wszelkiego rodzaju wydarzeń politycznych. Nasze transmisje dotarły już do kilku milionów odbiorców.

W ramach projektu SejmLog, w marcu 2017 roku oddaliśmy w Państwa ręce pierwszą (w wersji beta nie zawierającej jeszcze wszystkich planowanych funkcji) wersję modułu Wizytówek Poselskich dostępnego pod adresem www.profile.sejmlog.pl

Dość zastanawiania się czy pojawiające się w Internecie screeny wpisów posłów i posłanek są prawdziwe, czy spreparowane – dzięki temu modułowi macie Państwo pewność, że dany wpis pochodzi ze zweryfikowanego profilu. Już teraz możecie Państwo zapoznać się z podstawowymi informacjami o posłach i posłankach oraz śledzić ich aktywność w serwisach społecznościowych. Moduł zamierzamy rozwijać w kolejnych etapach dodając między innymi możliwość wyboru śledzonych profili, informacje o obecnościach, głosowaniach danego Posła czy Posłanki i dziesiątki informacji ułatwiających Państwu decyzję podczas kolejnych wyborów.

 

Z powyższych powodów mocno liczymy na to, że trafiliście tu, ponieważ dobrze znacie Państwo naszą markę i przekonała Was nasza dotychczasowa ciężka i rzetelna praca. Zapewniamy jednak, że będziemy ciężko pracować na zaufanie również tych z Państwa, którzy o inicjatywie SejmLog usłyszeli dopiero teraz.

 

DLACZEGO SEJMLOG?

Uważamy przede wszystkim, że potrzebna jest nowa jakość w podejściu do polityki. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy interesują się polityką i są jednocześnie zmęczeni stylem jej uprawiania w Polsce. Działając oddolnie, budujemy zestaw narzędzi pozwalających każdej osobie zainteresowanej polityką na świadome i samodzielne jej obserwowanie oraz współuczestniczenie w niej.

Jesteśmy przekonani, że naród polski nie ustępuje dojrzałością polityczną innym narodom europejskim. Polacy zasługują na posiadanie istotnego wpływu na decyzje polityczne, niewyrażającego się jedynie poprzez oddanie głosu w kolejnych wyborach. Kieruje nami idea zachowania wysokiego poziomu dyskusji oraz otwarcia na uczestnictwo w niej osób reprezentujących różne środowiska.

SejmLog pozwoli na społeczną kontrolę polityków, a dla nich samych będzie narzędziem umożliwiającym skuteczny kontakt z wyborcami, których świadomość polityczną wspierać będzie szereg funkcjonalności serwisu. Nasza inicjatywa będzie więc miała istotny wpływ na budowę społeczeństwa obywatelskiego.

 

CO JUŻ ZROBILIŚMY?

W ramach naszych dotychczasowych działań wielokrotnie gościliśmy w Sejmie rozmawiając z politykami wszystkich ugrupowań. Zostaliśmy ciepło przyjęci, uzyskaliśmy zapewnienia wsparcia i zrozumienia dla naszej idei płynące ze wszystkich stron sceny politycznej. Spotkaliśmy się również z sejmowymi informatykami i uzyskaliśmy od nich gwarancję współpracy oraz udostępnienia nam wszelkiej pomocy potrzebnej do zapewnienia pełnego oraz jednocześnie łatwego dostępu do posiadanych przez Sejm materiałów.

W celu umożliwienia rozwoju SejmLoga oraz zachowania naszych standardów – czyli pełnej transparentności finansów oraz poszanowania dla osób nas wspierających - we wrześniu 2016 roku założyliśmy Fundację SejmLog. Przez cały okres jej działania na bieżąco informujemy o wpływach oraz kosztach poniesionych przez Fundację.

Jak już wspominaliśmy oddaliśmy do Państwa użytku pierwszą odsłonę modułu Wizytówek Poselskich i prowadzimy w miarę możliwości dalsze prace programistyczne.

 

CO CHCEMY ZROBIĆ TERAZ?

Sercem docelowego SejmLoga będzie serwis społecznościowy skupiający ludzi o różnych poglądach – będący miejscem konstruktywnej dyskusji, wymiany informacji, czy też aktywnych kontaktów pomiędzy wyborcami i politykami. Jednak SejmLog to nie tylko serwis społecznościowy – budując to narzędzie pragniemy umożliwić Państwu dostęp do wiarygodnej i sprawdzonej informacji. W tym celu tworzymy SejmLog Media, składające się z telewizji internetowej oraz serwisu informacyjnego. To właśnie na ich realizację i stałe rozwijanie uruchamiamy konto w serwisie Patronite.

O tym jak ważne dla nas jest rzetelne informowanie, bez manipulacji i mówienia odbiorcy co ma na dany temat myśleć, niech świadczą dziesiątki pozytywnych ocen, które nam Państwo zostawiliście. Wasze rekomendacje potwierdzają, że obraliśmy dobrą drogę. Liczymy, że Państwa wsparcie poprzez serwis Patronite pozwoli nam zapewnić środki finansowe potrzebne na dostarczenie stałych i wysokiej jakości materiałów, na które składały się będą zarówno relacje z Sejmu, wywiady z politykami i komentatorami oraz nasze autorskie programy.

 

DO CZEGO DĄŻYMY?

SejmLog wyposażymy w wiele autorskich rozwiązań. Każdy użytkownik będzie samodzielnie pracować na własną renomę, budowaną (między innymi) poprzez aktywne uczestnictwo w życiu portalu. Renomę można będzie budować zarówno pod swoim nazwiskiem, jak również pseudonimem. SejmLoga odróżni od innych portali społecznościowych rzetelny sposób administrowania. Będzie to miejsce swobodnej wymiany opinii, z moderatorami dbającymi o wysoki poziom satysfakcji użytkowników – bez manipulacji, bez cenzury.

Moderatorami będą ci użytkownicy, którzy poprzez swoje uczestnictwo w serwisie zapracują na odpowiedni do pełnienia tej funkcji poziom Renomy. Wraz z tym zaszczytem związana będzie również odpowiedzialność – na SejmLogu nie będzie miejsca na anonimowe decyzje i kary powołujące się na niejasne „standardy społeczności”, decyzje moderatorów będą transparentne dla użytkowników, będzie się można od nich odwołać, a odwołania będą rozpatrywane przez moderatorów wyższego poziomu. Analogicznie, funkcje te pełnić będą osoby, które uzyskały jeszcze wyższą renomę. Ich działania także będą transparentne.

W naszej opinii renoma, jej widoczne przypisanie do każdego konta oraz wysokiej jakości algorytmy z nią związane pozwolą użytkownikom serwisu w prosty sposób zdecydować, którzy rozmówcy zasługują na dyskusję i poświęcenie swojego cennego czasu. Pozwoli to na poprawę jakości debaty i eliminację problemów obecnie odrzucających i zniechęcających Polaków do rozmów o polityce – wszechobecnych w Internecie wpisów i komentarzy, których jedynym celem jest antagonizowanie odbiorców i destrukcja konstruktywnej dyskusji.

Oczywiście algorytmy renomy będziemy ciągle testować i rozwijać, aby osiągnąć pewność, że spełniają swoje założenia i nie dojdzie do żadnych nadużyć. Nasze cele w tym kontekście są jasno sprecyzowane.

 

JAK SIĘ FINANSUJEMY?

Warto podkreślić, że jest inicjatywa SejmLog finansowana jest poprzez dobrowolne wpłaty osób widzących wartość projektu aspirującego do miana pierwszego polskiego portalu społecznościowego zajmującego się polityką. Zebraliśmy ambitny zespół i spędziliśmy wiele miesięcy dokładnie planując to przedsięwzięcie. SejmLog będzie systematycznie rozwijany, a nowe funkcjonalności i narzędzia dodawane zostaną w ramach starannie zaplanowanych etapów.

Obecnie osoby związane z organizacją i prowadzeniem projektu swoją pracę wykonują w ramach wolnego czasu, a Fundacja SejmLog ani złotówki nie przeznaczyła na wynagrodzenia. Wszystkie środki pozostałe po opłaceniu kosztów stałych fundacji (wynajem biura, koszty księgowe, utrzymanie serwerów, domen, poczty itp.) przeznaczamy na działalność statutową. Zapewniamy pełną transparentność finansów i szacunek dla każdej złotówki, którą nam Państwo powierzacie.

Informacje o naszym koncie bankowym, Dotpay itp znajdziecie Państwo pod adresem www.sejmlog.pl w sekcji wsparcie.

 

Mamy wiele pomysłów i zapału, lecz potrzebujemy Państwa pomocy. To właśnie Państwo odegracie najważniejszą rolę, dzięki której powstanie SejmLog. Aby projekt zakończył się sukcesem, potrzebne są środki finansowe oraz wsparcie merytoryczne. Wszystkim tym, którzy już nas wsparli serdecznie dziękujemy! Nie byłoby nas dziś tutaj, gdyby nie Państwa dotychczasowe wsparcie!

Cele Autora

SejmLog Informacje
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 990 zł brakuje
1%
Stworzymy portal informacyjny, za pomocą którego dostarczać będziemy aktualne i rzetelne informacje. Wychodzimy z założenia, że obecnie brakuje mediów, którym leży na sercu realizacja prawdziwej misji bez aktywnego wchodzenia w spór polityczny i opowiadania się po jednej ze stron.

Jeśli czujesz się zmęczony poziomem obecnej debaty publicznej, nie jesteś w stanie zweryfikować autentyczności przekazywanych codziennie newsów i czujesz, że możesz być manipulowany przez media, to SejmLog jest właśnie dla Ciebie.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.
SejmLog TV
  • 8 000 zł miesięcznie
  • 7 990 zł brakuje
0%
Jak zapewne się domyślasz, środki przeznaczymy nie tylko na prace naszych dziennikarzy, lecz również na zakup niezbędnego nam sprzętu (kamery, wynajem studia) oraz na uruchomienie działu SejmLog TV - będziemy w nim mogli kontynuować prowadzenie transmisji na żywo z obrad Sejmu, Senatu, Komisji Sejmowych oraz tworzyć autorskie programy i wywiady zarówno w Sejmie, jak i w naszym studiu telewizyjnym.

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Chcesz wiedzieć, co myślą na dany temat politycy, publicyści? Chcesz mieć dostęp do wysokiej jakości wywiadów z naszymi parlamentarzystami i uczestnikami sceny politycznej? Chcesz wiedzieć, czy informacja krążąca po sieci jest prawdziwa? Stworzymy dla Ciebie SejmLog TV – wyjątkową telewizję informacyjną, dzięki której będziesz na bieżąco z polityką i w ramach której zaprezentujemy całe spektrum opinii z róznych stron sceny politycznej.

Wyjątkowe audycje, wyjątkowi goście, nowe oblicze telewizji informacyjnej.
Dalsze prace programistyczne nad portalem społecznościowym
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 14 990 zł brakuje
0%
SejmLog to nie tylko telewizja, czy portal informacyjny. Naszym głównym celem jest stworzenie i zintegrowanie zbioru profesjonalnych narzędzi. Narzędzi pomagających użytkownikowi zainteresowanemu polityką w zorganizowaniu swojego własnego i w pełni przez niego konfigurowalnego środowiska opiniotwórczego. Wszystko co potrzebne w jednym miejscu.

Najważniejszym działem (modułem) SejmLoga, będzie portal społecznościowy, który stanie się platformą spinającą pozostałe użyteczne moduły.  Wśród tych, którymi zajmiemy się w najbliższym czasie po uruchomieniu możliwości zakładania kont przez użytkowników, znajdują się moduły petycji i sondaży. Dzięki petycjom będzie można utworzyć i promować ważne kampanie społeczne, bądź polityczne,  natomiast moduł sondaży umożliwi przeprowadzanie w pełni rzetelnych, wiarygodnych i reprezentatywnych sondaży związanych z życiem politycznym w Polsce. 

Pod adresem www.profile.sejmlog.pl działa pierwszą wersja działu Wizytówek Poselskich. Możesz tam śledzić informacje na temat swojego ulubionego Posła czy Posłanki. Po uruchomieniu funkcji społecznościowych sam zdecydujesz, których z nich chciałbyś obserwować na jednej ze swoich tablic w SejmLogu.

Twoje wsparcie pomoże nam stworzyć i rozwinąć te oraz wiele innych narzędzi!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja SejmLog już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dawid Urbański
Dawid Urbański
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.