Sophie Szklarska

W Patronite od 21.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 680

Liczba Patronów: 1865

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
640 miesięcznie
4 100 łącznie
Sophie Szklarska to młoda artystka i producentka z Warszawy. Wszystko w swoich produkcjach robi i wymyśla sama (można ją spokojnie nazwać muzyczną Zosią samosią), od napisania słów (zarówno w języku angielskim jak i w polskim), melodii, zrobienia aranżu po wokal i chórki.

O Autorze

Fot. Anita Wąsik

 

Kim ty w ogóle jesteś...?


 

Cześć,

Jestem Zosia mam 21 lat i tworzę projekt muzyczny Sophie Szklarska. Swoją przygodę z produkcją muzyczną rozpoczęłam około półtora roku temu, w Warszawskiej Akademii Dźwięku. Od tamtej pory nie ma w moim życiu dnia bez muzyki.


 

W co Ty grasz?

 

Nie za bardzo lubię odpowiadać na pytanie jaki gatunek muzyki tworzę. A to jest zwykle pierwsze pytanie, które ludzie zadają. Nie lubię na nie odpowiadać, ponieważ zawarcie swojej twórczości w gatunkach muzycznych powoduje nałożenie ram, zasad i z góry narzuca wyobrażenie o mojej muzyce, a wrzucanie jej w koszyk tworzy pewne ograniczenia. Dlatego mogę odpowiedzieć, że tworzę muzykę taką, jaką lubię i jaka gra we mnie samej, nie nadając jej etykiet i nazw, które ograniczałyby moją wizję. Jeżeli musiałabym się określić to najbliżej mojej twórczości jest do muzyki elektronicznej.


 

Jak Ty to robisz?

 

Wszystko co możecie usłyszeć w mojej muzyce jest wytworem mojego umysłu, śmieję się, że jestem muzyczną Zosią Samosią :) 

Do swoich utworów sama:

- tworzę muzykę

- robię aranże

- piszę słowa

- oraz nagrywam wokal i chórki.

Jestem żeglarzem, sterem i okrętem na tym statku. :)


 

Gadasz, gadasz, a gdzie ta muzyka?

 

O tutaj:

Niemiłość, pierwszy numer w mojej autorskiej kolekcji, który jest mocno ironiczny i wręcz prześmiewczy. 

Chciałam poruszyć w nim temat braku życzliwości człowieka do człowieka. Dlaczego utrudniamy sobie wzajemnie życia? Dlaczego traktujemy kogoś z góry lub wylewamy na niego swoje negatywne emocje, kiedy on nie ma z nimi nic wspólnego? Dlaczego nie ma w nas zrozumienia i tolerancji? 

Pytań tego typu mam mnóstwo. Wiem, że emocje to trudna i złożona sprawa, ale dlatego właśnie powinniśmy się nimi zaopiekować, pochylić się nad nimi i spróbować je zrozumieć. 

 

 

 

 

 

 

Ulubiona to utwór, który mocno nawiązuje do mojego pierwszego singla To me i mam tu na myśli zarówno warstwę tekstową, jak i muzyczną. Powracam w nim do szybszego i bardziej energetycznego bitu, odchodząc od melancholijnych klimatów prezentowanych w Mętliku i W Domyśle. Jeśli zaś chodzi o przekaz znowu mamy do czynienia ze swoistym dialogiem odbywającym się wewnątrz mojej głowy. Chyba po prostu lubię ze sobą rozmawiać, może w ten sposób łatwiej jest poznać siebie samą.

Do singla został także zrealizowany klimatyczny wideoklip za którego powstaniem stoi Dominika Cierplikowska / graficzka i projektantka działająca na polskim i skandynawskim rynku.

W jej pracach widać mocny wpływ sztuki północny, a klip dla Sophie Szklarskiej inspirowany jest atmosferą skandynawskich seriali kryminalnych.

 

 

 

Singiel "W domyśle", który premierę miał 16.07.2021 r. Jest to pierwszy numer, który wydałam wraz z teledyskiem zrobionym przez znakomita ekipę Wojtka Białego i Adę Bykowską z Sukubizm Studio.

 

 

Singiel "To me" miał swoja premierę 07.05.2021 r. na antenie Radia 357 w audycji red. Piotra Stelmacha "Głośni jak miłość". Bardzo miło wspominam te chwilę, ponieważ miałam okazję, w audycji na żywo powiedzieć kilka słów o sobie, mojej historii i oczywiście swojej muzyce.  

Po co to wszystko?

Wszystko co robię, robię sama. Nie stoją za mną ani duże, ani małe wytwórnie. Nie mam dystrybutorów z dojściami do wpływowych ludzi w branży. Nie mam umów z agencją PR. 

Koszty produkowania muzyki na profesjonalnym poziomie są ogromne, nie mówiąc już o nagrywaniu wideoklipów, sesjach okładkowych do singli etc.

Dlatego jeżeli podoba Ci się to co robię i chciał(a)byś więcej to zapraszam do wsparcia :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Robert Piotr Młynarczyk
Robert Piotr Młynarczyk
Próg: 40 zł
Mantis Kozlowski
Mantis Kozlowski
Próg: 500 zł
Anita i Andrzej Szklarscy
Anita i Andrzej Szklarscy
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 500 zł