W Patronite od 05.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 719

Liczba Patronów: 418

Zostań Patronem
Kup na prezent
43 patronów
620 miesięcznie
24 930 łącznie
Pisanie książek i opowiadań to moja pasja. Jestem miłośnikiem kultury Internetu i wierzę, że dzięki sieci możemy tworzyć niespotykane dotychczas społeczeństwa. Wszystkie moje opublikowane prace można znaleźć na stronie https://storyyelling.pl

O Autorze

Nazywam się Maciej Głowacki: pisarz, memiarz, psycholog z wykształcenia. Moją największą pasją jest pisanie książek i opowiadań, którymi chciałbym się dzielić z innymi. W swoich pracach staram się łączyć przystępną formę oraz refleksje na temat najważniejszych elementów ludzkiego życia: jak tworzymy społeczeństwa, skąd bierze się kultura i jak budowana jest cywilizacja.

Wiedząc, że proces wydawniczy w Polsce nakłada pewne ograniczenia, dotyczące kontaktu autora z odbiorcami, jak i samej treści prac, zdecydowałem się stworzyć swoją stronę internetową:

https://storyyelling.pl

Udostępniłem swoje gotowe prace do pobrania w formie e-booków, by móc podzielić się z innymi swoją twórczością. Był to bardzo ryzykowny ruch, ponieważ wydawnictwa nie zgadzają się na sprzedaż książek, które już zostały opublikowane i są dostępne. Mimo tego uznałem, że wolę wpierw pokazać ludziom co mam do zaoferowania i pozwolić im na przeczytanie wszystkiego od początku do końca, niż próbować ich przekonać do ryzykowania swoim zaufaniem.

Zyskałem w ten sposób grono czytelników, którzy mogą w czasie rzeczywistym śledzić postępy wszystkich prac oraz realnie wpływać na ostateczny kształt książek i opowiadań. Jest to szczególnie istotne w przypadku literatury, gdzie zazwyczaj kontakt między autorem a odbiorcą odbywa się już po fakcie dokonanym i nie ma przełożenia na decyzje pisarza.

Prowadzenie własnego Patronite pozwoli mi na dalsze finansowanie swoich działań oraz bliższy i bardziej przejrzysty kontakt z czytelnikami, którzy będą mogli w większym stopniu wpływać na to, jaką treść zobaczą na stronie i czego oczekują w przyszłości.

Dziękuję za dotychczasowe wsparcie i liczę na to, że razem stworzymy inicjatywę, która zainspiruje ludzi do czytania, pisania oraz refleksji o rzeczach, o których miło pomarzyć albo strach pomyśleć.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michal Misztal
Michal Misztal
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Tomasz  Kisiel
Tomasz Kisiel
Próg: 10 zł
Rynn Rysuje
Rynn Rysuje
Próg: 5 zł
Emil Jankowski
Emil Jankowski
Próg: 10 zł
Etman
Etman
Próg: 5 zł