Strata Czasu

W Patronite od 04.03.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 690

Liczba Patronów: 809

Zostań Patronem
Kup na prezent
21 patronów
765 miesięcznie
27 726 łącznie
Kim jesteśmy? Najaktywniejszym polskim Discordem. 600 tys wiadomości miesięcznie i żywa 25-tysięczna społeczność - robi wrażenie?

Mamy prosty cel. Chcemy żebyś miał co robić w domu po powrocie z pracy czy szkoły! Eventy, turnieje, konkursy, rozmowy, akcje charytatywne i zloty - to my w pigułce.

O Autorze

Fakty są mocniejsze niż słowa. Dlatego wejdź na nasz serwer na Discordzie jeśli chcesz na żywo przekonać się dlaczego warto postawić na nasze community. Jeżeli po 24 godzinach nie będziesz czuł, że to miejsce właśnie dla Ciebie, to gwarantujemy Ci zwrot Straconego Czasu! :)

 

Najaktywniejszy Discord w Polsce

To co wyróżnia nasz serwer na tle innych jest fakt, że jesteśmy prawdopodobnie najaktywniejszym serwerem Discorda w Polsce. 

Członkowie Straty piszą na serwerze ponad milion wiadomości tekstowych każdego miesiąca, a także spędzają codziennie setki godzin na kanałach głosowych. Wiele serwerów próbowało przebić nasze statystyki - żadnemu na razie się nie udało.

 

Troszkę historii

Mimo, że nasza prawie 20-tysięczna społeczność od ponad 4 lat działa na wielu polach, m.in Facebooku, Instagramie czy YouTubie, to od zawsze byliśmy i jesteśmy community przede wszystkim obecnym na Discordzie. Serwer został założony w sierpniu 2016 roku, początkowo jako niewielka grupa graczy skupionych wokół gier strategicznych.

Szybko jednak rozrośliśmy się. Na początku w stronę szeroko rozumianego gamingu, a potem w stronę cech społecznościowych. Każdy kolejny miesiąc przynosił setki nowych osób, dziesiątki niepowtarzalnych zainteresowań i historii, które nowi członkowie przynieśli ze sobą oraz mnóstwo nowych znajomości nie tylko w Internecie.

Dlatego jeszcze w 2017 roku zostaliśmy serwerem społecznościowym. Takim odpowiednikiem Facebooka, ale na Discordzie - miejscem w którym osoby w każdym wieku i o każdych poglądach mogą w przyjaznej atmosferze rozmawiać, bawić się i zawierać nowe znajomości.

 

Multitematyczny?

Co to oznacza? Multitematyczność Straty oznacza tylko tyle (lub aż tyle), że można u nas porozmawiać na dosłownie każdy temat. Uwierz nam, jesteśmy na to przygotowani.

 • Interesujesz się piłką nożną? Mamy kanał dla fanów sportu.
 • A może polityką? Znajdziesz kanał od polityki.
 • Uwielbiasz seriale i filmy na Netflixie? Możesz o nich porozmawiać. 
 • Lubisz anime i mangę? Na Stracie znajdziesz kanał także i od tego.
 • Kochasz kwiaty i roślinki? Dobra wiadomość: jest od tego kanał.
 • Programujesz? Lubisz technologię? Od tego również znajdziesz kanał.
 • Coś innego? Zaskocz nas Kocie!
  ​​​​​​

Oczywiście każdy taki kanał jest prywatny - oznacza to, że jeżeli nie lubisz np. anime czy sportu, to nie musisz się martwić: nie zobaczysz kanałów, które dotyczą tych tematów!

A oto nasza maskotka: Bruno! Prawda, że majestatyczny?

 

Eventy - coś co Cię zainteresuje

Kolejną rzeczą, która nas wyróżnia jest ogrom eventów, które codziennie organizujemy.

Tygodniowo robimy na serwerze nawet kilkanaście różnorakich eventów. Mamy karaoke na którym możesz zaśpiewać przy obecności 50 czy nawet 60 osób, kalambury dla fanów zgadywanek, maratony filmowe na których oglądamy wspólnie filmy i seriale, państwa-miasta, quizy czy czytanie opowiadań.

 

To oczywiście tylko niektóre z nich. Jest ich więcej! Nasz cel jest prosty: dostarczyć quality rozrywkę Nam i Wam, w czasie wolnym po pracy czy szkole!

 

Zloty, spotkania, konwenty

Nie działamy tylko na Discordzie i social mediach. Już ponad 20 razy nasi członkowie spotkali się na żywo na oficjalnych zlotach. Pierwszy raz w Poznaniu w lipcu 2018 roku.

26-28 kwietnia zorganizowaliśmy II Poznański Zlot Straty Czasu - serię kilku spotkań dla członków naszego serwera w trakcie trwania Pyrkonu. Łącznie w Zlocie wzięły udział 42 osoby, z czego w trakcie największego spotkania - 35 osób ze Straty Czasu. Było to największe wydarzenie związane z polskim Discordem jakie miało do tej pory miejsce.

5 sierpnia 2021 roku odbyło się największe spotkanie w 5-letniej historii naszego serwera. W Katowicach spotkało się wówczas aż 47 osób ze Straty Czasu.

Ale to nie wszystko! W planach mamy o wiele więcej spotkań w największych miastach w Polsce, oczywiście gdy tylko minie pandemia i zostaną zniesione obostrzenia. Jak na razie nasze zloty odbyły się w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Toruniu, Elblągu i (nieoficjalnie) w Kielcach. 

 

Charytatywnie i społecznie

Działamy też charytatywnie. W ciągu ostatnich kilku lat promowaliśmy kilkanaście internetowych zbiórek pieniędzy dla potrzebujących, głównie z pomagam.pl i siepomaga.pl.

Pomagaliśmy również uczniom biorącym udział w konkursie Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz w zbiórce krwi.

W grudniu 2018 roku wzięliśmy czynny udział w akcji Mafia dla Psa przekazując w trakcie specjalnej akcji na serwerze 120 złotych na poczet zbiórki. Zwycięzca aukcji otrzymał od nas specjalnego mystery boxa!

We wrześniu 2019 roku zebraliśmy jako serwer 800 złotych w akcji pomocy dla małej Julci.

W grudniu 2020 roku zebraliśmy natomiast 1080 złotych dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krakowie

 

Zainteresowaliśmy Cię?

Dotarłeś aż na sam dół naszego profilu? No nieźle. Czy czujesz, że nasz serwer to społeczność do której chciałbyś dołączyć? Jeśli tak, to chętnie przyjmiemy Cię do naszego skromnego grona!

Bierz ciepłą herbatę w dłoń, przykryj się ciepłym kocykiem i usiądź razem z nami na jednym z voicechatów lub kanałów tekstowych Straty Czasu! Ale najpierw kliknij w ten link i dołącz na nasz serwer Discord: http://discord.gg/strataczasu


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Devilso
Devilso
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Maks Mrożek
Maks Mrożek
Próg: 25 zł