Szepty Lasu

W Patronite od 19.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2403

Liczba Patronów: 2870

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
50 miesięcznie
2 170 łącznie
Szepty Lasu" film twórców wielokrotnie nagradzanego filmu "Z NURTEM ŻYCIA". To ekscytująca podróż w dziewicze zakątki magicznego świata pełnego tajemnic unikalnego Babiogórskiego Parku Narodowego.

O Autorze

 

Jesteśmy reżyserami i producentami filmów przyrodniczych i dokumentalnych. Pasjonatami, którzy swojej pracy poświęcają się bez reszty. Artystami, dla których film to nie tylko medium do komunikacji, ale w szczególności narzędzie do pobudzania u ludzi wrażliwości i zachwytu na otaczające nas piękno. Twórcami obsypanego nagrodami filmu pt. „Z nurtem życia”. 

  

To tenże film pt. „Z nurtem życia, dla nas debiutancki średniometrażowy projekt, który w dniu 22 kwietnia 2017 roku (Światowy Dzień Ziemi) miał swoją premierę w kinach w całej Polsce. To właśnie nim przetarliśmy szalki a Polskie kina usłyszały o rodzimych realizacjach. Dziś jest to najwyżej oceniona polska produkcja przyrodniczo -dokumentalna. Film został zauważony przez największe rozgłośnie radiowe i telewizyjne, przez gazety i portale internetowe które poświęciły mu wiele uwagi: National Geographic Polska, Newsweek, TVP, Polskie Radio,  Radio Kraków.

                          Zainteresowanie filmem przeszło nasze najśmielsze wyobrażenie.

eniony


 

O NAS

    KRZYSZTOF SARAPATA   

       PRODUCENT / SCENARIUSZ / REŻYSERIA

Mam ponad 15-letnie doświadczenie w dziedzinie filmowania, reżyserii, edycji i udźwiękowieniu filmów.

Jako mały chłopiec zawsze marzyłem by zostać ornitologiem, jednak moje losy potoczyły się w zupełnie innym kierunku. Dziś pasję do przyrody ukazuję przy pomocy zdjęć i filmu. Realizując różnego rodzaju dokumenty, wplatam w nie wszechobecną naturę. W swoich filmach staram się uchwycić i przekazać emocje, drobne gesty. Praca we własnym studio filmowym dała mi duże doświadczenie w dziedzinie realizacji dźwięku, dzięki czemu spełniam swoją drugą pasję. Jakość obrazu w połączeniu z dźwiękiem zawsze była moją mocna stroną.

Natura w moim mniemaniu to wszystko to, co nas otacza. Deszcz, wiatr, zapach, dźwięki... jest tuż na wyciągnięcie ręki.  Nie trzeba jechać do Białowieży, czy na wielkie rozlewiska Parku Narodowego Ujście Warty by zobaczyć płochliwe ssaki, czy rzadkie ptaki. Mam nadzieję, że będziesz cieszyć się nią tak jak ja. Wystarczy tylko chwycić płaszcz  i wyjść na zewnątrz. To wszystko czeka na Ciebie.

                     

     TOMASZ KOTAŚ                    

         PRODUCENT / SCENARIUSZ / REŻYSERIA 

Jestem wnukiem leśniczego. Już od najmłodszych lat podglądałem przyrodę. Artystyczna dusza oraz zamiłowanie do zatrzymywania ulotnych chwil, czy to na płótnie, papierze czy kliszy została we mnie do dziś.  Aparat stał się moim najlepszym przyjacielem w podróży i życiu codziennym a to co było na początku pasją z czasem przeobraziło się w sposób na życie. Uwielbiam krajobrazy, szerokie i wąskie plany, gdzie kompozycja i kolor tworzą harmonie.

Nowatorskie podejście do pracy, zaangażowanie w każdy realizowany projekt oraz obiektywizm w podejmowanych decyzjach to moje mocne strony.

Wraz z Krzysztofem w 2014 zrealizowali film turystyczny dla miasta Wadowic pt: „Od świtu do zmierzchu”, gdzie na Międzynarodowym Festiwalu FilmAT zajęli II miejsce w kategorii „Najlepszy Film Turystyczny 2015”.

Każdy film dla mnie jest emocjonalną podróżą prowadzącą widza poprzez zaplanowaną historię. Ukazuje coś co na co dzień jest niedostrzegalne. Każdy aspekt filmowej realizacji od pierwszych ujęć po montaż, udźwiękowienie czy koloryzację powoduje, że film zapada na długo w pamięci widza.


 

O FILMIE

                                 www.szepty-lasu.pl

 

Za pomocą obrazów, narracji, dźwięków i muzyki chcemy zabrać widza w sentymentalną, emocjonalną podróż.

Film przyrodniczo dokumentalny „Szepty Lasu” to ekscytująca podróż w dziewicze zakątki magicznego świata pełnego tajemnic skrywanych w korze wiekowych drzew, miękkości wilgotnego mchu, szemrzącym, chłodnym strumieniu, czy pomrukach dzikich zwierząt. To opowieść widziana oczami wyjątkowych mieszkańców unikalnego Babiogórskiego Parku Narodowego – niedźwiedzia, rysia i wilka, których losy splatają się na górskim szlaku. Poznamy ich w sytuacjach  stawiania czoła codziennymi trudnościom związanym z przetrwaniem i wychowaniem młodych, podporządkowanym cykliczności pór roku. Historia opowiedziana obrazem, dźwiękiem i muzyką. 

 

 

 

 

 

 

 

Głosem Krystyny Czubówny opowiedzą nam swoje niesamowite, pełne emocji historie na tle przepięknego, obfitującego w różnorodne gatunki flory i fauny miejsca – pradawnego, baśniowego, starego lasu.

 

 

Wyobraź sobie piękną, tętniącą życiem krainę, w której bujna roślinność wybucha feerią odcieni zieleni każdej wiosny, jaskrawiąc się aż do jesieni. Przestrzeń, na której niezliczona ilość gatunków zwierząt, w tym ptaków i owadów, znalazła swoje bezpieczne miejsce. Swój dom. Wyobraź sobie miękkość futer, odurzający zapach wilgotnej łąki i mchu, trzepot pierzastych skrzydeł, melodyjne bzyczenie, miłosne pieśni podczas godów, radosny świergot, trel i szczebiot. I gwiżdżący wiatr zaplątany w źdźbła szumiących traw ogrzanych słońcem. Wyobraź sobie Życie.

Podczas realizacji zdjęć chcemy uchwycić jak najwięcej piękna i różnorodności naszych rodzimych terenów Małopolski. Zamykamy w kadrach „rdzennych mieszkańców Babiogórskiego Parku Narodowego”. Tworzymy pamiątkę dla przyszłych pokoleń, jak również wspomnienie dla znających i odwiedzających te urokliwe i pełne rozmaitych gatunków flory i fauny miejsca.

 

MISJA

Nasze jest piękne - Polska rodzima przyroda

Kultura oglądania filmów zagranicznych na ekranach Polskich kin jest duża. Widzowie mają ogrom tytułów, które corocznie pojawiają się dominując repertuary kinowe formami filmów fabularnych, sensacyjnych animowanych i innych. Za granicami naszego Kraju (Czechy, Słowacja, Francja, Niemcy i wiele innych) oprócz repertuaru w/w gatunków filmu mają możliwość obejrzenia swoich rodzimych produkcji filmów dokumentalno-przyrodniczych. Zauważyliśmy, że spośród wszystkich wizualnych form przekazu jakie kino Polskie jest w stanie widzowi zaoferować, brakuje filmów z gatunku dokumentalno-przyrodniczego. Brakuje narzędzia wizualnego, dopasowanego do najmłodszego widza, które było by przygotowane tak by sformułowania w nim zawarte były zrozumiałe i stanowiły kapsułę wiedzy. Przygotowania takiego filmu, to idealne narzędzie do wszczepiania od najmłodszych lat świadomości proekologicznej jednocześnie podnosząc poziom wiedzy widza. 

 

FAKTY

Życie to ciągła walka z czasem...

Od samego początku, odkąd tylko zaczęliśmy rozmawiać o filmie wiedzieliśmy, że przedsięwzięcie będzie ogromne i trudne. To nas jednak nie zniechęciło i trwamy przy swoim do tej pory. Każdy rok realizacji zapewne będzie odkrywał nowe tajemnice Babiogórskich Lasów. Ich flora i fauna z każdą kolejną porą roku będzie inna, a każdy dzień spędzony w terenie zaowocuje nowymi kadrami i nowym spojrzeniem, czasem nawet na te same miejsca.

W ciągu pięciu lat będziemy musieli zmierzyć się z wieloma trudnościami, jakie rodzi realizacja ujęć z udziałem natury i jej mieszkańców. Przede wszystkim musimy poświęcić ogromną ilości czasu. Setki godzin spędzić na przygotowaniu i poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na dane kadry. Nie mając żadnej biblioteki dźwięków, każdy musimy nagrać osobno. Dużo czasu zabierze nam również gromadzenie odpowiedniego sprzętu, który zagwarantuje nam możliwie najlepsze kadry a i nie sprawi trudności w różnych warunkach klimatycznych. Cały materiał, filmowy zarejestrowany zostanie w formacie RAW, dzięki temu zabiegowi, jego edycja  będzie pracochłonna ale wpłynie na doskonałe odwzorowanie klimatu i barw.

NASZ ZESPÓŁ 

Scenariusz: Krzysztof Sarapata, Tomasz Kotaś

Reżyseria: Krzysztof Sarapata, Tomasz Kotaś

Zdjęcia: Krzysztof Sarapata, Tomasz Kotaś

Muzyka: Marek Kubik

Sound Designer: Marcin Pawlukiewicz

Tekst: Urszula Garncarz

Realizowany od: 2020

Oryginalna wersja: Polska

 

POSŁUCHAJ NAS

Od samego początku wspiera nas oficjalny patron medialny RADIO KRAKÓW. To tam możecie usłyszeć leśne historie do czego serdecznie zapraszamy

https://www.radiokrakow.pl/audycje/rozmowy-przed-hejnalem/krzysztof-sarapatatomasz-kotas-moze-uda-sie-sfilmowac-rysia/

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta Jabłońska
Marta Jabłońska
Próg: 50 zł
Ryszard Kuryjański
Ryszard Kuryjański
Próg: 50 zł
Szepty Lasu
Szepty Lasu
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł