Sztuka Nieznana

W Patronite od 19.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2518

Liczba Patronów: 2273

Zostań Patronem
1 patron
10 miesięcznie
20 łącznie
Na stronie prezentuję mniej znane dzieła sztuki z przeróżnych stylów, okresów i miejsc.

O Autorze

Witam wszystkich wielbicieli Sztuki! Nazywam się Daniel. Od najmłodszych lat pasjonuje mnie szeroko pojęta sztuka - jej różne oblicza, definicje, sposoby oddziaływania na nasze umysły i serca. Interesuje mnie także to, jak odbieramy sztukę i czemu uznajemy konkretnych artystów i dzieła za "ważne". Życie w czasach internetu pozwala nam jak nigdy poszerzyć nasze horyzonty i odkryć inne punkty widzenia. Jednak przy nadmiarze obowiązków i niedoborze czasu niezbyt często mamy szansę samemu poszukiwać tego co dla nas wartościowe.

W tym celu stworzyłem Sztukę Nieznaną.

 

Niewielu z nas regularnie odwiedza muzea czy galerie sztuki. Nie mamy czasu, pieniędzy ani sił; okres pandemii również utrudnił kontakt z kulturą w "realu". Przeciętnie spędzamy jednak około dwóch godzin dziennie na przeglądaniu mediów społecznościowych. Ułamek tego czasu moglibyśmy zainwestować w obcowanie ze sztuką, choćby w tak skromnej formie. Mam nadzieję, że ten krótki kontakt z wyjątkowym dziełem może kogoś skłonić do nieco innego spojrzenia na otaczający go świat lub przemyślenia własnych poglądów.

 

Aby przedstawić Sztukę Nieznaną jak największej ilości osób będziemy jednak potrzebowali wsparcia. Dzięki Patronite każdy z Was może mieć wpływ na wygląd i rozwój strony, oraz zostać mecenasem Sztuki. Dziękuję za każdą pomoc.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika