Fundacja Sztuka Wolności

W Patronite od 26.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
690 łącznie

Działania na rzecz wolności, równości, godności jednostki

5 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

5 000 zł

brakuje

Nasze cele to produkcja i postprodukcja filmów do kanału "Sztuka Wolności" na YT, dostępnych także na naszym fanpage'a na Fb, wraz z ich transkrypcją – np. dla osób niesłyszących i niedosłyszących, ale także dla osób, które z jakiegoś powodu nie korzystają z dźwięku.

Kanał ma dwie playlisty. Pierwsza to cykl rozmów Wolno(ść), gdzie poruszane są tematy wokół szeroko pojętej wolności - także wbrew oczekiwaniom społeczeństwa czy rodziny. Dotąd dostępne są rozmowy m.in. o pojęciu gender, fallocentryzmie, proaktywności, stereotypowej roli kobiet w małżeństwie, podążaniu swoją unikalną ścieżką w zgodzie ze swoim potencjałem itp. Mówimy i językiem naukowym, i językiem przystępnym dla osób, które nie mają styczności ze światem akademickim. Pragniemy być platformą dla różnych baniek społecznościowych i grup społecznych i wiemy już, że tak właśnie się dzieje.

Druga playlista to DKF w kapciach - projekt realizowany z nastolatką z Idzbarka. Olga Żmijewska i Maja Wojtczak oglądają filmy, a następnie rozmawiają o nich. Zachęcamy młodych do wypowiadania swojego zdania - w przekonaniu, że każda osoba ma do niego prawo. Chcemy, aby młodzi czuli się widzianą/słyszaną częścią społeczeństwa i w przyszłości chodzili na wybory, udzielali się. W DKF w kapciach oglądałyśmy m.in. film o nastolatce, która poddaje się aborcji, a także „Białą Wstążkę” Hanekego czy „Histerię – romantyczną historię wibratora”.

Fundacja współpracuje z profesjonalnym zespołem kreatywnym, który przygotowuje dla nas grafiki, montuje filmiki, wstawia je do mediów społecznościowych, a także dba o to, aby treści dotarły do powiększającego się grona osób. Wszystkie osoby pracujące przy naszych projektach żyją i pracują na Warmii i Mazurach. Wasze wsparcie zasili zatem nasz region i przyczyni się do wzrostu kompetencji mieszkających tu osób, w tym przede wszystkim - kobiet.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Małgosia Bąk
Małgosia Bąk
Próg: 10 zł
Tomasz Józef Taczanowski
Tomasz Józef Taczanowski
Próg: 20 zł