Telewizja Tychy

W Patronite od 22.01.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2060

Liczba Patronów: 1601

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
55 miesięcznie
3 285 łącznie
Mówić PRAWDĘ we wszystkich aspektach naszego życia i aktywności, odkłamywać i demaskować kłamstwo; od polityki, poprzez sprawy gospodarcze i techniczne (jestem inżynierem) aż po religię... A że Biblia mówi iż; "Prawdą jest Jezus" - mam dla tej Prawdy ważne miejsce w naszym przekazie medialnym

O Autorze

         Zacznijmy od tego, że nie robię z siebie celebryty internetowego - kamerę kieruję na tego kto ma coś ważnego i doniosłego do przekazania, nie koniecznie na siebie. Z założenia (i od założenia) głównym celem kanału miało być bezstronne głoszenie Ewangelii i Prawdy w internecie. Jednak dajemy też to czego ludzie zwykle poszukują w sieci; praktyczne fachowe porady dotyczące np. ekogroszku (węgla opałowego), ostrzeżenia o oszustach nagranych ukrytą kamerą (film poniżej) demaskowanie manipulacji polityków, sekciarzy religijnych, relacje z ważnych wydarzeń, sondy uliczne...

 

Nie zdecydowaliśmy się jednak na nazwę "religijną" ponieważ na kanały religijne zwykle wchodzą religijni ludzie. A przecież Dobra Nowina skierowana jest przede wszystkim do tych niereligijnych lub sceptycznych. Mamy więc kontent dla nich, ale nie unikając w tej "mieszance życia" podawania i głoszenia Prawdy, i Dobrej Nowiny.

 

        Głoszę zaś nie tylko własnymi ustami. Niech przemówią inni jeśli mają ważny przekaz - nie uważam, że ja muszę być koniecznie w centrum uwagi. Choć nie chronię obsesyjnie swego wizerunku i jeśli trzeba staję przed kamerą, nawet jeśli bywa to dla mnie ryzykowne. - W imię wolności słowa i w obronie prawdy. A mówienie Prawdy bywa ryzykowne; otrzymywałem pogróżki, hejty, wezwania przedsądowe, ostrzeżenia, zdarzało się blokowanie reportaży... Próby cenzurowania i kneblowania nie były wyjątkowe w ciągu 8 lat tej działalności.

 

        Jednak nawet jeśli będą mnie łajać za to że jestem ciemnogród "świecki" i nie mam do tego żadnego pojęcia ani prawa do głoszenia Ewangelii (bo nie jestem księdzem) albo, że ten krzyż wisi w tle mojego kadru, albo że kanał ma "świecką" nazwę, albo że mój wąs się nie podoba... itd. itp. - będę nadal płynąć pod prąd głosząc Prawdę. Hasłem mojego kanału jest: "Zawsze po stronie Prawdy". Nawet jeśli ta Prawda miałaby być dla kogoś bolesna, niewygodna... 

 

          Z powyższych powodów nie jest możliwe zarabianie na wyświetleniach YT, które często sekuje kanał blokadami monetyzacji (bo nasza niepoprawność polityczna nie jest w cenie). Chciałbym przy tej okazji rozwiać pewien bardzo popularny mit jakoby na YouTube można dobrze zarobić. - Prawda jest taka że tylko kilku twórcom w kraju udaje się utrzymać z dochodów z reklam YouTube. Nie finansuje nas też żadna władza - gdyż jesteśmy niezależni i nie podlizujemy się rządzącym z żadnej strony. Jeśli więc naszym zleceniodawcą nie będą "zwykli" klienci (jakiś Pan Szef, czy Pan Klient, albo Jaśnie Pan Polityk) tylko Wy - nasza publiczność - będziemy mogli dalej płynąć pod prąd zakłamania i głosić Prawdę. Jest to jak najbardziej wykonalne. Mało tego; jest to nie tylko wykonalne, ale życzyłbym sobie nie tylko ja; aby serwilistyczne (służalcze) media mainstreamowe miały wreszcie poważną konkurencję wspieraną przez ludzi spragnionych Prawdy. Nie chciałbym też abyście mieli poczucie, że wspieracie moje "hobby". Chcę abyście czuli, że przykładacie rękę do czegoś pożytecznego i ważnego czym jest nasz kanał i połączony z kanałem Telefon Zaufania.

 

        Pozbawieni innego wsparcia finansowego musimy więc liczyć na hojność darczyńców na portalu Patronite. Jeśli uznasz, iż to co robię jest pożyteczne dla społeczeństwa - proszę o wsparcie, będę wdzięczny także za modlitwę, co mówię otwarcie - bo nie wstydzę się swej wiary. Pomimo płynięcia pod prąd, i przedzierania przez internet z bagażem wieku, który nie sprzyja popularności w sieci zdominowanej przez młodych - popularność kanału (tylko z pozoru lokalnego) jest oszałamiająca - także biorąc pod uwagę jego nazwę. Ponad 18 tys. subskrybentów, 10 mln odtworzeń (a za chwilę te dane będą już nie aktualne).

Podsumowując: tematycznie sięgamy problemów dotyczących każdego. Choć zaczynaliśmy skromnie od Tychów popularność zaskoczyła nas samych:  średnio kilkadziesiąt tysięcy wejść na film, mnóstwo komentarzy... Powstają (nie bez trudu) kolejne serie tematyczne, też poradnikowe... Nie mogę też zapomnieć o...opiece prawnej:  jeśli mówimy o tym o czym inni boją się mówić musimy być przygotowani na ataki, które w przeszłości już się zdarzały.

Wiem, że to co mówię jest bardzo często niepopularne, niepoprawne politycznie, pod prąd tego świata, ale nie przestanę tego mówić po to aby zyskać na popularności, którą można by przełożyć na dochód.  Są rzeczy ważniejsze od pieniędzy i popularności.

              I na koniec - dla Patronów;  pokazuję przykładowy wygląd czołówki końcowej każdego reportażu, filmu zrealizowanego w okresie jego patronowania.   Oczywiście,  jeśli Patron nie chce ujawniać swego nazwiska - nie jest to obowiązkowe;  proszę tylko aby mnie poinformował o tym w mailu.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tempelton Peck
Tempelton Peck
Próg: 5 zł
BIUROTECH  Ilona Drzazga
BIUROTECH Ilona Drzazga
Próg: 5 zł
Artur Krupinski
Artur Krupinski
Próg: 20 zł
Juliusz Monkosa
Juliusz Monkosa
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Michał Kincer
Michał Kincer
Próg: 10 zł