To Jakiś Kosmos!

W Patronite od 09.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 810

Liczba Patronów: 743

Zostań Patronem
Kup na prezent
23 patronów
625 miesięcznie
14 645 łącznie
Cześć! Jestem Kuba Hajkuś i prowadzę na YouTube kanał popularnonaukowy. Łączę pasję z... pasją, bo jakimś dziwnym trafem udało mi się z fascynacji rakietami, technologią i grafiką komputerową ugotować zupę, którą dzisiaj nazywamy To Jakiś Kosmos!

O Autorze

Cześć!

Nazywam się Kuba Hajkuś i prowadzę na YouTube kanału popularnonaukowy To Jakiś Kosmos! Na kanale znajdziesz filmy o rakietach i komicznych technologiach, a także transmisje live ze startów rakiet orbitalnych.

Kosmicznego bakcyla łapałem sporadycznie od lat, chyba jak każdy. Wielkie wydarzenia, jak starty promów STS, albo lądowanie sondy na Marsie sprawiają, że wszyscy patrzymy tam w górę z zachwytem.

Aż przyszedł kolejny okres innowacji: SpaceX zbudował rakietę wielokrotnego użytku i prywatny statek kosmiczny, a mała firma z Nowej Zelandii, Rocket Lab wysłała na orbitę swojego niewielkiego Electrona. Od tego momentu kosmiczny bakcyl już mnie nie opuszcza. Pozbierałem zatem kilka swoich dotychczasowych pasji i połączyłem z nową. Trochę grafiki komputerowej i trochę wiedzy inżynierskiej żeby w filmach na YouTube rozpracować jak to działa.

Rakiety orbitalne, te wielkie jak Saturn V i te małe, jak Rocket 3.0 doprowadziły INŻYNIERIĘ na granicę tego, co fizycznie możliwe. Bo sprawienie, żeby COŚ (satelita, statek kosmiczny, eksperyment naukowy) z Ziemi trafiło na orbitę, albo w podróż międzyplanetarną wymaga skarbca pieniędzy, gigantycznej wiedzy inżynierskiej, jeszcze więcej kombinowania i kto wie ile szczęścia.

O tym jest kanał To Jakiś Kosmos! O pięknych, ale trudnych maszynach kosmicznych.

Zresztą oceń samodzielnie. Poniżej filmy o megarakiecie SLS (Space Launch System) oraz o najnowszej "taksówce" NASA, statku kosmicznym Starliner (konkurencie Dragona od SpaceX):

A jeśli interesuje Cię badanie wszechświata, to rzuć okiem na filmy o poszukiwaniu egzoplanet (planet pozasłonecznych) lub film o Kosmicznym Teleskopie Jamesa Webba:

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Wpadaj na serwer Discord! Rozmowy o rakietach i kosmosie toczą się tam na okrągło.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jarosław Opiła
Jarosław Opiła
Próg: 50 zł
Agata Imielińska
Agata Imielińska
Próg: 50 zł
Szymon Płotkowski
Szymon Płotkowski
Próg: 5 zł
AM Sikorska
AM Sikorska
Próg: 15 zł
Grzegorz Berkowski
Grzegorz Berkowski
Próg: 15 zł