Tsuuki

W Patronite od 20.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 589

Liczba Patronów: 189

Zostań Patronem
Kup na prezent
Wiecie, za dużo to ja w sumie nie robię, ale mam takie jedno małe hobby, któremu poświęciłem ostatnie dwa lata życia - tłumaczeniu. Tłumaczę dla was anime, ale i od ostatniego czasu donghuę chińską. Może nie jestem jedyny, ale wielu też nas nie ma :D

O Autorze

Małe co nieco o mnie :D

 

Był sobie chłopiec, który pewnego chłodnego, marcowego wieczoru oglądając anime, natrafił na ogłoszenie rekrutacyjne. Brzmiało ono: „Potrzebujemy tłumaczy!”, no więc się zgłosił. I tak, po niezliczonych godzinach mordęgi przy języku i edycji napisów, pojawiam się ja, Tsuuki! Mam na swoim koncie ponad 14 w całości przetłumaczonych serii, parę w trakcie oraz parę uzupełniających odcinków do serii, które ich potrzebowały. W sumie ponad 250 przetłumaczonych odcinków. Się nazbierało... A najlepsze jest to, że nie chciałbym na tym poprzestawać. 

Robota często łatwa nie jest, ale przyznam, że czerpię z tego olbrzymią przyjemność, zwłaszcza czytając pozytywne komentarze widzów. Dała mi szansę poprawy języka obcego, a także, co ciekawe, polskiego. (W końcu ogarnąłem interpunkcję!) Patronite'a nie zakładam po to, żeby zbić fortunę, ale dlatego, że coraz częściej pytacie się, jak mnie wesprzeć. No więc przychodzę z odpowiedzią, dzięki której może zostanę przy tłumaczeniu na dłużej :D

Możecie mnie kojarzyć z tłumaczenia takich serii jak Shen Yin Wang Zuo, Perfect World, Spare Me, Great Lord, czy Tsuki to Laika to Nosferatu! Tak więc produkcje chińskie, japońskie, 2D, 3D, a jak będzie kiedyś więcej „D”, to z waszym wsparciem może też się za to zabiorę.Jeśli się wahasz i nie wiesz jeszcze, czy chcesz zostać moim patronem, odpowiedz sobie na te pytania:
 

 1. Lubisz oglądać chińskie lub japońskie filmy animowane?
 2. Chciałbyś mieć większy dostęp do ich polskich wersji?
 3. Widziałeś wyżej wymienione serie z moim tłumaczeniem?
 4. Podobało ci się?
 5. A chcesz więcej?
 6. Czy rozwiałem twoje wątpliwości? 

 

Mam nadzieję, że pomogłem. Jeśli nie, do pytań zawsze można wrócić później :D

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika