Virtual Dream - Piotr Łój

W Patronite od 13.03.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 13

Liczba Patronów: 13

Zostań Patronem
Kup na prezent
1006 patronów
23 410 miesięcznie
609 440 łącznie

Wspólnie zabierzmy dzieci do świata bez choroby!

3 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Chore maluchy, osoby niepełnosprawne, osoby przykute do łóżka, seniorzy... Wirtualne światy dają im moc, nadzieję, uśmiech, chwilę na nabranie oddechu i siłę do dalszej walki!

Dotarłem jednak do momentu, w którym po latach pracy, nieudanych prób pozyskania stałego sponsora czy grantu i wyczerpującego samodzielnego finansowania działania fundacji poprzez nieregularnie realizowane projekty komercyjne (aby zarobić chociaż na kilka miesięcy dalszej działalności fundacji) - jest mi bardzo ciężko. Ale nie mogę przestać! Jeśli zobaczylibyście uśmiech dziecka, które może niemalże DOTKNĄĆ świata swoich marzeń, zrozumielibyście od razu dlaczego to robię...

Popełniłem błąd. Próbowałem działać sam - i dlatego zrobiłem znacznie mniej, niż mógłbym. Uświadomiłem sobie jasno, że czasem narzekam w samotności na brak wsparcia, nie dając jednocześnie innym szansy, bo mogli mi pomóc.

I dlatego - pełen obaw - zwracam się do Was z prośbą o pomoc w budowaniu misji, która stoi za VirtualDream. Jeśli tylko zdecydujecie się wesprzeć działania fundacji, jeśli zdecydujecie się pomóc - będziemy mogli razem zrobić to, o czym w pojedynkę mógłbym tylko marzyć!

Ten poziom comiesięcznego wsparcia pozwoli mi bardzo mocno ograniczyć komercyjne projekty, które obecnie finansują działalność fundacji (i moje własne życie). Dzięki temu skupię się na wizytach w szpitalach i hospicjach, sesjach z dzieciakami, dopracowywaniu wirtualnych światów i zmienianiu świata realnego!

Każda Twoja złotówka wykupuje czas, który będę mógł w 100% poświęcić na regularne sesje terapeutyczne VR - tak, żeby wprowadzać trwałe (a nie chwilowe) zmiany w życiu chorych dzieci…

Misja trwa!

5 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Jak widzicie, cele dotyczą comiesięcznego wsparcia. Moglibyśmy zorganizować pewnie jednorazową zbiórkę, ale nauczyłem się już na przykładzie grantów, współprac i jednorazowych zastrzyków finansowania, że to, czego najbardziej brakuje to REGULARNOŚĆ.

Regularność sesji, spotkań, wizyt, działań… Chodzi także o regularne przekazywanie sprzętu VR szpitalnym oddziałom, by terapia mogła trwać, nawet bez mojego udziału!

Ta regularność przekłada się na przewidywalność wpływów, co pozwala działać bardziej skutecznie, lepiej planować działania i w efekcie - mądrzej realizować pomoc.

Ten poziom wsparcia to umożliwia.

Pewnie ktoś zapyta - jakie są koszty takiej wizyty? Podstawową sprawą są gogle VR (ok. 1000 zł za sztukę). Zazwyczaj na oddziale zostawiam od jednego do trzech zestawów, ale dostałem już zapotrzebowanie np. na 10 sztuk od dziecięcego szpitala WUM. Nagranie jednego filmu, który obejrzą mali (bądź duzi) pacjenci to minimum od 5000 zł do 15000 zł - to łączne koszty czasu, sprzętu, działań operacyjnych i logistycznych. Szkolenie personelu lub nauczycieli trwa zazwyczaj jeden dzień.

Przekroczenie kwoty tego celu oznacza więcej spotkań, więcej możliwości - ale też daje nadzieję na rozwój aplikacji VR (więcej przeczytacie poniżej, w sekcji “Marzenia”) żeby niesamowite możliwości terapeutyczne tej technologii były dostępne praktycznie dla każdego! Marzę, żeby każdy szpital na świecie mógł pomagać pacjentom dzięki VR - bez mojej obecności, korzystając jedynie z ogólnodostępnego sprzętu i mądrze zaprojektowanej aplikacji. :)


Spełnione marzenie -produkcja filmu VR

10 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Ten próg to upragniony Mount Everest dla działań mojej fundacji!


Zapewni pokrycie moich miesięcznych kosztów i brak potrzeby tworzenia komercyjnych projektów (3000-4000zl)
Zaopatrzenie przynajmniej jednej placówki pomocy medycznej czy społecznej, w gogle VR (1500zl-3000zl)
Oraz spełnienie jednego marzenia dzięki poswieceniu 1-2 tygodni na wyjazdy, organizację, produkcję i post produkcję filmu VR pod konkretny temat - specjalnie dla wyjątkowego dzieciaka!

Jak wygląda spełnianie takiego konkretnego marzenia?
Zapraszam do obejrzenia materiału z Dawidem -wychowankiem domu dziecka :)
https://youtu.be/FvWzcLoRQOg

Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Józef Bu
Józef Bu
Próg: 10 zł
Ela Piętka
Ela Piętka
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Kajra  Kajrowicz
Kajra Kajrowicz
Próg: 100 zł
Gabriela Cebelińska
Gabriela Cebelińska
Próg: 10 zł