Avatar użytkownika

II Wojna Światowa w Kolorze

93
patronów
93
patronów

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Fan strony

Dziękuję Ci za Twoje wsparcie - pięć złotych to koszt małej kawy i zbicie ze mną wirtualnej piątki! Stajesz się Fanem strony II WŚ w Kolorze. Dzięki tak solidnym fundamentom ta strona żyje i rozwija się! Każda wpłata pomaga mi wzbogacać stronę i znaleźć nowe tematy. To paliwo napędzające to wszystko.
10 zł miesięcznie
Żołnierz

Dziesięć złotych - to na ogół niewiele. Mniej, niż koszt pierwszej z brzegu gazety historycznej. Dla mnie - to dużo. Dziękuję, że chcesz mnie wspomóc. Stajesz się tym samym Żołnierzem strony II WŚ w Kolorze. W zamian za wsparcie masz prawo dołączyć do zamkniętej Grupy dla Patronów, gdzie będę dzielił się różnymi ciekawostkami, recenzjami polecanych (albo i nie) filmów i książek, a także pomysłami na wpisy.
30 zł miesięcznie
Obrońca

Za 30 złotych można zjeść obiad - ale można też wesprzeć stronę historyczną. To hojny datek - stajesz się Obrońcą strony II WŚ w Kolorze, który utrzymuje mnie na linii, niczym węgierscy spadochroniarze Festung Budapest. Za takie wsparcie podziękuję Ci imiennie pod każdym wpisem na stronie. Przysługuje Ci także prawo sugerowania nowych cyklów i serii, możesz także zaproponować na Grupie dla Patronów temat wpisu, a ja pod koniec miesiąca wylosuję coś z Waszych propozycji. Jeśli wspierasz mnie dłużej, niż trzy miesiące - otrzymasz ponadto przypinkę Strony.
50 zł miesięcznie
Odwód Pancerny

To już naprawdę poważne wsparcie. Stajesz się Odwodem Pancernym strony II WŚ w Kolorze, który pozwala mi gnać naprzód niczym siłom pancernym Guderiana i Hotha pod Mińskiem. Za takie wsparcie masz prawo wybrania tematu jednego wpisu miesięcznie - a ja z pewnością go opublikuję. Otrzymasz także ode mnie DZIESIĘĆ wybranych wpisów, nieopublikowanych dotąd na stronie, a jeśli wspierasz mnie dłużej, niż trzy miesiące - upominek związany z IIWŚwK i przypinkę Strony.

* w celu odebrania nagrody proszę o kontakt przez Patronite lub stronę.
75 zł miesięcznie
Posuwasz się we wsparciu agresywnie naprzód. Jesteś prawdziwym Czerwonym Diabłem IIWŚwK. Mam wrażenie, że dzięki takim jak Ty moja Strona utrzymuje się na linii niczym brytyjscy spadochroniarze broniący się w Arnhem przed atakami II. Korpusu Pancernego SS. Za takie wsparcie masz prawo do wyboru dwóch wpisów miesięcznie, oraz do PIĘTNASTU zarchiwizowanych tekstów. Ponadto, jeśli wspierasz mnie co najmniej dwa miesiące - otrzymasz ode mnie prezent. Co to będzie? Niespodzianka, niczym 22 czerwca 1941 roku... Przysługują Ci także nagrody z poprzednich progów.
100 zł miesięcznie
Pretorianin

Jesteś prawdziwym Pretorianinem II Wojny Światowej w Kolorze, skoro zajrzałeś aż tutaj. To dla mnie zaszczyt, że mam takich Fanów. Zatem w ramach podziękowań - poza poprzednimi nagrodami - otrzymasz ode mnie DWADZIEŚCIA nieopublikowanych dotąd na stronie wpisów. Postaram się także umieścić listę takich Patronów w swojej książce. Ponadto, jeśli wspierasz mnie co najmniej dwa miesiące - otrzymasz także wybrane przeze mnie książki o II WŚ. Co to będzie? Niespodzianka, niczym 22 czerwca 1941 roku...

* w celu odebrania nagrody proszę o kontakt przez Patronite lub stronę.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora II Wojna Światowa w Kolorze w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, mam na imię Andrzej. Od 2014 roku prowadzę fanpage II Wojna Światowa w Kolorze. Jestem pasjonatem historii, publicystą i rekonstruktorem. Przez tych kilka lat udostępniłem na niej setki fotografii i przybliżyłem Wam sporo ciekawych informacji o największym konflikcie w historii.

Cześć!

Kim jestem?

Na imię mam Andrzej i mieszkam w Krakowie. Jestem zwykłym studentem, który pasjonuje się historią - zapewne Ty też, skoro odwiedziłeś mój profil. Zajmuję się też rekonstrukcją historyczną, modelarstwem, a w wolnych chwilach piszę artykuły historyczne.  II Wojną Światową zajmuję się od wielu lat. Zaczęło się gdzieś koło 2000 roku, gdy małym chłopcem będąc zaczytywałem się gazetach o lotnictwie mojego Dziadka. Mogłeś mnie minąć chwilę temu na ulicy, w bibliotece, albo w kawiarni, gdzie siedziałem z głową w książce.

Czym się zajmuję?

Od 2014 roku prowadzę na Facebooku stronę II Wojna Światowa w Kolorze.  Znajdziesz ją pod tym adresem: https://www.facebook.com/WojnawKolorze2.0/

Za pomocą kolorowych fotografii przybliżam fanom karty największego konfliktu zbrojnego w dziejach - i nie tylko. Czasem opowiem coś z innych wojen, za każdym razem starając się dobierać temat tak, by był ciekawy, a przede wszystkim - mało znany.  Z mojej strony możesz dowiedzieć się np. który niemiecki jeniec zdołał uciec z brytyjskiej niewoli, czy Francuzi naprawdę byli tchórzami, który dyktator ocalił polskich uczonych, oraz skąd wzięły się różowe czołgi na pustyni.

Dlaczego prowadzę stronę?

Stronę prowadzę całkowicie samodzielnie od siedmiu lat i cieszę się, kiedy mam grono oddanych Czytelników.

Tworząc II Wojnę Światową w Kolorze  chciałem zająć się czymś innym od dziesiątek podobnych fanpage'y na polskim Facebooku. Nie chciałem pisać o tematach popularnych i znanych. Zamiast tego skupiłem się na pisaniu o wielkich i małych historiach - a przede wszystkim - o mitach, które narosły wokół tego konfliktu. Piszę na różne tematy, od wojny w Mandżurii w 1931 r., po biografie uczestników walk. Przybliżam to, co najczęściej polskim Czytelnikom jest nieznane.

Na przestrzeni lat strona zmieniała formę wielokrotnie: ze zwykłego fanpage, gdzie lądowały różne zdjęcia powoli stawała się tym, czym jest obecnie: blogiem wypełnionym profesjonalnymi artykułami. Wypracowałem swój warsztat i styl. Z każdego tekstu jestem bardzo dumny i każdy ma solidną bibliografię - i każdy jest na swój sposób unikalny.

Czemu proszę o pomoc?

Prowadzenie profilu na Facebooku wymaga promocji i rozwoju. Pragnę, by grono Czytelników stale się zwiększało, a przy tym wpisy były rzetelne. Przygotowując każdy wpis solidnie sprawdzam dane i źródła po to, by każda notka miała wysoką wartość merytoryczną, a przede wszystkim - była ciekawa. Nie tworzę w końcu dla naukowców, tylko dla zwykłych ludzi. Dla Ciebie.

Każda wpłata na Patronite jest dla mnie ogromną motywacją do działania. Wiem, że mam grono Czytelników, którzy tak bardzo mnie cenią - i napędza mnie to do poszukiwań nowych zagadnień i rozbudowy wpisów do formy profesjonalnych artykułów.

Przygotowując wpisy, staram się o nie tylko nowe źródła wiedzy, ale także zamawiam kolorowanie zdjęć. Nie bez znaczenia jest także wykup reklam, co pozwala zwiększać zasięg postów i promować je wśród szerszego grona. W planach jest także uruchomienie kanału historycznego na YouTube, co generuje kolejne koszty. Planuję urządzić sobie własne studio nagraniowe, zatem stanąłem przed koniecznością wymiany sprzętu.

Dlaczego Patronite?

Bo tutaj zarówno twórca, jak i odbiorcy mogą się wspierać wzajemnie! Pomysł założenia konta tutaj podsunęli mi sami Fani mojej strony i wręcz domagali się, bo chcieli mnie wesprzeć.

Miło jest, kiedy ktoś docenia Twoją pracę. Nawet jeśli to tylko strona na Facebooku.

Wspomagając mnie - pomagasz szerzyć zainteresowanie historią.

Cele Autora

Niespodzianka
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 615 zł brakuje
79%
Nowy projekt IIWŚwK! Dawno temu obiecany, obecnie pomału nad nim pracuję. Dołożę wszelkich starań, by formuła moich tekstów była odtąd dla każdego.
Bieżące potrzeby
  • 1 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Dzięki takiej kwocie mogę w miesiącu opłacić koloryzację zdjęć i nowe źródła. A przede wszystkim - to zachęca mnie do tego, by dalej tworzyć. Poszerzać wiedzę zarówno własną, jak i Waszą - a przede wszystkim: być nadal obecny.

Bardzo dziękuję!
Książka
  • 2 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Stało się - tyle razy namawialiście mnie do tego, żeby napisać książkę, to wreszcie nad nią chcę usiąść. Będzie to pozycja nie dla naukowca - ale dla każdego amatora historii. Do tego potrzebny jest jednak czas, jak przede wszystkim - solidne źródła. W końcu musi być rzetelna, podparta solidną bibliografią, a przede wszystkim: CIEKAWA!

Z Waszą pomocą możemy zwiększyć świadomość ludzi i zainteresować jeszcze większe grono. Ten budżet na to pozwoli.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora II Wojna Światowa w Kolorze już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Paulina Maksymowicz
Paulina Maksymowicz
75 zł
Mariusz Misiołek
Mariusz Misiołek
50 zł
Jakub Zych
Jakub Zych
30 zł
Łukasz Karcz
Łukasz Karcz
100 zł
Łukasz Karwowski
Łukasz Karwowski
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.