Avatar użytkownika

Zazula

5
patronów
150 
miesięcznie
5 710 
łącznie
5
patronów
150 zł 5 710 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy!

Dzięki Tobie istniejemy, nagrywamy, regularnie przywracamy od zapomnienia ludowe pieśni, które będą ogólnodostępne w serwisach takich jak Youtube. Dzięki Twojemu wsparciu prowadzimy instagrama, relacjonujemy wydarzenia, szyjemy nowe stroje, popularyzujemy ludowość, która może być znowu modna (śpiewem, muzyką, strojami).

Tym samym upowszechniamy naszą wielowiekową spuściznę kulturową, zwiększamy samoświadomość społeczeństwa, łączymy pokolenia i kultury oraz zachęcamy do dialogu polsko-ukraińskiego.
20 zł miesięcznie
Dziękujemy! Dzięki Tobie możemy rozwinąć skrzydła!

Twoje imię i nazwisko (jeśli wyrazisz na to zgodę) znajdzie się w zbiorczej sekcji sponsorów w napisach końcowych naszych nowych teledysków!
50 zł miesięcznie
Dziękujemy! Dzięki Tobie możemy więcej! :D

Chcielibyśmy odwdzięczyć Ci się wszystkim, co obecne jest w niższych progach, a do tego dodać zdjęcie/plakat Zazuli z podpisami całego zespołu!
100 zł miesięcznie
Dziękujemy! Jesteś fantastyczny!

Dzięki takiemu wsparciu możemy śmiało patrzeć w przyszłość, planując wydanie płyty i rozwój zespołu o sekcję instrumentalną!

Poza tym, czym chcielibyśmy odwdzięczyć Ci się w ramach niższych progów, możesz być pewien, że gdy tylko uda nam się wydać płytę, trafi ona do Ciebie z podpisami całego zespołu!

Ponadto, podczas zagranicznych tras koncertowych możesz spodziewać się od nas miłej niespodzianki w postaci pocztówki :)
300 zł miesięcznie
Dziękujemy!

Oprócz tego, co oferujemy w niższych progach, chcielibyśmy wysłać Ci zaproszenie dla 1 wybranej przez Ciebie osoby na warsztaty tańca ludowego lub warsztaty wokalne (śpiew chóralny lub nauka śpiewu białego), które regularnie będą prowadzone w Grodzisku Mazowieckim począwszy od 2022 roku.

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów!
500 zł miesięcznie
Dziękujemy!

Oprócz tego, co oferujemy w niższych progach, chcielibyśmy wysłać Ci zaproszenie dla 2 wybranych przez Ciebie osób na warsztaty wokalne (śpiew chóralny lub nauka śpiewu białego) lub warsztaty tańca ludowego, które będą odbywały się w Grodzisku Mazowieckim począwszy od 2022 roku.

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów!
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
11 dostępnych miejsc
Dziękujemy! Jesteś naszym wyjątkowym Mecenasem. To dzięki Tobie możemy śmiało myśleć o dalszym rozwoju i realizacji wszystkich projektów.

Oprócz tego, co oferujemy w niższych progach, chcielibyśmy zaprosić Cię na spotkanie oraz za kulisy naszych przyszłych koncertów i teledysków.

Ponadto, Twoje imię i nazwisko (jeśli wyrazisz na to zgodę) znajdzie się również w specjalnie wyeksponowanym miejscu przeznaczonym na Główny Mecenat Artystyczny w napisach końcowych lub opisach wszystkich naszych produkcji.

Jeśli wybierzesz ten próg lub miałbyś ochotę wesprzeć nas inną drogą, skontaktuj się z nami! Chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach i wypracujemy inne ciekawe rozwiązania!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zazula w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy polsko-ukraińskim zespłem indie folkowym (eng. independent folk), specjalizującym się w technice śpiewu białego, łączącym tradycyjny folk z elementami współczesnych gatunków rozrywkowych, takich jak rock, funk czy muzyka elektroniczna.

Ideą, której hołduje zespół Zazula od samego początku jego istnienia jest budowanie mostów miedzy narodami polskim i ukraińskim.


W swojej twórczości sięgamy do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiąc ze wspólnoty polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego. Swoją muzyką pragniemy zachęcić do wzięcia udziału w przygodzie, jaką jest odkrywanie wielowiekowej spuścizny słowiańskich artystów ludowych. Pragniemy by nasza muzyka łączyła. 

To także osobisty hołd i praca na rzecz pamięci o pieśniach naszych przodków i wielokulturowej historii naszego kraju


W 2023 r. wydaliśmy 3 poniższe single, które są zapowiedzią aż 2 nadchodzących płyt wokalno-instrumentalnych, ludowej i autorskiej: 

 

Wszystko to było możliwe dzięki Państwa wsparciu! W połowie 2022 r. zespół powiększył się bowiem o sekcję instrumentalną, rozpoczął prace nad dwiema płytami wokalno-instrumentalnymi oraz stworzył nową stronę internetową, dzięki której mogą Państwo na bieżąco śledzić nasze projekty:

 

www.zazulaofficial.pl 
 

 

Do 2022 r. stworzyliśmy również materiał, który znajdzie się niebawem na płycie a cappella, która pojawi się jeszcze w tym roku. Nie osiadamy na laurach, cały czas tworzymy. Jeżeli podoba Ci się nasza twórczość albo chcieliby Państwo aby materiały pojawiały częściej, a płyty zostały wydane szybciej, wesprzyj naszą twórczość na Patronite. Każda złotówka się liczy!   


 

Technika białego śpiewu sięga nie tylko do korzeni wokalnego wykonawstwa prostej muzyki ludu. Jej charakter przede wszystkim pobudza pierwotne instynkty, które łączą wszystkich odbiorców w nieświadomy sposób, pozwalając na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Dlatego połączenie takiej muzyki oraz obrazu (oczywiście w sposób adekwatny do charakteru projektu), daje efekt niewspółmierny do tego jaki uzyskać można za pomocą tradycyjnych bądź rozrywkowych instrumentów muzycznych. Pomóż nam ocalić od zapomnienia pieśni przodków! 

 

Cele Autora

Ocalić od zapomnienia
 • 2 800 zł miesięcznie
 • 2 650 zł brakuje
5%
Regularne opracowywanie, nagrywanie i przywracanie wykonań tradycyjnych pieśni ludowych śpiewanych "a capella" i tym samym ocalanie ich przed zapomnieniem - średnio jeden utwór ludowy na miesiąc.

Słowem: funkcjonowanie zespołu Zazula!
Wydajemy pierwszą płytę "a capella"!
 • 3 400 zł miesięcznie
 • 3 250 zł brakuje
4%
Wydanie płyty "a capella" z kilkunastoma utworami!

Dzięki Wam odkryjemy wielowiekową spuściznę słowiańskich artystów ludowych i złożymy osobisty hołd naszym przodkom.

Dzięki Twojemu wsparciu regularnie prowadzimy portale społecznościowe (w tym kanały na Youtube i Instagramie), relacjonujemy wydarzenia, szyjemy nowe stroje, wykonujemy sesje zdjęciowe i popularyzujemy ludowość, która ponownie może być modna.
Wydajemy płytę z pełnym wsparciem instrumentalnym!
 • 6 900 zł miesięcznie
 • 6 750 zł brakuje
2%
Wydanie unikalnej płyty z pełnym wsparciem instrumentalnym, przy współudziale polskich muzyków, począwszy od 2022 roku!

Dzięki Wam wydanie tej płyty umożliwi zaprezentowanie młodym pokoleniom pełnego potencjału polskiej muzyki ludowej w nowoczesnym wydaniu.

Ale wydanie płyty to nie wszystko. Dzięki Wam do zespołu na stałe dołączą znakomici instrumentaliści. Tym samym, weźmiecie bezpośredni udział w kształtowaniu Zazuli. To dzięki Wam tworzona przez Zazulę muzyka stanie się jedynym w swoim rodzaju połączeniem historii z teraźniejszością!
Nie tylko audio!
 • 9 500 zł miesięcznie
 • 9 350 zł brakuje
1%
Realizacja teledysków do 2-3 utworów na każdą płytę, której wydanie będzie możliwe dzięki Wam! Artystyczne teledyski dałyby możliwość zaprezentowania naszej interpretacji wybranych utworów zespołu.
Stworzymy "Kanał Ludowy"!
 • 13 000 zł miesięcznie
 • 12 850 zł brakuje
1%
Utworzenie na ogólnodostępnym portalu internetowym profesjonalnego Kanału Ludowego. Przedstawimy historię, specyfikę obrzędów, charakterystykę strojów i muzykę wybranych regionów Polski i Kresów. Samych regionów nawiązujących do różnych tradycji i kultur jest w naszym kraju ponad 50, co czyni Polskę najbardziej zróżnicowanym pod tym względem krajem w Europie.

Dzięki Kanałowi Ludowemu i prezentowanym w nim treściom bezpośrednio doświadczymy różnorodności polskiej kultury ludowej pod postacią tańca, śpiewu, strojów, obrzędów, muzyki i historii oraz poznamy wielowiekową spuściznę słowiańskich artystów ludowych. Zwiększymy samoświadomość społeczeństwa, połączymy pokolenia i kultury.

Dzięki podtrzymaniu tradycji przekazywania wiedzy i utworów pochodzących z kręgów kultury folklorystycznej, wzbogaconych o elementy współczesne, dotrzemy do potencjalnych, zainteresowanych tematem, młodych adeptów i miłośników sztuki ludowej.
Stwórzmy razem Festiwal Muzyczny!
 • 25 000 zł miesięcznie
 • 24 850 zł brakuje
0%
Z takim wsparciem jesteśmy w stanie zrealizować Nasze największe marzenie - cykliczny Festiwal Muzyczny! :)

Zaprosimy znakomitych artystów, nie tylko z Polski. Wspólnie stworzymy piękne i unikatowe wydarzenie zarówno w skali kraju, jak i całej Europy.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zazula już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
10 zł
Dominik Klimowski
Dominik Klimowski
100 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.