Zew Oceanu - dookoła świata, raz jeszcze

W Patronite od 28.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 564

Liczba Patronów: 862

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
960 miesięcznie
18 240 łącznie
Nasz plan: chcemy wystartować w regatach na całym świecie, na każdym kontynencie, na każdym oceanie. Dookoła świata, raz jeszcze, na naszym jachcie Hultaju. Pokazać regatową pętlę dookoła ziemi. Zrelacjonować, udokumentować, oswoić, zachęcić i zaprosić do oceanicznego ścigania. Płyńcie z nami!

O Autorze

 Hej, tu Ania i Szymon.

Żeglujemy. Na małych i dużych jachtach. Częściej na tych mniejszych, bo można dotrzeć nimi tam, gdzie duże już nie mogą:) Rejsy dookoła świata przeplatamy spływem Wisłą. Czasem startujemy w regatach zaliczanych do „Wielkiego Szlema”, a innym razem ścigamy się na jeziorze przy domu. Kochamy to!

A to Hultaj, czyli nasz jacht typu Figaro serii One - morski, regatowy, niepohamowanie zielony:)

Szymon świat okrążył już dwa razy, w tym samotnie, non stop, czyli bez zawijania do portów na najmniejszym jachcie w historii. Od kilku sezonów startujemy w regatach w Polsce i za granicą. Teraz w parze damsko-męskiej, czyli tzw. mikście, chcemy spróbować swoich sił w regatach na całym świecie.

 Co planujemy?

Plan jest. A jak chcemy go zrealizować? Razem z Wami i, mamy nadzieję, że też dla Was. Zaczynamy od regat przez Atlantyk w maju 2022. Regaty OSTAR to najstarsza, rozgrywana od 1960 roku transoceaniczna impreza regatowa. Przeznaczona dla samotników, ma od 1981 roku swoją dwuosobową odmianę - TwoSTAR. To nasz pierwszy najbliższy cel i pierwszy krok na inny kontynent. Potem chcemy stawiać sobie kolejne cele - po mecie w Newport ruszyć wzdłuż Nowej Szkocji i rzeką św. Wawrzyńca, przez Wielkie Jeziora, ścigać się na Jeziorze Michigan? Ruszyć na południe, może przez Karaiby, żeby wystartować w Caribbean 600 czy Heineken Regatta? I dalej, dookoła Hornu, przez wyspy Pacyfiku. Skoro Pacyfik to regaty Trans-Pac z Los Angeles na Hawaje. Później do Seattle, na start Race to Alaska. A dalej…. jest wiele opcji. Prawie na każdym kontynencie są mniej lub bardziej znane regaty.

 Co proponujemy?

Chcemy nie tylko wrzucać relacje z rejsu i poszczególnych regat. Planujemy jak najszerzej dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami. Tymi kluczowymi do prowadzenia jachtu na dość różnorodnych akwenach i tymi związanymi z przygotowaniami jachtu do podróży i regat:

 • ile potrzeba środków, żeby kupić i przygotować jacht do takiego stylu żeglowania?
 • jak przygotować jacht , żeby sprawdzał się zarówno w regatach jak i w dalekich oceanicznych podróżach?
 • jakie problemy i sytuacje mogą zaskoczyć po drodze, na granicach?
 • gdzie można się zatrzymać i jak to zrobić kiedy nie ma portów? jak się przygotować do długich przelotów przez ocean?
 • jaki mamy sprzęt i jak się naprawdę sprawdza (testy na żywych organizmach, nie róbcie tego w domu!;)?
 • jak najbezpieczniej robić siku na bujającej łódce? jak trochę mniej się bać sytuacji ekstremalnych, np. takich, w których ciało nas nie słucha?
 • czy da się zrobić "Wielkiego Żeglarskiego Szlema" i wystartować w regatach na każdym kontynencie?*

Przygotujemy dla Was materiały na naszej stronie, nagramy filmy-poradniki na nasz kanał YT. Może w końcu napiszemy książkę? ;)

Może ktoś z Was będzie chciał do nas dołączyć? Na regaty, oceaniczny pasaż lub po prostu pobujać się niespiesznie między rajskimi wysepkami. Zdecydowaliśmy, że, poza wszystkimi podarunkami opisanymi w progach, raz w roku, na sylwestra, wylosujemy wśród wszystkich naszych Patronów (nie ważne jaką kwotą zostaliśmy wsparci!) jedną osobę, która przyjedzie do nas zupełnie za darmo w jakieś miejsce na świecie, żeby spędzić dobry czas. Druga osoba zostanie wylosowana spośród najhojniejszych w skali całego roku Patronów - liczy się suma kwot, więc wcale jest powiedziane, że to będzie osoba z najwyższego progu. Co myślicie?:)

(* A jeśli na jakimś kontynencie nie ma regat, prawdopodobnie zorganizujemy z jakimś drugim chętnym jachtem wyścig od jednej do drugiej góry lodowej:)

 O czym marzymy?

I w taki sposób może zrobimy pętlę dookoła ziemi. Turystyczno-regatową. Pozornie dwa różne światy - pierwszy, skupiony na niespiesznym przeżywaniu spotkań z ludźmi, drogą; drugi, skoncentrowany na perfekcjonizmie w prowadzeniu jachtu i uzależniający od adrenaliny. Bardzo się przeplatają, dla nas są nierozłączne. Kiedy idą w parze dają maksymalną satysfakcję.

Dookoła świata? Raz jeszcze? Tak, we dwoje. I oczywiście Wy. Płyńcie z nami:!)

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Piotr Zedler
Piotr Zedler
Próg: 100 zł
Mateusz Kubik
Mateusz Kubik
Próg: 100 zł
tomasz żukowski
tomasz żukowski
Próg: 10 zł
Gwidon Libera
Gwidon Libera
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Da Du
Da Du
Próg: 5 zł