W Patronite od 14.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 305

Liczba Patronów: 263

Zostań Patronem
61 patronów
1 255 miesięcznie
7 855 łącznie

Nowy aparat fotograficzny!

25 000 zł

31%

osiągnięto

17 145 zł

brakuje

Nie jest tajemnicą, że Zmywak to jednoosobowe studio produkcyjne (z gościnnymi występami ludzi, którym nigdy do końca nie mówię, że to pójdzie w internet). Co miesiąc dokupuję sprzętu, kombinuję z oświetleniem, głosem, kolorami. Chciałbym jednak wejść na poziom wyżej i zaopatrzyć się wreszcie w porządny aparat do nagrywania filmów.

Każdy, kto choć trochę liznął temat wie, że topowym modelem do kręcenia filmów jest obecnie Sony A7S III, ale kosztuje tyle, co zagroda Fiatów 126p. Myślę też o Panasonic S1H, ale przeraża mnie słaby jak barszczyk w schronisku autofocus.

Do wspomnianego wyżej aparatu będę chciał dokupić szybki obiektyw, który dobrze ogarnia nagrywanie w słabym oświetleniu, baterie, karty pamięci i jakiś mniejszy osprzęt.

Jedno jest pewne. Jeśli dzięki Wam uzbieram na sprzęt - na kanał wpadnie stosowny film z zakupu.

iMAC PRO

50 000 zł

15%

osiągnięto

42 145 zł

brakuje

Od kilku lat filmy montuję na tym samym, klekoczącym niczym diesel laptopie. Wstyd z tym wyjść do ludzi, a co dopiero przyznać się do pracy nad kanałem. No i pomyślałem sobie, że szybszy komputer przyspieszył by to i owo. Dlaczego akurat Apple? Można ich zabawkom zarzucić wszytko, włącznie z kosmiczną ceną za znaczek, ale nie można odmówić niesamowitego komfortu pracy. Przyzwyczaiłem się do pracy w Final Cut Pro (to jest taki applowski odpowiednik Adobe Premiere Pro), a kiedy próbowałem przesiadki na PC - skończyło się... łaciną.

Jeśli uda mi się dzięki Wam uzbierać na tego typu sprzęt, gwarantuję film z zakupu, unboxingu oraz pełną demonstrację.