W Patronite od 14.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 322

Liczba Patronów: 277

Zostań Patronem
55 patronów
1 180 miesięcznie
8 815 łącznie
Drogie Konfiturki! Kilkanaście lat temu, podobnie jak część z Was wylądowałem na emigracji w Wielkiej Brytanii. Pozostali z Was też tak skończą, po prostu jeszcze o tym nie wiedzą. Od samego początku dostrzegam w UK klasyczne 'to nie jest tak, jak myślałem' - a od kilku lat robię o tym vloga.

O Autorze

Po tym, jak cały polski YouTube założył konto na Patronite, oświeciło mnie, że w sumie można spróbować założyć konto na Patronite.

Robię to tak naprawdę z jednego powodu. W czasach, kiedy łatwo o medialną infekcję, mój kanał na YouTube załapał prawdziwą monetyzację bezobjawową. Zakładając profil na Patronite próbuję ten stan rzeczy nieco podleczyć.

Profilu nie zakładam, jako źródła utrzymania. Spokojnie - benefit ciągle się zgadza :)

Profil zakładam po to, aby inwestować w lepszy sprzęt, dzięki któremu 'robię zmywaki'.

Film pod spodem to klasyczny przykład źle doświetlonego, źle obrobionego dźwiękowo i źle wyprofilowanego kadru (w obiektywie 56mm wyglądam jak 'balon'). No, ale daje pogląd na to, czym zajmuję się na kanale.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika