Klubokawiarnia Życie jest fajne

W Patronite od 14.02.2018

Od 18 marca 2016 Fundacja Ergo Sum prowadzi w Warszawie przy ul. Grójeckiej 68 Klubokawiarnię „Życie Jest Fajne”, w której zatrudnionych jest 25 dorosłych osób ze spectrum autyzmu. Tworzymy miejsce, w którym znajdują oni dostosowaną do swych możliwości pracę, a także terapię i rozrywkę.

O Autorze

Prowadzimy Fundację Ergo Sum działającą na rzecz dorosłych autystów i osób wykluczonych – grup skazanych na życie w izolacji i groszowe zasiłki. Naszym celem jest włączanie osób z niepełnosprawnościami w życie zawodowe, kulturalne, społeczne.

Od 18 marca 2016 Fundacja prowadzi w Warszawie przy ul. Grójeckiej 68 Klubokawiarnię „Życie Jest Fajne”, w której zatrudnieni są dorośli autyści. Tworzymy miejsce, w którym znajdują oni dostosowaną do swych możliwości pracę, a także terapię i rozrywkę.

Od początku bardzo ważne było dla nas prowadzenie działalności w sposób etyczny i zgodny z procedurami zatrudnienia. Podczas rekrutacji kierowaliśmy się możliwościami i charakterem autystów, a nie dofinansowaniem, jakie moglibyśmy otrzymać. Nie liczyliśmy także na granty, dlatego inwestycje finansujemy ze środków własnych, kredytów i darowizn. Nie jesteśmy dotowani z budżetów samorządowych ani państwowych. Otrzymujemy jedynie z PFRON niewielką refundację części kosztów zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Od stycznia br. zatrudniamy już 25 autystów

Obsługujemy i małe imprezy okolicznościowe, jak i duże imprezy (nasz rekord - catering dla 640 osób). Przygotowujemy fingerfoodsy, przerwy kawowe z pysznymi ciastkami i deserami, lunche także weganskie...

Organizujemy imprezy w Klubokawiarni, a także na zewnatrz. Luzackie, ale też eleganckie. Prywatne i biznesowe. Mniej i bardziej wymagające. Zaufały nam duże i znane organizacje, instytucje naukowe, organizacje pozarządowe i mnóstwo prywatnych gości...

Ofertę dostosowujemy do wymagań i do możliwości finansowych zamawiających.

Praca jest dla nas najważniejsza. Praca w prawdziwych wymagających warunkach. A praca przy cateringach wymaga od nas i umiejetnosci i dobrej logistyki i zgrania zespołowego i realizacji zadań w stresie. To najlepsza szkoła życia, ktora daje nam realne przychody i buduje każdego z nas wartość - jesteśmy komuś potrzebni.

Zostaliśmy uhonorowani Mazowiecką Marką Ekonomii Społecznej 2017 oraz nagrodą S3EKTOR 2016.

Więcej mozna przeczytać na www.zyciejestfajne.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)