Człowiek Absurdalny

W Patronite od 23.09.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 796

liczba Patronów: 454

20 patronów
187 zł miesięcznie
1 867 zł łącznie
Rozmyślania nad absurdami naszego życia inspirowane filozofią, psychoanalizą, psychologią, filmem i literaturą.

O Autorze

Kim jestem?

Na co dzień trochę zmęczonym konsultantem biznesowym (zajmuję się wąską niszą badań i doradztwa w zakresie tworzenia środowiska pracy dużych korporacji), ale studia kończyłem zgodnie z moją wielką pasją bo studiowałem psychologię. Z zamiłowania od lat zagłębiam się jednak w filozofię, szczególnie tą egzystencjalną; kocham też film i literaturę. Kim jestem jednak przede wszystkim? Jak powtarza mi mój brat: ty to jesteś człowiekiem bardzo absurdalnym ;)

Dlaczego "Człowiek Absurdalny"?

Wbrew pozorom ta nazwa nie jest o mnie a o nas wszystkich. O naszym codziennym "widzę i pochwalam to co lepsze lecz wybieram gorsze"; a nawet naszym współczesnym "sam już nie wiem co widzę, bo bez przerwy ze zdumienia przecieram oczy (świat też jest absurdalny!)"; i co tak naprawdę pochwalam? Co jest lepsze? Co jest gorsze? Czym w ogóle jest różnica pomiędzy dwiema niby-skrajnościami? Czy to wszystko jest już nam wszystko jedno? Czy nie wybieramy tak naprawdę tylko na "czuja", jak dzieci we mgle,  zupełnie po omacku?

Odpowiem absurdalnie: trochę tak, trochę nie. 

Choć egocentrycznie wydaje się nam, że nasze problemy powstały wraz z naszym narodzeniem to całkiem niegłupi filozofowie nad przerażającą większością z nich zastanawiają się już od ponad 2500 lat.  A od trochę ponad stulecia już naprawdę dosłownie potrafimy się babrać w naszym mózgu, w umyśle, jego świadomości i podświadomości (tak wiem, to grzebanie też bywa czasem jeszcze po omacku, ale już przynajmniej wiemy gdzie kopać).

Jasne, na sam koniec dnia z kierunkiem naszego życia jesteśmy zawsze tak naprawdę sami ale nikt nie zabrania nam czerpać z błędów, wypaczeń i absurdów ludzi, którzy nie tylko mierzyli się z tymi samymi pytaniami co my ale też na bazie swoich doświadczeń próbowali coś zostawić potomnym: powieść, traktat filozoficzny, film, esej, opisany eksperyment czy chociaż przesiąknięty emocjami wierszyk.

I o tym właśnie ma być Człowiek Absurdalny (kurczę, a miałem Wam odpowiedzieć "dlaczego?" ;/)

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem