W Patronite od 16.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 740

Liczba Patronów: 721

Zostań Patronem
Kup na prezent
24 patronów
700 miesięcznie
5 665 łącznie

By móc dalej działać

3 000 zł

miesięcznie

23%

osiągnięto

2 300 zł

brakuje

Jaki mamy cel?

Pragniemy dalej działać na pełny etat pomagając w znajdowaniu rodziców i nagłaśnianiu historii dzieci❤️. Móc poświęcić się temu w pełni bez strachu o przyszłość. Dotychczas każda nasza aktywność prowadzona była w późnych godzinach wieczornych i w nocy oraz w weekendy, po codziennych obowiązkach i kosztem wspólnego czasu z rodziną. Nie sposób tego dalej łączyć, działając na dużą skalę.
*
Wiemy, że dzieci nie mogą czekać aż zmieni się system. Tu chodzi o ich życie i przyszłość. Niepełnosprawność, choroba, zaburzenia psychiczne czy wiek sprawiają, że trudniej znaleźć dla nich rodzinę, ale nie jest to niemożliwe. Domy dziecka i DPS-y to nie jest miejsce, gdzie mogą być w pełni szczęśliwe. One potrzebują mamy i taty. I właśnie o to walczymy.

Zebrane środki pozwolą nam też opłacić hosting, domenę www.childadoption.eu i regularnie publikować na niej treści związane z tematyką rodzicielstwa adopcyjnego, zastępczego i biologicznego.

Podsumowanie:
Cele, które wymienię w podsumowaniu będą mieć charakter ogólny, by żadne instytucje zainteresowane utrzymaniem „statusu quo” nie mogły nas powstrzymać:
• Znalezienie rodzin dla dzieci niepełnosprawnych, chorych, z zaburzeniami psychicznymi czy starszych (mamy pomysł na wprowadzenie rozwiązań na dużą skalę przy wykorzystaniu najnowszej technologii),
• Pomoc kandydatom na rodziny adopcyjne i zastępcze w przejściu procedur, pokierowanie na tej drodze i wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości,
• Nagłaśnianie najważniejszych problemów, przed jakimi stają rodziny adopcyjne i zastępcze, dążenie do obrony ich praw,
• Utrzymanie domeny www.childadoption.eu i regularne publikowanie na niej treści związanych z tematyką rodzicielstwa adopcyjnego, zastępczego i biologicznego.
• Stworzenie grup wsparcia dla rodzin adopcyjnych i zastępczych, a w dłuższej perspektywie również wspólnych wyjazdów wakacyjnych i weekendowych.

Przygotowanie książek o adopcji i rodzicielstwie zastępczym

6 000 zł

miesięcznie

11%

osiągnięto

5 300 zł

brakuje

Przygotowanie książek dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i bliskich, które pomogą im oswoić się z tematem adopcji i pieczy zastępczej. By mogli poradzić sobie z pojawiającymi się na różnych etapach życia problemami. Takich publikacji szczególnie brakuje na polskim rynku.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Magdalena  Szyndrowska Caron
Magdalena Szyndrowska Caron
Próg: 20 zł
Katarzyna Maciagowska
Katarzyna Maciagowska
Próg: 20 zł
Arlena  Kulinska
Arlena Kulinska
Próg: 50 zł
Moni Ko
Moni Ko
Próg: 20 zł
Sebastian Jażdż
Sebastian Jażdż
Próg: 10 zł