Avatar użytkownika

Adopcja

12
patronów
275 
miesięcznie
10 855 
łącznie
12
patronów
275 zł 10 855 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję, że jesteś i popierasz nasze działania🙂. Pomagasz nam zmieniać świat skrzywdzonego dziecka, sprawiać, że jego dobro staje się najważniejsze. Stajesz się właśnie częścią naszego projektu❤️.
20 zł miesięcznie
Jak dobrze, że jesteś. Dziękujemy🙂. Dajesz nam siłę i możliwość działania na rzecz dzieci skrzywdzonych przez najbliższych i zagubionych w systemie, których nigdy nie przedstawiono żadnej potencjalnej rodzinie adopcyjnej. Od dziś stajesz się właśnie częścią naszego projektu❤️.
35 zł miesięcznie
Najserdeczniej dziękuję, za to, że jesteś z nami🙂, wspierasz nas i pomagasz zmieniać rzeczywistość, bo każde dziecko zasługuje na dom. Od dziś stajesz się właśnie częścią naszego projektu❤️. Możesz zaproponować nam temat, który poruszymy i zadać pytanie naszej społeczności (oczywiście związane adopcją, rodzicielstwem zastępczym lub biologicznym).
50 zł miesięcznie
Dziękuję Ci bardzo. Dajesz nam moc🙂, by działać i zmieniać świat tych najmniejszych, najbardziej pokrzywdzonych i zapomnianych❤️. Pozwalasz nam ciągle na nowo udowadniać, że miejsce dziecka jest w rodzinie, a nie w DPS-ie czy domu dziecka.

Jeżeli zechcesz podziękujemy Ci raz na kwartał na naszym profilu w mediach społecznościowych wymieniając Twoje imię i nazwisko. Prześlemy Ci również raz na kwartał upominek elektroniczny. Będziesz mieć też możliwość zadania swojego pytania związanego z adopcją, rodzicielstwem zastępczym lub biologicznym naszej społeczności.
100 zł miesięcznie
Dziękujemy, Dziękujemy, Dziękujemy🙂. Jesteś naszym Aniołem, który daje nam skrzydła i pozwala zmieniać rzeczywistość❤️. Twoje wsparcie umożliwi nam oddanie się w pełni pomaganiu zapomnianym dzieciom, nagłaśnianiu ich trudnej historii, poszukiwaniu kochających rodziców.

Jeżeli zechcesz podziękujemy Ci w każdym miesiącu na naszym profilu w mediach społecznościowych wymieniając Twoje imię i nazwisko. Prześlemy Ci również raz na kwartał upominek elektroniczny. Będziesz mieć też możliwość zadania swojego pytania związanego z adopcją, rodzicielstwem zastępczym lub biologicznym naszej społeczności.
150 zł miesięcznie
Dziękujemy Ci całym sercem❤️. To ogromna pomoc🙂, dzięki której możemy krok po kroku realizować naszą wizję świata, w którym dzieci niepełnosprawne, chore, skrzywdzone, starsze mają mamę i tatę oraz czują się kochane. Możemy też wspierać rodziny adopcyjne i zastępcze w ich często samotnej walce z systemem.

Jeżeli zechcesz podziękujemy Ci w każdym miesiącu na naszym profilu w mediach społecznościowych wymieniając Twoje imię i nazwisko. Prześlemy Ci również raz na kwartał upominek elektroniczny. Będziesz mieć też możliwość zadania swojego pytania związanego z adopcją, rodzicielstwem zastępczym lub biologicznym naszej społeczności.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Adopcja w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Działamy na rzecz dzieci❤️ najbardziej pokrzywdzonych, chorych, niepełnosprawnych, doświadczających w domu rodzinnym traumy fizycznej i psychicznej. Wszystkie je łączy jedno – nie mają przy sobie rodziców i system w ich przypadku zawodzi. Nie znajduje im mamy ani taty. Skazuje na życie bez miłości.

Nie każde dziecko ma komu powiedzieć: „Mamo”, „Tato” – dwa magiczne słowa, które zmieniają wszystko. Działamy dla dobra tych najmniejszych. To już całe 6 lat, mnóstwo pracy  i kilkadziesiąt ocalałych dzieci❤️. Są teraz w kochających rodzinach adopcyjnych lub zastępczych, a nie w domach dziecka czy domach pomocy społecznej. Wszystkie je łączy jedno – w ich przypadku system zawiódł. Instytucje nie znalazły im rodziny. Są to dzieci z Alkoholowym Zespołem Płodowych (FAS), zespołem Downa i innymi zespołami genetycznymi, autyzmem, dziecięcym porażeniem mózgowym, afazją, leczone psychiatrycznie na skutek przeżytej traumy, nastolatki, które zbyt długo czekały na uregulowanie sytuacji prawnej, stając się „za stare” na adopcje. Każdego dnia pokazujemy, że jest dla nich dom.

Dzieci z bazy

"W przypadku tych wszystkich dzieci nigdy nie padnie propozycja adopcji. Nie znajdą się rodzice. Nikt ich "nie chce"… Tylko, jak może chcieć jeśli o nich nie usłyszy. Zostały zamknięte w bazie, z której przecież nie trafia się do adopcji💔💔💔"

Czekanie na adopcję

Kilka liczb:

Utrzymanie 1 dziecka w placówce to miesięczny koszt około 5000 zł, czyli rocznie 60 000 zł. (Przyjmujemy i tak koszt minimalny. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, chorych często są to znacznie wyższe kwoty). Dzięki naszej działalności do adopcji trafiło około 34 dzieci, a to oznacza oszczędność roczną rzędu ponad 2 000 000 zł.

Druga grupa dzieci, o których pisaliśmy znalazła miejsce w rodzinie zastępczej (opuszczając dom dziecka lub DPS i unikając w nich pobytu). Utrzymanie dziecka w rodzinie zastępczej jest o 50% tańsze niż w  placówce.

Ale nie dla tych liczb to robimy. Nie zmierzy się szczęścia dziecka, które odnajduje mamę i tatę oraz czuje się kochane. Jego życie nabiera sensu i spełnienia.

Poniżej znajdziecie imiona i wiek dzieci, którym udało się pomóc:

Antoś 2 miesiące, Wiktorek 9 miesięcy, Natalka 3 miesiące, Kuba 9 lat, Karol 10 lat, Dawidek 2,5 roku, Nikodemek 4 - latka, Wiktor 8 lat, Laurka 1,5 roku, Czaruś 2-latka, Piotruś 4 – latka, Ksawery 2,5 roku, Agatka 3 -latka, Igorek 5 lat, Marysia 4 miesiące, Lenka 8 miesięcy, Alan 6 lat, Pawełek 12 miesięcy, Maja 3-latka, Antoś 3-latka, Nastka 3-latka, Julka 8 lat, Natalka 5,5 roku, Wojtuś 3-latka, Mikołaj 4-latka, Grzesiu 4-latka, Natalka 5 lat, Anita 8 lat, Dawid 9 lat, Adaś 3-latka, Alanek 4 – latka, Wojtuś 3-latka, Malwina 11 lat, Nikola 9 lat. Do tego dochodzi jeszcze 25 dzieci, których imiona muszą pozostać anonimowe.

Podsumowanie:

I na koniec jako podsumowanie słowa od rodziców adopcyjnych, którzy dzięki naszej działalności odnaleźli swoje dzieci:

"Dzieciaczki od miesiąca są z Nami. Nasze życie zmieniło się ogromnie, ale jest cudnie.

Widzimy jak dzieci się zmieniają, jakie są szczęśliwe, wygląda to tak jakby od zawsze były z nami. Jednak cuda się zdarzają😍 

Dziękujemy za pomoc i wsparcie, dzięki Wam nasze życie weszło na właściwe tory, a nasze dzieciaczki dają nam tyle miłości i siły, że można by góry przenosić. Pozdrawiamy gorąco ".

Cele Autora

By móc dalej działać
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 725 zł brakuje
9%
Jaki mamy cel?

Pragniemy dalej działać na pełny etat pomagając w znajdowaniu rodziców i nagłaśnianiu historii dzieci❤️. Móc poświęcić się temu w pełni bez strachu o przyszłość. Dotychczas każda nasza aktywność prowadzona była w późnych godzinach wieczornych i w nocy oraz w weekendy, po codziennych obowiązkach i kosztem wspólnego czasu z rodziną. Nie sposób tego dalej łączyć, działając na dużą skalę.
*
Wiemy, że dzieci nie mogą czekać aż zmieni się system. Tu chodzi o ich życie i przyszłość. Niepełnosprawność, choroba, zaburzenia psychiczne czy wiek sprawiają, że trudniej znaleźć dla nich rodzinę, ale nie jest to niemożliwe. Domy dziecka i DPS-y to nie jest miejsce, gdzie mogą być w pełni szczęśliwe. One potrzebują mamy i taty. I właśnie o to walczymy.

Zebrane środki pozwolą nam też opłacić hosting, domenę www.childadoption.eu i regularnie publikować na niej treści związane z tematyką rodzicielstwa adopcyjnego, zastępczego i biologicznego.

Podsumowanie:
Cele, które wymienię w podsumowaniu będą mieć charakter ogólny, by żadne instytucje zainteresowane utrzymaniem „statusu quo” nie mogły nas powstrzymać:
• Znalezienie rodzin dla dzieci niepełnosprawnych, chorych, z zaburzeniami psychicznymi czy starszych (mamy pomysł na wprowadzenie rozwiązań na dużą skalę przy wykorzystaniu najnowszej technologii),
• Pomoc kandydatom na rodziny adopcyjne i zastępcze w przejściu procedur, pokierowanie na tej drodze i wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości,
• Nagłaśnianie najważniejszych problemów, przed jakimi stają rodziny adopcyjne i zastępcze, dążenie do obrony ich praw,
• Utrzymanie domeny www.childadoption.eu i regularne publikowanie na niej treści związanych z tematyką rodzicielstwa adopcyjnego, zastępczego i biologicznego.
• Stworzenie grup wsparcia dla rodzin adopcyjnych i zastępczych, a w dłuższej perspektywie również wspólnych wyjazdów wakacyjnych i weekendowych.
Przygotowanie książek o adopcji i rodzicielstwie zastępczym
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 5 725 zł brakuje
4%
Przygotowanie książek dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i bliskich, które pomogą im oswoić się z tematem adopcji i pieczy zastępczej. By mogli poradzić sobie z pojawiającymi się na różnych etapach życia problemami. Takich publikacji szczególnie brakuje na polskim rynku.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Adopcja już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Joanna Korczak
Joanna Korczak
35 zł
Katarzyna Maciagowska
Katarzyna Maciagowska
20 zł
Renata Kaps
Renata Kaps
20 zł
Moni Ko
Moni Ko
20 zł
Bozena Nernæs
Bozena Nernæs
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.