Tomasz Agencki

W Patronite od 31.10.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 126

liczba Patronów: 109

109 patronów
2 177 zł miesięcznie
Promotor wolności komentujący polityczną i ekonomiczną stronę naszej rzeczywistości. Spora dawka satyry, pozytywnego hałasu i pominiętych przez media głównego nurtu faktów.

O Autorze

Wolnościowy podcaster. Przygodny filmowiec i autor książek. Całodobowy tata dwóch córeczek. Promuje wolność; słowa zgromadzeń, wyznania, a przede wszystkim tą obecnie najmocniej atakowaną, czyli gospodarczą.

 

 

AGENT to nie tylko podcast. Sięgamy po wszystkie dostępne środki mogące pomóc w poprawie jakości rozmowy o wolności. W 2010 roku, jeszcze na emigracji, rozpocząłem nadawanie własnego programu (nie znałem jeszcze słowa podcast) w internecie

Od 2014 do podcastu dołączyły też reportaże, filmy dokumentalne oraz vlog.

Wspieranie AGENT-a to nie subskrypcja na HBO. To nasze wspólne popchnięcie do przodu kolejnej produkcji. W zależności od sezonu i zapotrzebowania w naszym „uniwersum” powstają serie informacyjne, relacje z eventów wolnościowych, rozmowy z nietuzinkowymi gośćmi, filmy dokumentalne a także audiobooki.
 

 


 

PRZYKŁADY PRODUKCJI 
 

Podstawową produkcją było zawsze podsumowanie tygodnia w WIEŚCIACH POMINIĘTYCH.

W tym  nadawanym od 2010 roku cyklu tworzę aktualny obraz stanu wolności. Wybieram to, co zostało pominięte, a powinno zostać wyeksponowane.

Przykładowy odcinek:


WAŻNE: Wieści Pominięte są najbardziej wrażliwym na wahania finansowe programem. Wymagają dwóch dni na przygotowanie jednego odcinka oraz osobnych zastrzyków finansowych. Tydzień niepodsumowany, to taki, w którym pracuję zawodowo - poza podcastowo, by najzwyczajniej zarobić na chleb i czynsz.
Możliwe też, że właśnie powstaje inny format, np audiobook lub dokument.

Na przełomie 2019/20 odbył się agentowy odwyk od wieści. Był to czas wygaszenia hałasu. Czas na powrót do źródeł. W obliczu pandemii koronawirusa wróciłem do komentowania spraw bieżących w mini-serii Wolność W Czasach Zarazy.

Najbliższe miesiące pokażą jaki jest najważniejszy kierunek działań.

 


 

Nowy, ale ważnym cyklem jest serial ANTIDIOTUM. To rodzaj podręcznego arsenału argumentów. W każdym odcinku bierzemy na warsztat jedno zagadnienie i obalamy krążące wokół niego nieprawdziwości.

Przykładowy odcinek:

 

W podkaście pojawiają się goście.

Nie przeprowadzam z nimi wywiadów, tylko ROZMOWY.

W ROZMOWACH pokazuję ludzi budujących lub poszerzających przestrzeń wolności na wielu poziomach i w wielu wymiarach. Interesuje mnie skąd i dokąd idą, jakie mają obawy, co ich napędza. Poza rozpoznawalnymi postaciami świata „wolnościowego” pojawiają się tu mniej znani aktywiści, wykładowcy a czasem nawet politycy.

Przykładowa rozmowa:

 

Zupełnie spontanicznie zdarza mi się nagrać komentarz do spraw bieżących z liberalnej perspektywy ekonomicznej:

 

 

Zdarzają się też recenzje.
 


  

ROZMAITOŚCI,
czyli poza PODCASTEM
 

FILMY DOKUMENTALNE

Wiosną 2019 wraz z europosłem Dobromirem Sośnierzem stworzyliśmy jedyny libertariański dokument o działaniu parlamentu europejskiego.

 

Więcej agentowych filmów na - https://agentomasz.pl/film/

 

 


 

AUDIOBOOKI

Jak do tej pory najznakomitszym osiągnięciem w tej kategorii jest słynne „Ludzkie Działanie” Ludwiga von Misesa dostępne od niedawna w serwisie Audioteka!

Poniżej video backstage z nagrania:

 

Więcej - http://agentomasz.pl/lektor/

 


 

Chciałbym byś potraktował swoje wsparcie jak swoisty outsourcing.


Nie możesz sam założyć rozgłośni, prowadzić podcastu, jeździć za trudno dostępnymi gośćmi i kręcić wolnościowych vlogów – zatem rób dalej, to co robisz najlepiej, a finansowy ekwiwalent odrobiny twojego czasu pracy przeznacz na działalność „agentową”

 

Spotkanie Agentowego Uniwersum, Kraków 2019
Spotkanie Agentowego Uniwersum, Kraków 2019

 

 

 

 

Do usłyszenia
Tomasz Agencki


p.s.

Zostańmy w kontakcie!

Zapraszam do zapisania się na agentowy newsletter.

Wraz z nim otrzymasz darmowy pięciogodzinny audiobook Frederica Bastiata otwierający oczy na kluczowe zagadnienia z zakresu ekonomii.

Jeśli nie znasz osiągnięć Frederica Bastiata zapraszam na próbkę jego talentu:

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem