Strefa Patrona:

UK / BCN/ Warszawa
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
101

patronów

1579 zł

miesięcznie

6521 zł

łącznie

Radiowa bestia. Skoncentrowana na promowaniu wolności osobistej oraz gospodarczej. Walcząca mikrofonem, trafiająca do ludzi przez głośnik. Według niektórych jest libertarianinem. Według innych neoliberałem. Według lewaków jest prawakiem, a według prawaków lewakiem. Od 6 lat robi radio. Po swojemu.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1111 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Jak za dawnych, dobrych...
W jednym miesiącu powstają minimum dwa podcasty informacyjne i jeden wywiad lub relacja z imprezy wolnościowej.

Dzięki wsparciu mogę spokojnie opłacić koszty operacyjne, serwisy internetowe, może coś zlecić na zewnątrz lub dokupić sprzętowo.
0%
71 %
100%
osiągnięto 71%
cel: 2222 zł miesięcznie
brakuje 643 zł
Pełna profeska
Technicznie: Instalujemy podcast na płatnych serwisach, inwestujemy w dotarcie z przekazem do możliwie największego grona, maksymalizujemy łatwość dotarcia i mobilność audycji.

Merytorycznie: podcast informacyjny minimum co 10 dni + relacja eventowa lub wywiad +1 w miesiącu video recenzja filmu.

0%
28 %
100%
osiągnięto 28%
cel: 5555 zł miesięcznie
brakuje 3976 zł
God Only Knows
Agento staje się głównym zajęciem, więc nikt nie jest w stanie przewidzieć co wpadnie do głowy, gdy wstając nie będę musiał rozmyślać nad freelancerką, tylko nad doładowaniem energii podcastu.

Po doświadczeniach zarówno z filmową pracą na zlecenie jak i realizacją dość kosztownych czasowo projektów dokumentalnych na podstawie własnych pomysłów, idealnym rozwiązaniem na odwdzięczeniem się patronom przy tak dużym wsparciu wydaje się produkcja dwóch 40-minutowych tematycznych dokumentów rocznie. Dostępnych w pierwszej kolejności i patronom, oczywiście.

O Autorze

 

MAM PODCAST

 

A w nim dużo mówię.

Głównie o wolności.

 

I żeby było jasne - nie mędrkuje bogobojnie, nie straszę trzecimi światowymi, nie masakruje lewaków.

Nie nadużywam też wykrzykników.

 

Szukam ominiętych w mediach szczegółów,  bawię się nimi, przekazuje dalej. A jedyną rzeczą ważniejszą od wagi informacji jest obowiązek przekazania jej w sposób ciekawy, zabawny, zdystansowany.

 

Z resztą, jeśli trafiłeś na tą aukcję, to pewnie coś o "Agencie" już wiesz.

Nie? Jesteś tu pierwszy raz?

Serio nikt ci nie powiedział słowa o najlepszym polskim podcaście po wolnej stronie mocy?

 

W takim razie zapraszam na krótką podróż po agentowej historii.

 


 

CZEKAJ, CZEKAJ, JAK TO BYŁO?

 

Zacząłem w 2010 roku, gdy stwierdziłem, że przydałaby się audycja uzupełniająca dość monotonny pakiet wiadomości z głównego źródła. Przez kolejne lata publikowałem swój podcast gościnnie w kilku dużych sieciach podcastowych oraz na stronie głównej podcastu. Pojawiły się nawet jakieś nominacje, a czasem i nagrody. Pod szyldem podcastu powstawały także audiobooki, słuchowiska a z czasem filmy.

 

 

O tym, co udało się zbudować w latach 2010-2014 dowiecie się z filmu "Czym jest AGENTomasz?"

 

 

I tak od 2010 roku udało mi się zgromadzić publiczność słuchaczy, która lubi używać przestrzeni między słuchawkami.

 

Dziś do powyższego  filmiku dodać należałoby relację z  premiery dokumentu "KORWIN the movie", wydanie książki z pełnymi wersjami wywiadów, nominację do Złotej Ryby, całą serię wywiadów polskich i zagranicznych, audiobooki, lektorkę do wolnościowych seriali (np "Wolność Pod Ostrzałem") oraz produkcję kolejnego pełnometrażowego dokumentu.

 


 

WSPARCIE

 

Początki. Po niecałym roku prowadzenia podcastu, czyli jakoś tak w drugim roku prezydentury pana Komorowskiego, odezwał się do mnie słuchacz gotów zasponsorować moje wysiłki drobną kwotą.

 

Mnie zatkało.

 

Nie rozumiałem gościa. Przecież nagrywam, kiedy mogę, całkiem regularnie i ma za darmo. Więc o co chodzi z tą "dotacją"? Podzieliłem się tym pytaniem na antenie i okazało się, że coraz większa grupa słuchaczy myśli o podesłaniu mi paru drobnych na wieczorne poaudycyjne espresso.

Okazało się, że normalni ludzie tak robią na całym świecie: wypuszczają coś za fri, a potem sugerują wsparcie za pomocą darowizn, napiwków, a czasem nawet lajków na fejsie.

 

Na stronie pojawił się wichajster połączony wificznie ze światem wielkiej fiducjarnej bankowości. Dzięki niemu słuchacz mógł wrzucić drobniaka i od razu poczuć się lepiej. Podcast dostał skrzydeł. Zadziałało. Pojawił się nowy mikrofon, potem dedykowany laptop, starczyło nawet na rzeczone espresso.

 

Ktoś docenił moje wysiłki, które uruchomiłem z czystej miłości do gadulstwa politycznego i ekonomicznego.

 

Przez kilka lat, chcąc jak najlepiej przekazywać i interpretować informacje, musiałem się samemu sporo douczyć. Całkowicie zmienił się skład domowej biblioteczki, spotkania z towarzyskich zamieniły się w intelektualno-towarzyskie, poszerzyła zarówno ilość źródeł informacji jak i sceptycyzm wobec ich autorytetu. Podcast stężał. Forma 10 newsów dominowała z powodzeniem przez 4 lata.
 

Potem były dwie "wielkie czystki". Zarówno portfeli słuchaczy jak i czasu antenowego.  Raz, gdy zbieraliśmy na akcję PŁYTA DLA POSŁA, a drugi gdy powstawał film dokumentalny KORWIN (premiera X 2015). Obie zbiórki pozwoliły wprawdzie zrealizować dość szalone akcje medialno-polityczne, jednak wysiłki włożone w te produkcje przytłumiły nieco wigor podkastu. Pracowałem pełną parą nad produkcjami video: audycje radiowe pojawiały się coraz rzadziej.

Patronitowe wsparcie jest właśnie po to, by takich skoków uniknąć.

 

 


 

FIGA Z BIG MAKIEM, 

czyli 

MASAKRYCZNIE WAŻNA RZECZ O MOICH PROGACH WSPARCIA

 

Dwukrotnie miałem doczynienia z dużymi projektami realizowanymi w Crowd-Fundingu. W obu projektach tzw "nagrody" za sponsorowanie projektu pochłaniały gigantyczną część budżetu, a co gorsza, konsumowały ogromne ilości czasu na ich wyprodukowanie i dystrybucję.

Dziś spotykamy się, by zapewnić płynność produkcji podcastu AGENT. Pozwolę sobie zatem nie przekupywać patronów świecidełkami i wszelkimi post-odpustowymi gadżetami. Podziękowaniem i nagrodą będzie podcast. Taki jaki zdążyliście pokochać przez ostatnie lata.

 

Począwszy od drugiego progu wsparcia (10 pln/mc) wszyscy agentowi patronauci mają:

 

# - członkostwo w fejsbukowej grupie wsparcia ,

# - wejście do prowadzonej wraz z podcastem strefy sponsora

 

Na grupie rozmawiać będziemy o rozwoju audycji, jej potencjalnych horyzontach i waszych uwagach.

 

W strefie sponsora mieszczącej się na stronie www wrzucane będą dodatkowe podcasty, filmy i audiobooki.

 

W wyższych progach (22-66-100) otrzymujesz także miejsce na liście sponsorów. Im większa wpłata, tym ekskluzywniejsze.

 

Jeśli podcast się utrzyma i pojawi się wystarczająco dużo wsparcia, to dorzucę od siebie więcej.

Przez lata takimi gadżetami były kubki, książki i płyty. Jednak dziś niczego nie chcę obiecywać.  Dajmy sobie czas.

 

 


 

Autor w trakcie branżowej lektury o pryncypiach crowd fundingu, sharing economy i sprzedaży baloników na festynie.

" Crowdfunding to zobowiązanie do rozwoju. Codziennie dowiaduję się czegoś nowego z zaskakujących źródeł."

 


 

NAJCZĘŚCIEJ NARZUCAJĄCE SIĘ PYTANIA

 

Q: Skoro jesteś taki zajebisty, że aż masz więcej lajków niż 500+, to do czego potrzebne ci patronite?

 

A: Na wstępie dziękuję za to pytanie.

 

Podróżuje po Polsce niepospiesznymi pociągami przez co mam dużo czasu na rozmowy z prawdziwymi mieszkańcami tego pięknego kraju.

 

Często mówią mi, jak ciężkie stało się ich życie w ostatnich dwóch latach. Skarżą się, że nie mogą już wytrzymać bez kolejnego odcinka agenta. - wspominają czas, gdy byli na bieżąco. Słuchali odcinków w tych samych niepospiesznych pociągach i przez to podróż wydawała się krótsza.

Dziś nie mają podcastu, bilety podrożały, a im rynek bardziej wyregulowany, tym pociąg wolniejszy - "Czy nie powinno być odwrotnie?" Pytają zdesperowani.


Słucham tych opowieści i serce mi pęka, bo wiem, że powrót do regularnego podcastowania agentowego nie będzie łatwy ani tani. Na szczęście, jako odpowiedzialni obywatele, moi słuchacze chcą pomóc, chcą czuć że są częścią projektu, który daje im nadzieję.

 

Chcę im to ułatwić. Stąd, poproszony przez Naród, wchodzę na Patronite.

 

*


Q: jaką mam pewność, że po wsparciu twojego podcastu będziesz go w ogóle nagrywał.

 

A: Pewne jest jedno; mniejsze wsparcie = mniej podcastów. Dla jasności - nie ma w tym krzty szantażu. Bez wsparcia podcast będzie działał jak dotychczas; raz na kilka, kilkanaście tygodni wywiad lub nagranie. Może teledysk a może reportaż. Robię to z pełnym sercem, lubię to robić, więc i będę.  

 

Podcastowanie to aktywność, której nie mam zamiaru wygaszać.

 

Wspierając 'Agenta' sprawiasz, że większą ilość czasu mogę przesunąć z działalności zawodowej na produkcję kolejnych odcinków / reportaży / wywiadów.

 

*

 

Q: Znam twoją audycję z portalu KONTESTACJA, który też korzysta z systemu Patronite. Czy patronując Agentowi i Kontestacji nie dubluję swojego wsparcia?

 

A: Zbiórki te są całkowicie od siebie odseparowane i nie łączy ich nic prócz platformy z jakiej korzystamy. Nie występują tu żadne zależności, choć przyznam, że trzymam za zbiórkę Kontestacji kciuki.

 

Wsparcie dla Kontestacji nie przekłada się w żaden sposób na powodzenie Agenta - i odwrotnie.

 

*

 

Q: Wiemy już że jesteś nieuleczalnym przykładem propagatora wolnego rynku, neoliberalizmu, leseferyzmu i wszystkiego czym brzydzi się każdy posłuszny, kochający swój socjalny pakiet obietnic obywatel. Powiedz zatem coś o sobie, jaki jesteś prywatnie?

A:  Jestem całkowicie przewidywalnym typem wolnościowego talk-radiowca.

Do pracy puszczam sobie w tle euro-dance, a mój wymarzony samochód to Fiat Multipla. 

Lubię oglądać horrory pod czerwone wino, czytam Jacka Reachera na zmianę z Ludwikiem von Misesem. Do tego w wolne wieczory chodzę na  Aikido - najbardziej libertariańską z tzw "sztuk walk".  Weekendami dokształcam się też biznesowo w Asbiro. A jak już córeczka wyrośnie z pieluch to może wrócę do ciężkego grania w jakiejś kapeli.

 

Lubię spać.

 

A najlepiej mi się śpi po dobrze wykonanej, radiowej robocie.

 

Na koniec zostawiam Cię z jednym z już istniejących patronów podcastu. To patron ideowy, Frederick Bastiat. 

 

Zapraszam na krótkie, miłe uchu słuchowisko mojego autorstwa. Jeśli zgadzasz się z jego wymową i podoba ci się pomysł produkcji oraz promocji tego typu treści, to zapraszam do wspierania podcastu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostań Patronem

3 zł / miesiąc
patroni: 25
Limit: 0
Słuchałeś podcastu i chcesz mi postawić jedno piwo w miesiącu. Nie chcesz, bym się zbytnio wstawił, więc nie szalejesz z gestem. Rozumiem to. I podwójnie, ba potrójnie ci jestem wdzięczny.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 46
Limit: 9000
Witam w najpopularniejszym progu na Patronite. Sponsorem tego progu jest liczba 10 oraz literka T jak "TY".

Zapraszam do fejsbukowej GRUPY WSPARCIA. Tam jako patron będziesz mógł sporo zasugerować, a Twoje propozycję natychmiast znajdą odbicie wśród nieprzypadkowych osób, którym także zależy na powodzeniu podcastu.

Poza grupą wsparcia czeka na Ciebie STREFA SPONSORA, czyli skarbiec z mnóstwem dodatków medialych.
Zostań patronem
22 zł / miesiąc
patroni: 12
Limit: 222
Wiesz, że polityczna podcasterka to nie bułka z masłem. Zapraszasz mnie zatem na filet w panierce z sałatką w pobliskiej garmażerce.

Trafiasz do Grupy Wsparcia do Strefy Sponsora oraz na HOL FEJMU - tablicę patronów na stronie www podcastu.
Zostań patronem
66 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 0
66 to dziwny próg. Mało lubiany. Ale nie zrażaj się. Każdy próg potrzebuje miłości.

Grupa wsparcia, strefa, miejsce na liście sponsorów wraz z LINKIEM do podanej strony (twój blog, a może biznes?)

Każda osoba, która zdeydowała się na ten próg otrzymuje papierowy egzemplarz książki ROZMOWY O KORWNIE' z imienną dedykacją autora!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 1957
Należysz do ludzi oczekujących konkretu i oferujących konkret. Drobniaki są dobre dla dziadów kalwaryjskich. Agento zasługuje na więcej.

Dostajesz wszystko co oferują poprzednie progi: wdzięczność, grupa wsparcia, strefa, hol fejmu, książka.

Na liście sponsorów jesteś dodatkowo umiejscowiony w strefie VIP, czyli VERY IMPORTANT PATRON!
Witamy w najlepiej widocznej, wyksponowanej grupie patronów otwierających listę. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Wyszukiwarka

Wybierz