Strefa Patrona:

129

patronów

2151 zł

miesięcznie

Miejsce w rankingu Autorów
29
miesięczne wsparcie
19
liczba patronów

  Promotor wolności komentujący polityczną i ekonomiczną stronę naszej rzeczywistości. Spora dawka satyry, pozytywnego hałasu i pominiętych przez media głównego nurtu faktów.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Szalupa Ratunkowa
Podcast nie utonie, ale w którą stronę będzie dryfował i czy spotka stały ląd - tego nikt nie wie. Suma (po odliczeniu danin) wystarczy na podstawowe technikalia związane ze sprzętem i stroną internetową, na której pojawią się wprawdzie podcasty, ale nigdy nie będzie pewności jaka między nimi zdarzy się przerwa.
0%
71 %
100%
osiągnięto 71%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 849 zł
Motorówka straży przybrzeżnej
Jest silnik, dach a nawet ławeczka. Podsumowujemy miniony tydzień - co piątek o piątej w pięciu newsach.

KAŻDY PATRON otrzymuje wewnętrzny podcast z omówieniem newsów które nie weszły do głównej piątki - zazwyczaj jest to od 5 do 10 wieści pominiętych, tak więc na dobrą sprawę patroni otrzymują równoległy i ekskluzywny program radiowy tylko dla nich..
0%
43 %
100%
osiągnięto 43%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 2849 zł
Mały Jacht
Przede wszystkim regularność i jakość. Piątkowe podsumowanie tygodnia, środowa rozmowa/recenzja.

O Autorze
 

MAM PODCAST

A w nim dużo mówię. Głównie o wolności.

Szukam ominiętych w mediach szczegółów,  bawię się nimi, przekazuje dalej. A jedyną rzeczą ważniejszą od wagi informacji jest obowiązek przekazania jej w sposób ciekawy, zabawny, zdystansowany.

Z resztą, jeśli trafiłeś na tą aukcję, to pewnie coś o "Agencie" już wiesz.

Nie? Jesteś tu pierwszy raz? Serio nikt ci nie powiedział słowa o najlepszym polskim podcaście po wolnej stronie mocy? W takim razie zapraszam na krótką podróż po agentowej historii.

 

 

 


 

CZEKAJ, CZEKAJ, JAK TO BYŁO?

 

Zacząłem w 2010 roku, gdy stwierdziłem, że przydałaby się audycja uzupełniająca dość monotonny pakiet wiadomości z głównego źródła. Przez kolejne lata publikowałem swój podcast gościnnie w kilku dużych sieciach podcastowych oraz na stronie głównej podcastu. Pojawiły się nawet jakieś nominacje, a czasem i nagrody. Pod szyldem podcastu powstawały także audiobooki, słuchowiska a z czasem filmy.

 

 

O tym, co udało się zbudować w latach 2010-2014 dowiecie się z filmu "Czym jest AGENTomasz?"

 

 

I tak od 2010 roku udało mi się zgromadzić publiczność słuchaczy, która lubi używać przestrzeni między słuchawkami.

 

Dziś do powyższego  filmiku dodać należałoby relację z  premiery dokumentu "KORWIN the movie", wydanie książki z pełnymi wersjami wywiadów, nominację do Złotej Ryby, całą serię wywiadów polskich i zagranicznych, audiobooki, lektorkę do wolnościowych seriali (np "Wolność Pod Ostrzałem") oraz produkcję kolejnego pełnometrażowego dokumentu.

 


 

WSPARCIE

 

Początki. Po niecałym roku prowadzenia podcastu, czyli jakoś tak w drugim roku prezydentury pana Komorowskiego, odezwał się do mnie słuchacz gotów zasponsorować moje wysiłki drobną kwotą.

 

Mnie zatkało.

 

Nie rozumiałem gościa. Przecież nagrywam, kiedy mogę, całkiem regularnie i ma za darmo. Więc o co chodzi z tą "dotacją"? Podzieliłem się tym pytaniem na antenie i okazało się, że coraz większa grupa słuchaczy myśli o podesłaniu mi paru drobnych na wieczorne poaudycyjne espresso.

Okazało się, że normalni ludzie tak robią na całym świecie: wypuszczają coś za fri, a potem sugerują wsparcie za pomocą darowizn, napiwków, a czasem nawet lajków na fejsie.

 

Na stronie pojawił się wichajster połączony wificznie ze światem wielkiej fiducjarnej bankowości. Dzięki niemu słuchacz mógł wrzucić drobniaka i od razu poczuć się lepiej. Podcast dostał skrzydeł. Zadziałało. Pojawił się nowy mikrofon, potem dedykowany laptop, starczyło nawet na rzeczone espresso.

 

Ktoś docenił moje wysiłki, które uruchomiłem z czystej miłości do gadulstwa politycznego i ekonomicznego.

 

Przez kilka lat, chcąc jak najlepiej przekazywać i interpretować informacje, musiałem się samemu sporo douczyć. Całkowicie zmienił się skład domowej biblioteczki, spotkania z towarzyskich zamieniły się w intelektualno-towarzyskie, poszerzyła zarówno ilość źródeł informacji jak i sceptycyzm wobec ich autorytetu. Podcast stężał. Forma 10 newsów dominowała z powodzeniem przez 4 lata.
 

Potem były dwie "wielkie czystki". Zarówno portfeli słuchaczy jak i czasu antenowego.  Raz, gdy zbieraliśmy na akcję PŁYTA DLA POSŁA, a drugi gdy powstawał film dokumentalny KORWIN (premiera X 2015). Obie zbiórki pozwoliły wprawdzie zrealizować dość szalone akcje medialno-polityczne, jednak wysiłki włożone w te produkcje przytłumiły nieco wigor podkastu. Pracowałem pełną parą nad produkcjami video: audycje radiowe pojawiały się coraz rzadziej.

Patronitowe wsparcie jest właśnie po to, by takich skoków uniknąć.

 

 


 

FIGA Z BIG MAKIEM, 

czyli 

MASAKRYCZNIE WAŻNA RZECZ O MOICH PROGACH WSPARCIA

 

Dwukrotnie miałem doczynienia z dużymi projektami realizowanymi w Crowd-Fundingu. W obu projektach tzw "nagrody" za sponsorowanie projektu pochłaniały gigantyczną część budżetu, a co gorsza, konsumowały ogromne ilości czasu na ich wyprodukowanie i dystrybucję.

Dziś spotykamy się, by zapewnić płynność produkcji podcastu AGENT. Pozwolę sobie zatem nie przekupywać patronów świecidełkami i wszelkimi post-odpustowymi gadżetami. Podziękowaniem i nagrodą będzie podcast. Taki jaki zdążyliście pokochać przez ostatnie lata.


Wszyscy agentowi patronauci mają członkostwo w fejsbukowej "grupie wsparcia".
Pozostają jej członkami nawet po wygaśnięciu subsrypcji i dalej mają wpływ na losy podcastu i działań pobocznych.


 

 


 

Autor w trakcie branżowej lektury o pryncypiach crowd fundingu, sharing economy i sprzedaży baloników na festynie.

" Crowdfunding to zobowiązanie do rozwoju. Codziennie dowiaduję się czegoś nowego z zaskakujących źródeł."

 


 

NAJCZĘŚCIEJ NARZUCAJĄCE SIĘ PYTANIA

 

Q: Skoro jesteś taki zajebisty, że aż masz więcej lajków niż 500+, to do czego potrzebne ci patronite?

 

A: Na wstępie dziękuję za to pytanie.

 

Podróżuje po Polsce niepospiesznymi pociągami przez co mam dużo czasu na rozmowy z prawdziwymi mieszkańcami tego pięknego kraju.

 

Często mówią mi, jak ciężkie stało się ich życie w ostatnich dwóch latach. Skarżą się, że nie mogą już wytrzymać bez kolejnego odcinka agenta. - wspominają czas, gdy byli na bieżąco. Słuchali odcinków w tych samych niepospiesznych pociągach i przez to podróż wydawała się krótsza.

Dziś nie mają podcastu, bilety podrożały, a im rynek bardziej wyregulowany, tym pociąg wolniejszy - "Czy nie powinno być odwrotnie?" Pytają zdesperowani.


Słucham tych opowieści i serce mi pęka, bo wiem, że powrót do regularnego podcastowania agentowego nie będzie łatwy ani tani. Na szczęście, jako odpowiedzialni obywatele, moi słuchacze chcą pomóc, chcą czuć że są częścią projektu, który daje im nadzieję.

 

Chcę im to ułatwić. Stąd, poproszony przez Naród, wchodzę na Patronite.

 

*


Q: jaką mam pewność, że po wsparciu twojego podcastu będziesz go w ogóle nagrywał.

 

A: Pewne jest jedno; mniejsze wsparcie = mniej podcastów. Dla jasności - nie ma w tym krzty szantażu. Bez wsparcia podcast będzie działał jak dotychczas; raz na kilka, kilkanaście tygodni wywiad lub nagranie. Może teledysk a może reportaż. Robię to z pełnym sercem, lubię to robić, więc i będę.  

 

Podcastowanie to aktywność, której nie mam zamiaru wygaszać.

 

Wspierając 'Agenta' sprawiasz, że większą ilość czasu mogę przesunąć z działalności zawodowej na produkcję kolejnych odcinków / reportaży / wywiadów.

 

*

 

Q: Znam twoją audycję z portalu KONTESTACJA, który też korzysta z systemu Patronite. Czy patronując Agentowi i Kontestacji nie dubluję swojego wsparcia?

 

A: Zbiórki te są całkowicie od siebie odseparowane i nie łączy ich nic prócz platformy z jakiej korzystamy. Nie występują tu żadne zależności, choć przyznam, że trzymam za zbiórkę Kontestacji kciuki.

 

Wsparcie dla Kontestacji nie przekłada się w żaden sposób na powodzenie Agenta - i odwrotnie.

 

*

 

Q: Wiemy już że jesteś nieuleczalnym przykładem propagatora wolnego rynku, neoliberalizmu, leseferyzmu i wszystkiego czym brzydzi się każdy posłuszny, kochający swój socjalny pakiet obietnic obywatel. Powiedz zatem coś o sobie, jaki jesteś prywatnie?

A:  Jestem całkowicie przewidywalnym typem wolnościowego talk-radiowca.

Do pracy puszczam sobie w tle euro-dance, a mój wymarzony samochód to Fiat Multipla. 

Lubię oglądać horrory pod czerwone wino, czytam Jacka Reachera na zmianę z Ludwikiem von Misesem. Do tego w wolne wieczory chodzę na  Aikido - najbardziej libertariańską z tzw "sztuk walk".  Weekendami dokształcam się też biznesowo w Asbiro. A jak już córeczki wyrosną z pieluch to może wrócę do ciężkiego grania w jakiejś kapeli.

 

Lubię spać.

 

A najlepiej mi się śpi po dobrze wykonanej, radiowej robocie.

 

Na koniec zostawiam Cię z jednym z już istniejących patronów podcastu. To patron ideowy, Frederick Bastiat. 

 

Zapraszam na krótkie, miłe uchu słuchowisko mojego autorstwa. Jeśli zgadzasz się z jego wymową i podoba ci się pomysł produkcji oraz promocji tego typu treści, to zapraszam do wspierania podcastu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 15
Limit: 1957
W piątek o piątej był podcast z piątką pominiętych niusów. Dobrze się słuchało więc kolejną piątkę dorzucasz od siebie. Witam w gronie agentowych patronów.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 69
Limit: 9000
Witam w najpopularniejszym progu na Patronite. Sponsorem tego progu jest liczba 10 oraz literka T jak "TY".

Zapraszam do fejsbukowej GRUPY WSPARCIA. Tam jako patron będziesz mógł sporo zasugerować, a Twoje propozycję natychmiast znajdą odbicie wśród nieprzypadkowych osób, którym także zależy na powodzeniu podcastu.

Poza grupą wsparcia czeka na Ciebie STREFA SPONSORA, czyli skarbiec z mnóstwem dodatków medialych.
Zostań patronem
22 zł / miesiąc
patroni: 34
Limit: 222
Wiesz, że polityczna podcasterka to nie bułka z masłem. Zapraszasz mnie zatem na filet w panierce z sałatką w pobliskiej garmażerce.

Trafiasz do Grupy Wsparcia do Strefy Sponsora oraz na HOL FEJMU - tablicę patronów na stronie www podcastu.
Zostań patronem
66 zł / miesiąc
patroni: 3
66 to dziwny próg. Mało lubiany. Ale nie zrażaj się. Każdy próg potrzebuje miłości.

Grupa wsparcia, strefa, miejsce na liście sponsorów wraz z LINKIEM do podanej strony (twój blog, a może biznes?)

Każda osoba, która zdeydowała się na ten próg otrzymuje papierowy egzemplarz książki ROZMOWY O KORWNIE' z imienną dedykacją autora!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 4
Limit: 1957
Należysz do ludzi oczekujących konkretu i oferujących konkret. Drobniaki są dobre dla dziadów kalwaryjskich. Agento zasługuje na więcej.

Dostajesz wszystko co oferują poprzednie progi: wdzięczność, grupa wsparcia, strefa, hol fejmu, książka.

Na liście sponsorów jesteś dodatkowo umiejscowiony w strefie VIP, czyli VERY IMPORTANT PATRON!
Witamy w najlepiej widocznej, wyksponowanej grupie patronów otwierających listę. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni