Tomasz Agencki

W Patronite od 31.10.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 811

Liczba Patronów: 644

Zostań Patronem
Kup na prezent
28 patronów
623 miesięcznie
Przepełnione duchem klasycznego liberalizmu filmy dokumentalne i podcast.
100% niezależny kapitał, dystans, rigcz, wolność słowa.

O Autorze


Podcaster, filmowiec i autor książek. Promuję wolność; słowa, zgromadzeń, wyznania, a przede wszystkim tą obecnie najmocniej atakowaną, czyli gospodarczą.

Tutaj nie ma jednej stałej formy twórczości; w zależności od sezonu i zapotrzebowania w naszym „uniwersum” powstają video serie informacyjne, relacje z eventów wolnościowych, rozmowy z nietuzinkowymi gośćmi, audiobooki, czy pełnometrażowe filmy dokumentalne.

Współpracuję z wieloma różnorodnymi organizacjami wolnościowymi i pro-rynkowymi. Instytut, forum, szkoły biznesu czy wydawnictwa - tam gdzie mamy wspólną wizję promowania wolności możemy łączyć siły.

Najbardziej jednak cenię sobie niezależność i bezpośredni kontakt ze słuchaczami podcastu.

 TYLKO w 2021

Dzięki wsparciu patronów udało się w wyjątkowo trudnych warunkach minionego roku zrealizować szereg liberalno-skrętnych projektów.

W poniższym materiale video szczegółowiej opisuje najważniejsze z nich:

- realizacja serii "Libertarian Solutions"
- bestsellerowy audiobook JB Petersona "12 Zasad"
- realizacja serii "Detras de la Nube"
- finisz prac i premiera dokumentu "Podnieś Rękę, Naciśnij Przycisk"
- początek produkcji dokumentu o Carlu Mengerze
 

 

 PRZYKŁADY PRODUKCJI 

PODCAST 
Nie byłoby dokumentów, vlogów i książek, gdyby nie istniejący od 2010 roku podcast AGENT. Najnowsze odcinki zawsze na AGENTOMASZ.PL 

ANTIDIOTUM
to rodzaj podręcznego arsenału argumentów. W każdym odcinku bierzemy na warsztat jedno zagadnienie i obalamy krążące wokół niego nieprawdziwości.

Przykładowy odcinek:

 


 

W uniwersum agentowym pojawiają się goście.
Jednak nie przeprowadzam z nimi wywiadów, tylko

 

ROZMOWY

W ROZMOWACH pokazuję ludzi budujących lub poszerzających przestrzeń wolności na wielu poziomach i w wielu wymiarach. Interesuje mnie skąd i dokąd idą, jakie mają obawy, co ich napędza. Poza rozpoznawalnymi postaciami świata „wolnościowego” pojawiają się tu mniej znani aktywiści, wykładowcy a czasem nawet politycy.

Przykładowa rozmowa:

 

Zupełnie spontanicznie zdarza mi się nagrać komentarze do spraw bieżących z liberalnej perspektywy ekonomicznej:

 

 

Zdarzają się też recenzje.
 

 


 

FILMY DOKUMENTALNE

Wiosną 2019 wraz z europosłem Dobromirem Sośnierzem stworzyliśmy jedyny libertariański dokument o działaniu parlamentu europejskiego! Na festiwalu ANTHEM 2022 w Las Vegas film zdobył nagrodę "The Best International Documentary", a w 2021 roku doczekał się kontynuacji.
 

Więcej agentowych filmów na - https://agentomasz.pl/film/

 

AUDIOBOOKI

Jak do tej pory najznakomitszym osiągnięciem w tej kategorii jest słynne „Ludzkie Działanie” Ludwiga von Misesa dostępne od niedawna w serwisie Audioteka!

Poniżej video backstage z nagrania:

 


 

Chciałbym byś potraktował swoje wsparcie jak outsourcing.


Nie możesz sam założyć rozgłośni, prowadzić podcastu, jeździć za trudno dostępnymi gośćmi i kręcić wolnościowych vlogów – zatem rób dalej, to co robisz najlepiej, a finansowy ekwiwalent odrobiny twojego czasu pracy przeznacz na działalność „agentową”

 

Spotkanie Agentowego Uniwersum, Kraków 2019
 

 

 

Do usłyszenia

Tomasz Agencki


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartosz Michałowski
Bartosz Michałowski
Próg: 10 zł
Agnieszka Pilarska
Agnieszka Pilarska
Próg: 66 zł
Marek Granowicz
Marek Granowicz
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 66 zł
Dariusz Borawski
Dariusz Borawski
Próg: 10 zł